Rutten laat geraamte Feyenoord intact miskoop, de tweede is een juweeltje Groene Ster Vlissingen pakt het tweede punt SPORT 49 "t het verhaal vol vuur, alsof hij het allemaal net heeft ontdekt. In de begintijd van Verbruggen in de wielersport, in 1984, ontvouw de hij al de visie die stoelt op het vermarkten van de sport. Logisch, als marketingman van Mars kwam Verbruggen de koers bin nen. Zijn hart heeft nooit op de eerste plaats bij de wielersport ge legen. Op de dag dat we hem spre ken is de Ronde van Spanje in vol le gang. De etappe van de dag er voor heeft Verbruggen niet ge zien. Het hoogtepunt van het wie- Ierseizoen ligt voor hem in april, de klassiekermaand. Met als abso luut hoogtepunt de Ronde van Vlaanderen. „Dat is veruit de mooiste koers. Die ambiance in Vlaanderen..." Zelf fietst hij twee- of driemaal per week zo'n vijftig kilometer. In Zwitserland of in de Provence, waar hij in de buurt van de Mont Ventoux een huis heeft. „Eén keer per jaar ga ik die berg op", zegt Verbruggen, die in het verle den ook tweemaal een marathon liep. De geboren Helmonder is een man die urenlang kan praten over zijn visie op topsport, over conser vatieve sportbestuurders, over ver nieuwingen die in zijn ogen broodnodig zijn voor de wieler sport. Maar als de vragen wat persoonlijker worden, bouwt hij een muurtje om zich heen. „Over mijn privéleven praat ik niet met de pers. Dat heb ik nooit gedaan." Des te opvallender is het dat hij even later vol overgave vertelt over zijn nieuwe passie: zijn stu die geschiedenis. „Op mijn 73e zit ik weer met mijn neus in dé boeken", zegt hij met een lach. „Ik doe een zelfstudie godsdienstge schiedenis, waarbij ik begeleiding krijg van een docent. Ik leer over de oorsprong van godsdiensten, over de bouw en functie van ka thedralen. Machtig interessant. Binnenkort ga ik zelfs op studie reis naar Tibet en Nepal." Verbruggen geniet er zichtbaar van dat hij nu tijd heeft voor za ken waar hij als invloedrijk sport bestuurder niet aan toekwam. Al hoewel zijn agenda nog steeds tot de nok toe gevuld is. Deze och tend heeft hij twee uur uitgetrok ken voor het interview. Hierna moet hij weer de auto in, voor een afspraak in België. Maar niet voor dat we het nog over 'LA' hebben. Na enkele vruchteloze pogingen tijdens het interview gaat Ver bruggen aan het einde van het ge sprek toch in op de kwestie- Armstrong. De vraag is of hij nog wacht op excuses van Armstrong? „Excuses heb ik niet nodig", stelt Verbruggen. De laatste keer dat hij trachtte in contact te komen met Armstrong is anderhalfjaar geleden. „Ik heb hem een brief geschreven van drie kantjes. Hierin liet ik hem we ten dat 'me nu in volle omvang duidelijk is welke smeerlapperij je hebt uitgehaald'." Een reactie kreeg Verbruggen niet. Het laatste persoonlijke levenste ken van Armstrong kreeg hij in 2011. „Na zijn beschuldiging dat ik een dopingtest onder tafel zou hebben geveegd, heb ik hem een mail gestuurd. Daarin stelde ik dat er nooit een positieve test van hem is geweest. Dus er viel hele maal niks weg te moffelen. Bin nen drie uur had ik een reactie. „Je weet het", schreef hij. „Ik ben nooit positief getest", citeert Ver bruggen uit de mail, die hij nog al tijd in bezit heeft. Het laatste wat hij kwijt wil over de kwestie is kort en krachtig. Het gaat over de internationale waar heidscommissie - in het leven ge roepen door de UCI en het mondi ale antidopingbureau Wada - die nu onderzoek doet naar de de do- pingcultuur in het wielrennen. „Uit die hele commissie komt niks. Helemaal niks." ROTTERDAM - Na de zwakke sei zoenstart is de druk voelbaar bij Feyenoord. De Rotterdamse ploeg reist vanavond opnieuw naar De venter, waar drie dagen geleden tegen Go Ahead Eagles al een ein de kwam aan het bekertoernooi. „Ik heb absoluut het gevoel dat de boodschap die ik als trainer pro beer over te brengen, aankomt bij de spelers." Feyenoord scoorde al drie duels op rij niet meer (Sevilla, Ajax, Go Ahead Eagles) en is de nummer vijftien van de eredivisie. De druk is flink toegenomen, maar Rutten zegt dat het hem- weinig doet. „Als de resultaten uitblijven neemt de druk toe, dat is logisch. Toch vind ik dat we in voetbal lend opzicht absoluut groeiende zijn." De trainer heeft in meerdere op zichten een goed resultaat nodig en brengt vanavond enkele veran deringen aan in zijn