Diederik Hiensch formuleert drie Eerste stop Vlissingen speerpunten voor duel met Katwijk langs kunstgrascircuit SPORT 47 DTM ook in 2015 en 2016 op Zandvoort 66 Katwijk speelt het liefst op het middenveld en in de aanval Het ITR, (de organisatie achter DTM) zat met de handen in het haar toen eind juli het besluit werd genomen om de race in het Chinese Guangzhou te schrap pen. Aan de wedstrijd op het stra- tencircuit in de miljoenenstad hing een dusdanig prijskaartje dat het ITR besloot van het uitstapje af te zien. Aldus werd er een streep gezet door de derde poging van DTM om vaste voet te krijgen op Chinese bodem. In 2004 draai de de race uit op een fiasco door dat de putdeksels op het straten- circuit van Sjanghai door de boli des uit het asfalt werden gereden. De uitvoering in 2010 (opnieuw in Sjanghai) kostte klauwen met geld. Zandvoort stond voor 2014 al op de reservelijst. Er waren vooral vraagtekens geplaatst bij de DTM-race in Moskou die op 13 juli van dit jaar werd verreden. De politiek onstabiele situatie leek roet in het eten te gooien. De spanning ten spijt vond de wed strijd vlak bij de Russische hoofd stad plaats. Van de reserverol van Zandvoort werd tien dagen na het uitstapje in Rusland dan toch ge bruik gemaakt. Nauwelijks een dag nadat circuit-directeur Erik Weijers op 23 juli het verzoek kreeg om het circus op 27 en 28 september te huisvesten, gaf hij zijn jawoord aan het ITR. Als dank voor de uitermate snelle manier waarop Circuit Park Zand voort spijkers met koppen sloeg, zegde ITR toe dat DTM zich ook in 2015 en 2016 in Zandvoort zal melden. De directie van het cir cuit is blij met het nieuwe drieja rige contract. ter worden", vertelt Nel. „Mijn motivatie was om ooit weer de Vierdaagse te kunnen lopen. Ik heb er alles aan gedaan om dat te bereiken. Het was heel emotio neel toen dat gelukt was. Ik kon eindelijk mijn oude leven weer oppakken." Helemaal ongeschonden kwam ze niet uit de strijd. Haar gewrich ten hebben door de ziekte een flinke optater gekregen en wer ken niet altijd voor de volle hon derd procent mee. Met name haar halswervels sputteren tegen en dan vooral na de Kustmarathon. „Zand is niet goed voor me. Je zet je voeten anders neer en dan ra ken m'n wervels overbelast. Vorig jaar liep ik de Kustmarathon en daar heb ik maanden last van ge had. Dit jaar doe ik dus niet mee." „Nel mag me wegbrengen naar de start", grapt Jan over de inbreng van zijn vrouw. Hij gaat voor de achtste keer van start. „Misschien loop ik wel een stukje mee over de Veersedam", vult Nel aan. Beiden vinden alleen lopen niet onaangenaam. Een stukje met ie mand meelopen is gezellig, maar daar blijft het meestal bij. Nel: „Anderen zijn de hele dag onder weg, maken er een feestje van en komen kort voor sluitingstijd bin nen. Wij houden van doorlopen en stoppen niet of nauwelijks, het gaat toch ook om de prestatie." De Kustmarathon is promotie voor Zeeland, vinden beide Vlis- singers. En daar zou nog veel meer aan gedaan kunnen worden. „Er komen relatief weinig men sen van buiten Zeeland aan de start", heeft Nel gemerkt. „Dat kunnen er veel meer worden. De Kustmarathon is een prachtige tocht en de sfeer is geweldig." WANDELMARATHON Speerpunt 1: Verdedigend moet het goed staan. „Dat moet tegen elke ploeg, maar zeker tegen deze ploeg. Katwijk speelt het liefst op het midden veld en in de aanval. Dat betekent dat ons middenveld en onze ver dediging kort op elkaar moeten staan. Vooral het middenveld van Katwijk is heel dynamisch. De po sities moeten bij ons dus goed worden overgenomen. We moe ten ook oppassen met overtredin gen, want hun vrije trappen en corners zijn gevaarlijk." Speerpunt 2: Ruimtes gebruiken. „Katwijk is een complete ploeg, met goede voetballers en goed po