Mollema op zoek naar goud van Ponferrada SPORT 45 Europa leidt in Ryder Cup De Europese golfers staan na de eerste dag van het toernooi om de Ryder Cup stevig aan de leiding. Na het onderdeel fourballs in de ochtend stonden de Verenig de Staten nog voor met 21/2 -11/2, maar in de middag sloeg Europa hard terug bij de foursomes. Dankzij drie zeges staat de Europese ploeg met 5-3 aan kop in Gle- neagles. De Ryder Cup krijgt morgen zijn apotheo se met de singles. Mondeling akkoord Van den Brom en AZ John van den Brom wordt de nieuwe hoofdtrainer van AZ. De oefenmeester en de directie van de club uit Alk maar hebben gisteren een mondeling akkoord bereikt. Ze ronden na het weekend de laatste contractuele de tails af. Dat meldt de club op de eigen website. Van den Brom zit vandaag nog niet op de bank als AZ het op neemt tegen zijn oude werk gever ADO Den Haag. Tafeltennissters uitgeschakeld op EK De Nederlandse tafeltennis sters zijn gisteren gestrand in de kwartfinale van het EK voor teams. Oranje moest met 3-0 buigen voor Duitsland, dat in de groeps- fase alle wedstrijden had ge wonnen. De Nederlandse ploeg had twee winstpar tijen geboekt en één keer verloren, van Hongarije. De Oranje-mannen wonnen met 3-0 van Schotland en strijdt vandaag om een tic ket naar de tweede divisie. Blatter stelt zich officieel kandidaat Sepp Blatter is naar eigen zeggen door een groot deel van de voetbalwereld ge smeekt om door te gaan als voorzitter van de wereld voetbalbond Fifa. De 78-jari- ge Zwitser stelde zich giste ren officieel kandidaat voor zijn vijfde ambtstermijn. Volgens de bejaarde Zwitser hebben liefst vijf van de zes continentale federaties hem gevraagd zich opnieuw kan didaat te stellen. Spray verboden in Duitsland De Duitse voetbalbond DFB lijkt de invoering van de spray die scheidsrechters ge bruiken bij vrije trappen te moeten uitstellen. Keurings dienst TÈUV verbiedt het 13 euro kostende Argentijnse spuitbusje. Het schuim be vat een te hoge concentratie broeikasgassen en chemi sche stoffen die mogelijk schadelijk zijn voor de ge zondheid. De DFB wilde de spray half oktober invoeren. De deelnemers aan en bezoekers van het WK wielrennen hebben van hun reis een hele onderne ming moeten maken. Bauke Molle ma kwam net als enkele andere Nederlandse renners donderdag aan, per fiets! „Wij zijn gevlogen op Bilbao. Het was de bedoeling dat we de laatste 120 kilometer met de fiets zouden doen. Maar door een navigatiefoutje van Tom- Jelte Slagter werden dat er 180. Ach, geeft niet. Ook wel mooi zo'n lange training nog even." Onverstoorbaar, dat is nog altijd het etiket dat geplakt kan worden op de noorderling, die na dit sei zoen verhuist van Belkin naar Trek. De man voor wie het WK (na de Tour) het tweede grote doel van het seizoen is, zag giste ren pas voor het eerst het parkoers waarop het morgen allemaal moet gebeuren. „Het is goed om het een keer gezien te hebben. Vooral voor het bepalen van de teamtactiek. Maar op zich is zo'n verkenning voor mij nu ook weer niet zo be langrijk. Wat mij betreft had ik nog wel een dag later willen aan komen. Zondag is er in het begin van de wedstrijd toch alle tijd om het rondje te leren kennen." Ietwat smalend haalde hij de aan pak van de vorige bondscoach Leo van Vliet aan. „Van hem moesten we enkele jaren geleden al een week voor het WK in het hotel aanwezig zijn." Mollema vond het maar onzin. „Teambuilding noem de hij dat. Nou, je werd er vooral gek van. Wat doe je hier nou ver der? Thuis kun je beter trainen. Wij zijn profs, we hebben geen teambuilding nodig om zondag te doen wat we moeten doen." Mollema is aangewezen als kop man. De in de vorm van zijn leven verkerende Tom Dumoulin is de schaduw-kopman. Al te strak moet je die titels ook weer niet zien, weet Mollema. Als Wout Poels mee is met de goede ont snapping is het ook oké. Mannen in de finale hebben als pionnen om mee te kunnen spelen, daar gaat het om. De conditie is goed, verzekerde Mollema. Of die goed genoeg is voor het verborgen goud van Ponferrada? „Het parkoers is lastig genoeg. Als ik super ben, kan ik met de besten mee, maar dan nog moet je een Rodriquez of Valverde zijn om het te kunnen af maken." ZATERDAG 27 SEPTEMBER 2014 CLENEAGLES ALKMAAR LISSABON ZÜRICH BERLIJN door Ad Pertijs PONFERRADA - Het verhaal gaat dat de Spanjaarden ooit een door hun beruchte armada veroverde lading goud hebben verstopt in de buurt van Ponferrada. Op zich is dat geen gek idee. Zelfs nu is het bruisende stadje in het noordoosten van Span je nog lastig te bereiken. Jan Janssen „Er zijn nog altijd mensen die me schrijven en vragen om een foto." foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45