Ze had een explosieve seksualiteit waarmee ze de wereld als een orkaan trof Niemand had ooit zo'n vrouw gezien. Volgens haar eerste geliefde was Brigitte Bardot geschapen zoals God de vrouw had bedoeld. Zondag wordt BB 80 jaar. 2 SPECTRUM Eén keer werd bij Brigit te Bardot ingebroken. De dieven wisten wat ze zochten: een zijden slipje, twee paar kou sen, haar strooien hoed. „Brigitte Bardot zal altijd de mooiste vrouw ter wereld blijven", zei Woody Allen, de Amerikaanse cineast, ooit. „Ik ben er heilig van overtuigd dat er niets mooiers op aarde bestaat." Allen stond daarin niet alleen. Nadat Bardot Amerika had veroverd, noteer de de New York Times: 'Marilyn Mon roe kan nu voor kalenders gaan pose ren.' Elvis Presley liet zijn vrouw een villa in Saint-Tropez kopen, want daar woonde BB. Publicaties over Bar dot hadden vaak iets pornografisch. Biograaf Yves Bigot schreef over haar 'onbeschaamde achterkant, haar prin sessenvoeren, haar ronde buik, haar grote en provocerende borsten, haar amandelogen en haar king size glim lach.' BB werd gelanceerd door haar eerste liefde, de Franse cineast Roger Vadim, die een film voor haar maakte. In Et Dieu créa la femme (En God schiep de vrouw) speelt Bardot de rol van een 18-jarig meisje dat zich laat leiden door haar seksuele impulsen en geen last heeft van de heersende mores. De rol was niet moeilijk, Bardot speelde zichzelf. Ze noteerde in haar autobio grafie Initialen BB, waarvan er twee miljoen werden verkocht: 'Roger heeft me op weg geholpen. Hij schiep BB. Maar Brigitte Bardot bestond in werkelijkheid al vóór de film.' De film kwam in 1956 uit, ontlokte de woede van de paus en werd in tal van landen verboden. Maar Et Dieu créa la femme verbrijzelde alle records, vooral in de Verenigde Staten. De Amerikaan se regering zei dat BB meer deviezen binnenbracht dan Renault. Het handelsmerk van BB was haar zo genoemde look négligé. Ze droeg Een onbe schaamde achterkant, prinsessen- voeten, grote, provoceren de borsten Brigitte Bardot op 17-jarige leeftijd in haar Parijse flat. foto Philippe Hals man/Magnum Foto's hieronder. Met echtgenoot Jacques Charrier (eind jaren '50); als dierenbescher mer in 1973 bij het verlaten van de rechtbank na een aanklacht wegens racisme (2004). foto's Hollandse Hoogte, Reuters Er bestaat door Cees van Zweeden Biograaf Yves Bigot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58