i i Nieuwe kans voor tolk uit Afghanistan Jan Stins TOPAANBIEDING! NUWEG Timmermans BINNENLAND 5 Seksfilmpje met jongeren vaker op smartphone F AANGgpBRUG Kitsch, van begin tot eind. Hij werkt ons ieiijk op het gemoed, deze emotioneel ontremde zielzorger 3 DAGEN ACHTERHOEKSE CHIQUE ViSla. (Ruimzicht zoover 8,6 Verwacht u niet te veel van die om geving? Lang niet alle gemeentes zorgen voor ontlasting van mantel- zorgers: de decentralisatie gaat ge paard metfikse bezuinigingen. „Ik wil het niet mooier maken dan het is. Er is minder geld be schikbaar voor lichtere zorg, maar dat doen we om op termijn de zwaardere zorg betaalbaar te hou den. En we hebben zeker aan mantelzorgers gedacht: juist door met hen erbij aan de keukentafel te bespreken wat iemand nodig heeft. Zorg krijgen kan ook bete kenen dat een zoon wat huishou delijke hulp krijgt, omdat hij dage lijks zijn vader aankleedt." Huishoudelijke hulp verdwijnt toch? „Ik baal van die beeldvorming."6o procent blijft overeind. Maar ook hier wil ik het niet mooier ma ken: er zijn veel mensen die huis houdelijke hulp gaan missen of zelf moeten betalen." En die mensen zijn al zo eenzaam. „Eenzaamheid is een van de groot ste problemen in ons land. Maar dat moeten we niet oplossen met een paar uur huishoudelijke hulp. Dat zou toch triest zijn?" Hoe dan wel? „Door die mensen op te zoeken. Voorbeeld: ouderen willen niet meer in verzorgingstehuizen wo nen, maar wel samen eten. Daar om hebben we nu een team inge steld dat nieuwe woonvormen aanjaagt." Maar die zijn te duur voor zorgaan bieders, zegt bureau Berenschot. „Ook gemeentes moeten daarin bijspringen. Het is namelijk ook in hun belang om te voorkomen dat inwoners meer zorg nodig hebben." ff De regeringspartijen WD en PvdA stellen dat in reactie op het besluit van Teeven om de Af ghaanse tolk die voor Defensie heeft gewerkt in Uruzgan toch niet terug te sturen naar Noorwe gen. Daar had hij zijn eerste asiel aanvraag ingediend. De man, Ab- dhul Ghafoor Ahmadzai, zegt dat in Afghanistan de Taliban achter hem aanzitten. Teeven maakt daar mee gebruik van zijn bevoegd heid om een uitzondering te ma ken op de Europese 'Dublin-re- gel', die bepaalt dat een asielaan vraag moet worden afgehandeld in het land waar het verzoek als eerste is ingediend. Teeven heeft niet bekendgemaakt waarom hij een uitzondering maakt. WD-Kamerlid Malik Azmani neemt Teevens besluit voor ken nisgeving aan. „Het is niet aan de politiek om een mening te heb ben over individuele asielzaken." PvdA-Kamerlid Marit Maij: „Noor wegen en Nederland gaan fatsoen lijk met asielzoekers om. Daar mag enig vertrouwen in zijn." TOMMY WIERINCA Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? Bel: 0118 - 5? 24 2? www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl eindhoven - De vier seksfilmpjes waarop jonge meisjes uit Brabant te zien zijn en die circuleren op di verse scholen, waaronder in Bla- del, Geldrop én Eindhoven, staan niet op zichzelf. Het Meldpunt Kinderporno spreekt van een groeiende trend. Vorig jaar kwamen 750 meldin gen binnen, voornamelijk afkom stig van geschrokken ouders die op de smartphones van hun kin deren op dergelijke filmpjes en fo to's waren gestuit. <N Frans Timmermans' grootvader van vaders kant was mijnwerker. Zijn grootvader van moederskant was ook mijnwerker. In interviews heeft Frans Timmermans het vooral over zijn mijnwerkende grootva ders omdat die zijn fanatieke identificatie met de gewone man legitimeren. Dat zijn vader een keurige ambtenarenloop- baan doorliep bij de diplomatie ke dienst, komt in zijn kraam minder goed te pas. Op zijn Facebookpagina