basiself. Toch wil hij ook weer niet te veel veran deren. „In een situatie zoals deze is het belangrijk om de structuur en het geraamte van het team in tact te laten", aldus Rutten. Hoe wel hij er niets over kwijt wilde, lijkt Lex Immers na zijn ham stringblessure terug te keren in de basis. Hij zal dan vrijwel zeker een middenveld vormen met de aanjagers Jordy Clasie en Karim El Ahmadi. Jens Toornstra speelt dan in een vrije rol vanaf de rech terkant, Ruben Schaken ver dwijnt naar de bank. Lasse Schone ontbreekt ook vanavond bij Ajax als de lands kampioen op bezoek gaat bij NAC Breda. De Deen is op de weg te rug van een liesblessure en is niet opgenomen in de wedstrijdselec tie. „Lasse kan al veel dingen hon derd procent, maar in de dingen waar hij goed in is, zit nog wat twijfel", meldde trainer Frank de Boer gisteren op de persconferen tie. De coach liet ook vast weten dat Arek Milik, woensdag zes keer trefzeker in de beker tegen JOS, niet gaat starten. „Hij is gretig en wil graag. Hij zal tegen NAC nog niet starten, maar dat moment gaat een keer komen", aldus De Boer. king. Daardoor kon ze er uitge breid mee trainen in de aanloop naar het WK van vorige maand in Amerika. Daarbij reed ze twee maal in de top vijf, ondanks een ongeluk kort voor het begin van het toernooi. Pas gisteren toonde ze de tribike in Goes aan alle sponsoren. „Nu was ook pas mijn nieuwe outfit klaar", verklaarde De Heide. „Dat is mooier voor het plaatje." Onder meer de Zeeuwse stich ting Fietsers voor Fietsers, waar bij oud-olympiër Patrick Tolhoek in het bestuur zit, is achter de tribikester gaan staan. De stich ting hielp al bij de aanschaf van de eerste fiets van De Heide en stak haar nu weer het nodige geld toe. Vertegenwoordigers van die stich ting en van commerciële bedrij ven moedigden De Heide giste ren aan om alles op alles te zetten voor het veroveren van een start bewijs voor de Paralympische Spe len. Als het aan de tribikester zelf ligt, rijdt ze inderdaad over twee jaar in Rio rond en doet ze daar mee aan de wegwedstrijd en de tijdrit. „Ik weet nog niet precies wat de kwalificatie-eisen zijn. Wel is duidelijk dat ik in 2015 al een nominatie kan verdienen. Daarna zal ik dan nog vormbe houd moeten tonen." Wat voor De Heide spreekt, is dat ze sinds januari van dit jaar fullti me sportster is. Ze zegde haar baan bij het UWV op. „Ik werkte twintig uur in de week", vertelde ze. „Dat was, samen met het spor ten, best. vermoeiend. Dan zat ik 's ochtends achter de computer en 's middags op de fiets. Die com binatie werd zwaar. En daarnaast had ik nogal wat stress omdat ik vaak vrij moest vragen. Op een ge geven moment zei mijn baas ook: 'Het lijkt wel of je meer met je sport bezig bent dan met je werk'. Toen heb ik besloten dat het ver standiger was om met werken te stoppen." Het seizoen van De Heide zit er sinds het WK op. Ze zal de hele winter doortrainen. Ze gaat in de aanloop naar het voorjaar lange duurtrainingen maken, onder meer op de nieuwe tribike. Maar niemand zal haar meer slinge rend door Goes zien rijden. Het eerste competitieduel, op be zoek bij AORC/Lebo Vastgoed, eindigde eveneens in een 3-3-ge- lijkspel, waarna vorige week het eerste thuisduel kansloos met 1-5 werd verloren. Na ruim tien minu ten spelen keek Groene Ster gister avond tegen een 2-0-achterstand aan door tegentreffers van Fauzi Azoum en Yori Orriëns. De Zeeuwse ploeg was echter aller minst de minder van LZV Kuy pers, dat tot deze wedstrijd op één punt uit twee duels stond. André Siereveld maakte kort na de 2-0 de aansluitingstreffer en na de pauze zorgde Abdoe Abden- bi voor de gelijkmaker. Groene Ster ging door en via Sa- lim ben Sellam kwam de ploeg zelfs op voorsprong. Met een klei ne vijf minuten op de klok maak te LZV Kuypers echter gelijk. Volgende week vrijdag speelt Groene Ster in eigen huis tegen FCK/De Hommel. ZATERDAG 27 SEPTEMBER 2014 interesseert me niks' door Rudy Boogert LICHTENVOORDE - De zaalvoetbal- lers van Groene Ster Vlissingen hebben gisteravond het tweede punt van dit seizoen behaald. De Zeeuwse eredivisionist speelde in Lichtenvoorde met 3-3 gelijk bij LZV Kuypers H&W. Hein Verbruggen, die in 2005 afscheid nam als UCI-voorzitter, praat niet graag over Lance Armstrong, met wie hij nu gebrouilleerd is. foto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49