sitiespel. De trainer van Smits- hoek zei vorige week dat het wat hem betreft dé titelkandidaat is. Maar ze zijn ook kwetsbaar. Om dat Katwijk het liefst op het middenveld en in de aanval speelt, vallen er ruimtes in de ver dediging. Het is de kunst om daar van te profiteren en ik denk dat wij de spelers daarvoor hebben." Speerpunt 3: Balans zoeken. „Als we balbezit hebben, moeten we niet constant de diepte zoe ken. Als we dat doen, dan blazen we onszelf op. We moeten slim zoeken naar de ruimtes." In de aanloop naar het duel met Katwijk kampt Kloetinge wel met personele problemen. Yves Nyemb, vorige week afwezig van wege hamstringproblemen, is al de hele week ziek. Dangelo Mar den is vanwege zijn werk afwe zig. Björn Quartel heeft een ver rekte nekspier. Roy Mulder en Wouter de Craene zijn al langdu rig afwezig. „Het is wel een voordeel", denkt Pennings. „We trainen twee keer in de week op kunstgras en in het verleden hebben we het ook goed gedaan op kunstgras. Vorig sei zoen nog tegen Brabantia (0-3) en Best Vooruit (0-5)." Het hoge zaal voetbalgehalte bij Vlissingen ver klaart ook de voorkeur voor een egale speelmat. In de zondagse hoofdklasse A spe len acht teams hun wedstrijden op kunstgras. Behalve De Zoua ven ook DHC, Haaglandia, JOS, OFC, Quick, VOC en Westlandia. Daarnaast heeft De Dijk de moge lijkheid uit te wijken naar kunst gras. Slechts vijf clubs, Vlissingen incluis, spelen hun thuiswedstrij den dus uitsluitend op natuur- gras. Pennings verwacht morgen tegen De Zouaven wederom een tegen stander te treffen met veel 'voet balvermogen'. „Over ploegen die reactievoetbal spelen heb ik deze competitie nog niet gehoord", zegt hij. „De Zouaven speelt een spelletje dat ons wel ligt, denk ik." De enige afwezige is centrale ver dediger Ferry Alfons, die vorige week tegen Chabab (4-1-thuisver- lies), al vroeg uitviel vanwege lies klachten. ZATERDAG 27 SEPTEMBER 2014 ZANDVOORT - Op 29 september van het vorig jaar nam Circuit Park Zandvoort met pijn in het hart af scheid van het DTM-circus. Om commerciële redenen werd de bad plaats na dertien geslaagde races de rug toegekeerd. Dankzij een af gelaste race in China, komen de Au di's. Mercedessen en BMW's mor gen toch weer in actie in de Noord-Hollandse duinen. Ook in 2015 en 2016 kan er in Zandvoort worden genoten van de Deutsche Tourenwagen Meisterschaft. Jan en Nel van der Steeg hebben in onder meer Japan, Zuid-Korea, Taiwan, Zwitserland, Nieuw-Zeeland en Australië gewandeld. Nel laat de Wandelmara thon dit jaar schieten, foto Ruben Oreel Aantal deelnemers: 4704. Jongste deelnemer: 12 jaar. Oudste deelnemer: 83 jaar. Gemiddelde leeftijd: 46 jaar. Aantal Nordic Walkers: 80. Er zijn op 5 oktober dertien deel nemers jarig. Percentage mannen: 45%. Percentage vrouwen: 55%. Nationaliteiten: België 33 deelne mers, Duitsland 83, Groot Brittan- nië 5, Noorwegen 2, Oostenrijk 2, Zwitserland 2, Nederland 4577. door Rudy Boogert KLOETINGE - Het moet vandaag alle maal passen bij Kloetinge als het koploper Katwijk wil verrassen in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal. Trainer Diederik Hiensch heeft drie speerpunten geformu leerd, waarmee de landskampioen van 2013 te lijf wordt gegaan. „Wij zijn niet bang hoor", zegt Hiensch. Diederik Hiensch 'Kloetinge heeft slechte historie met Katwijk'. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats door Rudy Boogert VLISSINGEN - Vlissingen speelt mor gen zijn verste uitwedstrijd van het seizoen. De reis voert naar het Noord-Hollandse Grootebroek, 257 kilometer van Vlissingen, waar De Zouaven wacht. Het is de eer ste tegenstander van Vlissingen dit seizoen op kunstgras. En daar is Vlissingen-trainer Ruud Pennings niet ongelukkig mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47