schrijft Frans Timmermans ook over zijn grootmoeder, 'de dochter van een arme varkensboel. Geen gewone varkensboer, een arme varkensboer. Frans Tim mermans is trots op zijn povere afkomst. Hij staat dicht bij het volk omdat hij eruit voortkomt. Een familiegeschiedenis van ar moede en knechting geeft wat diepte aan zijn biografie. En maakt zijn prestaties extra knap. Het is heel interessant om eens op zijn Facebookpagina rond te neuzen. Daar baadt hij in de voortdurende aandacht van zijn duizenden volgers, een lauwe regen van aanmoediging en be vestiging. In reactie op zijn be- richt over zijn grootmoeder, die van de arme varkensboer, schrijft een vrouw over haar Limburgse jeugd met zeven broers en zusters en een vader die omkwam in de mijn, waar op Frans Timmermans ant woordt: 'Jeanny, wat een aangrij pend verhaal. Dank dat je dit met ons hebt willen delen'. Emo-Frans; de grote trooster in zijn katholieke praatgroep. Met dezelfde emotionerende ij ver sprak hij na de aanslag op de MH17 de VN Veiligheidsraad toe. 'Klemden ze de handen van hun geliefden vast, hielden ze hun kinderen aan hun hart ge klemd, keken ze elkaar nog een maal in de ogen, in een woorde loos afscheid? We zullen het nooit weten'. We zullen het nooit weten inderdaad, maar dankzij Frans Timmermans heb ben we er nu wel een, tsja, Frans Timmermans-achtig beeld van. Laat ons zeggen dat hij niet erg zijn best heeft ge daan om zich echt in te leven, want dan had hij vast geweten dat een neerstortend vliegtuig niet de plaats is om kinderen aan je hart te drukken en met een diepe blik afscheid te ne men. Frans Timmermans koos voor zijn voorstelling van de tragedie de weg van een be paald soort verbeelding, die we gewoonlijk aanduiden met kitsch. Ook terug op aarde gaat het nog even voort met zijn voorstel lingsvermogen. 'Laten we ons eens een minuut lang inbeel den', zei hij bij de Veiligheids raad, 'hoe het is om eerst je echt genoot te verliezen en dan bang te moeten zijn dat zulk tuig de trouwring van zijn vingers steelt. Stel je voor dat dat je echt genoot is'. Kitsch, van begin tot eind. Hij werkt ons lelijk op het gemoed, deze emotioneel ontremde ziel zorger. De feiten zijn erg ge noeg, maar de functionaris van de traan heeft nog wat extra's nodig. Stel je voor, beeld je in. Tissues please. Inclusief 2 x live-cooking ontbijtbuffet en 3-gangendiner Per boeking GRATIS dameshorloge IKKI t.w.v. Dit imposante monumentale 4-sterrenhotel in Ooetinchem staat garant voor een unieke belevenis! De verschillende lifestyle themakamers, twee eigenzinnige restaurants en prachtig Dutch Design midden in het natuurrijke landschap en de pittoreske dorpjes en historische stadjes van Gelderland. Hier vind je eigentijds uniek design, passend gecombineerd met de historische sfeer van het pand. MEER INFORMATIE BOEKEN excltidieft... ZATERDAG 27 SEPTEMBER 2014 S"5«W~>'"V ;- Martin van Rijn. foto Inge van Mill/HH DEN HAAG - Staatssecretaris Fred Teeven (Asiel, WD) heeft het recht om een asielzaak naar zich toe te trekken en een uitzondering te maken op bestaande asielregels in Europa. uurwerkmaker/ instrumentmaker OR AL UW UU1 DAMPLEIN 7, MIDDELBURG T. 0118-636635 www.janstins.nl K REST .URATOREN j ENSEN DIE YAKV&kK KUNNEN WAARDEREN Voorwaarden: 2 overnachtingen incl. 2 x live-cooking ontbijtbuffet en 3-gangendiner op de dag van aankomst 89 p.p. in een tweepersoonskamer. Per boeking ontvangt u een dameshorloge van IKKI t.w.v. 59. Geldig t/m 16 december 2014 o.b.v. beschikbaarheid. Boekingskosten 15 per boeking. Kijk op www.nuwegexdusief.nl Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5