PZC Vaag Mooie editie Film by the Sea Meer aanpasbare huizen nodig 'Provincie doet aan tuinieren' 16 SPECTRUM N 0 0 C O o c Na de aanbieding van de plannen van het kabinet op Prinsjesdag aan de Tweede Kamer volgen traditioneel gezien de Al gemene Politieke Beschouwingen. Ook dit jaar gebeurde dat blijkbaar weer en dan denk ik meteen weer eens aan de oude limerick van Edward Lear (1812 - 1888): There was an old man of the Hague. Edward Lear was een Engelse landschapsschilder, illus trator, schrijver, dichter. Hij werd eerst bekend door zijn schitterende tekeningen van papegaaien en later vooral ook om zijn nonsens rijmen en gedichten als: The Jumblies, The owl and the Pussycat, The Dong with the luminous nose. Hij had al op zijn vijftiende besloten schilder te wor den en reisde veel om landschappen na te tekenen en te schilderen. Hij ging onder meer naar Zwitserland, Malta, Italië, Sicilië, Albanië, Corsica, Griekenland, Pa lestina, India. Bij mijn weten kwam hij echter nooit in Den Haag. En hij wist zeker niets van onze hedendaag se politieke gewoonten. Zijn gedicht gaat als volgt: There was an Old man of The Hague His ideas were excessively vague He built a balloon And examined the moon That deluded Old man of the Hague (Een vertaling zou kunnen zijn: Er was een man in Den Haag, Met ideeën, uitzonderlijk vaag. Hij schaf te zich een ballon aan En bestudeerde de maan, /Die onvatbare man uit Den Haag). Moet Piet zwart blijven of niet? www.pzc.nl/video UW MENING 781 reacties 1. Drugsoverlast is erger dan ooit in A. Dekenstraat Vlissingen 2. Paard afgemaakt bij ringrijwed- strijd in Oostkapelle 3. Parket Gent arresteert paar voor moord op 23-jarige Gentenaar 4. Kritiek op vervoer reformatorische leerlingen in Terneuzen Met meer bezoekers dan vorig jaar, een gesmeerde organisatie en goede reac ties van het publiek kijkt Film by the Sea terug op een mooie editie. Het goe de weer leek nadelig uit te pakken voor de bezoekersaantallen. Veel gereserveer de kaarten werden niet afgehaald. Met name dankzij Dorsvloer vol confetti (10.000 bezoekers) werd het resultaat van 2013 (44.500) toch overtroffen. De prognose ging uit van 46.200. Het Vestzaktheater in Vlissingen fun geerde dit jaar als extra locatie. Dat pak te goed uit, vindt festivaldirecteur Leo Hannewijk. De Zeeuwse gemeenten veronachtza men de woonproblemen van hulpbe hoevende ouderen in de provincie. Vol gens regiovoorzitter Cor de Graauw van ouderenbond Anbo worden uitno digingen voor overleg herhaaldelijk ge negeerd. „Ik denk dat ze na januari, wanneer de WMO-zorg overgaat naar de gemeente, eerst zelf de problema tiek moeten ervaren, voordat ze in ac tie komen. Dan worden ze met de neus op de kille feiten gedrukt. Er is te wei nig aanbod voor ouderen die op zich zelf willen of moeten blijven wonen, wanneer ze iets komen te mankeren." Aanleg van schorren en slikken is zo iets als tuinieren in de Westerschelde, vindt de Vogelbescherming. Alleen met ontpolderingen komt de natuur er bovenop. Echt niet, vindt de provincie. Nieuwe schorren en slikken verbeteren de natuur juist. Beide partijen stonden lijnrecht tegenover elkaar bij de Raad van State. Vogelbescherming Neder land wil dat de rechter een streep haalt door de aanleg van slikken en schorren bij Baalhoek en Knuitershoek. Dat wil de provincie doen door strekdammen aan te passen en nieuwe aan te leggen. Uitspraak over zes weken. Onderzoek naar jihadstrijder Kind dreigt zorg te verliezen IS-missie beperkt tot Irak Het OM is een strafrechtelijk onderzoek be gonnen naar een Nederlandssprekende jihad strijder die in een video oproept 'een stevige daad' tegen Nederland te verrichten. Het filmpje is verspreid via Facebook. Daarop zou schade van de Amerikaanse bombarde menten ten westen van Aleppo zijn te zien. Kinderen die nu jeugdzorg krijgen, lopen reëel risico dat ze die hulp vanaf 1 januari ver liezen. Driekwart van de jeugdzorgorganisa ties verwacht dat zij te weinig budget zullen hebben om de zorg die zij nu aan kinderen geven ook in 2015 te garanderen. Bijna de helft denkt in geldnood te komen. Nederlandse F-16-gevechtsvliegtuigen zul len in Irak luchtaanvallen uitvoeren op doe len van de terreurorganisatie Islamitische Staat (IS). Ook gaan Nederlandse militairen hun Iraakse en Koerdische collega's trainen. De militaire bijdrage aan de internationale strijd tegen IS beperkt zich tot Irak. O 3' O 0 0 0 0 i 0 3 CD 0 0 0 3 Q. 0 3 1 =T O 0 3 v—-I —I VIDEO VAN DE WEEK Handen af van Zwarte Piet EENS - A 1 Ml 90% ONEENS 10% MEEST BELEZEN IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72