1 40 MENINGEN brieven Cor de Jonge p/NSPAéfc/gr oeómeenreim loemm vuwhö&a Toeslagellende ZorgSaam ZorgSaam 2 Filmfestival Zwarte Piet Commentaar De Belastingdienst heeft in de ja ren 2010 - 2013 maar drie procent van de bezwaren rond de kinder- opvangtoeslag afgehandeld (zei de krant van 19 september). Dat heeft erbarmelijke gevolgen. Ik ken een Zeeuwse die over jaren toeslag moest terugbetalen. Haar bezwaarschrift raakte zoek. Be trokkene kwam zo in grote finan ciële moeilijkheden. Uiteindelijk schrijft zij een brief aan het Kabi net van de Koningin. Dat geeft haar het advies om de minister aan te schrijven. De brief - met dezelfde inhoud - wordt nu gericht aan de staatsse cretaris. Er volgt een excuusbrief van de Belastingdienst, maar de invordering loopt gewoon door. Een onderzoek van de Nationale Ombudsman heeft geen resultaat. Ten slotte komt de zaak voor de rechter en de Belastingdienst stelt de betalingscapaciteit vast op nul. We zijn dan wel drie jaar verder. De manier waarop ZorgSaam af scheid neemt van de voorzitter van de Raad van Bestuur Paul Ra- demacher is weinig verheffend (zie de krant van 18 en 19 septem ber). Meer dan twintig jaar stond Rade- macher voor de goede zaak. On der zijn leiding is ZorgSaam zorg vuldig op een hoog niveau ge bracht. Als je dan afscheid wilt ne men van een man met zijn ver diensten, zijn er elegantere we gen. Bij het begrip zorgzaam zou je wat anders mogen verwachten. De vertrekkende bestuurder Paul Rademacher heeft zonder twijfel bijzondere verdiensten gehad voor streekziekenhuis ZorgSaam, want hij is hiervoor ruimschoots boven de balkenendenorm be taald. Maar nu dreigen er tiental len ontslagen bij de handen aan het bed, waarvan de patiënten dus de dupe worden. Het 'terugtreden' van Radema cher mag dan misschien niet leuk zijn, maar er zullen zonder enige twijfel wat kleine lettertjes in zijn arbeidsovereenkomst staan, die een mooie afvloeiingsregeling mogelijk maken. De 'interimkapi tein' zal waarschijnlijk ook niet geheel pro deo zijn werkzaamhe den verrichten. Heeft de raad van toezicht ooit overwogen de taak- O mrtietof over de pietenkwestie pas zinvol is, indien partijen beschikken over een gemeenschappelijk histo^ risch besef waarop argumenten gebaseerd en gewisseld kunnen worden. Zolang dat niet het geval is, blijft een dialoog een zinloze activiteit. De lezer heeft recht op een commentator die eerst denkt, dan zijn mening formuleert, zon der zich te laten leiden door de heersende waan van de dag op de grachtengordel. Jammer dat een opinievormend hoekje in deze krant zo wordt vervuild. 'Ik denk dat we ook wel toe zijn aan een volgende stap', zegt Leo Hannewijk in de krant van maan dag 22 september over zijn festi val Film by the Sea. Dit jaar zijn er veel tevreden partijen. Zelfs Rutger Hauer sprak meer dan lo vende woorden op Hannewijks blog. En dat allemaal ondanks het feit dat het festival maar 'houtje touwtje' was uitgevoerd. Geen wanklanken, dat al. De film stond centraal. Tja, wat moet er dan meer. Méér geld natuurlijk dat, vanzelfspre kend, zorgvuldig wordt uitgege ven om het festival groter te ma ken. Gratis tip: Betaal de leiding royaal. Immers, die zou wel eens kunnen vertrekken om elders lei ding te geven aan een prestigieus filmfestival. Vooruit... nóg een*gra- tis tip. Maak van de ontwikkelin gen van Film by the sea beeldop namen. Daar zit vast een prachti ge film in die gaat meedingen in vele categorieën. verdeling over de twee overblij vende directieleden te verdelen? Ik vind de Zwarte Pieten-discus sie vanaf moment één al een non-item. Mijn bedoeling is dan ook zeker niet om die nog verder te voeden. Maar onlangs sprak ik met een medestandster, die ook de absurditeit van het spektakel uitte. Zij dacht een maandje ver der. Op 6 januari vieren we Drie Koningen. En tja, één van de drie wijzen was donker. Wordt dit weer een punt op de politieke agenda, tot op de hoogste niveaus: Wat gaan we doen met Balthasar? Laten we verstandig zijn en laten we er met z'n allen over zwijgen als in een omerta. Het redactioneel commentaar in deze krant van zaterdag 20 sep tember vraagt om een reactie. Niet vanwege de besproken pro blematiek, wel op de wijze van denken van de commentator. Het eerste deel (niet rommelen met sinterklaas) is een verslag; het commentaar begint pas in de tweede alinea. De commentator poneert een on verifieerbare aanname, gevolgd door een veronderstelling (geen belangstelling voor achtergron den van gevoelens), waarop weer een conclusie wordt gebaseerd (geen dialoog leidt tot polarisa tie). Hij beseft niet dat een dialoog In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 Cees Freeke Rivierenpark 54, Terneuzen Adriaan van de Graaff Erasmusweg 2-A, Cadzand mm I A.J. But Pablo Picassoplein 168, Vlissingen Guus Mulder Buitenpepersdreef 66, Den Bosch Stef van Halderen Van Gistellelaan 102, Axel Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje De discussie over de rol en het uiterlijk van Zwarte Piet wordt steeds kleurrijker, foto Amaury Miller/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40