Rotterdam ver wacht jaarlijks zes miljoen bezoekers in de Markthal. De enorme koepel is letterlijk een nieuw hoogte punt in de Maas stad. Eentje met al le kleuren van de regenboog. 10 SPECTRUM actueel De Erasmusbrug heet de Zwaan, de Beurstraverse de Koopgoot en het gebouw van de Be lastingdienst is be ter bekend als het Hakblok. Rotterdammers zijn goed in het bedenken van bijnamen voor hun gebouwen. In de nieuwste 'top oio' staan behalve het Centraal Station, het Waterplein en de drie torens van De Rotterdam nu ook de imposante Markthal. Niet ver van de middel eeuwse Laurenskerk, in het centrum van de stad, opent koningin Maxima dinsdag de Markthal. Er is vijfjaar aan de 40 meter hoge koepel gebouwd. Bij namen die nu al worden genoemd: tovertunnel, koopkathedraal, smulpa- radijs en misschien wel de mooiste: Sixtijnse kapel van Rotterdam. Het enorme complex is het laatste stukje stadsvernieuwing in het Lauwers- kwartier, een van de plekken die in mei 1940 werd verwoest door het Duitse bombardement. De wanden en het plafond van het hoefijzervormige gebouw zijn beplakt met 4.000 kleurige panelen die een 'hemel' vormen van 11.000 vierkante meter. Daarop is te zien wat beneden allemaal verkocht wordt: groenten, fruit, vis, bloemen. Kunstenaarsduo Arno Coenen en Iris Roskam gebruik te voor dit kunstwerk, waar de kleu ren van afspatten, 3D-computertech- nieken van animatiefilmmaker Pixar. Ze noemen het de Hoorn des Over- vloeds. Bijnamen die worden genoemd: tovertunnel, koopkathe draal en Sixtijnse kapel van Rotterdam door Frank Schouten 44 Hoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66