\Jfi$TGEiOpEN Advies: Smeed het ijzer als het nog koud is I I I I I I 44 Op den duur moet je als gemeente toegeven dat er geen andere oplossing meer is 44 Er is in Vlissingen niets meer over waaruit blijkt dat we boven onze stand leven 32 WALCHEREN 66 Want jongeren direct aanspreken, dat vond ik eerst erg lastig rrv£RGoEDo°0« sir ARTIKEL-12 STATUS Raadsleden lijken ogen niet langer te sluiten voor aanvraag artikel-12 status. Hulst meet met twee biermaten T GRQNDZEILER HERSTELD Daarmee bedoelen ze dat je niet met jongeren over overlast in ge sprek moet gaan als je kwaad bent. Maar ga met hen in gesprek op een rustig moment, aldus Fok- ke Osterthun. „Als je niet opge fokt bent. Want dan ben je min der emotioneel." De jongerenwerkers worden vaak te hulp geroepen als blijkt dat jon geren voor overlast zorgen in de verschillende buurten van Middel burg. Ze merken dan dat het oude ren, die hen om hulp vragen, vaak niet lukt om op een goede manier te communiceren met jongeren. Door zich bijvoorbeeld autoritair op te stellen of omdat ze zich hele maal niet kunnen inleven in de leefwereld van jongeren. Want 7!% s - jf www.hezenberg.nl jongeren willen soms aan hun vrienden laten horen hoeveel la waai hun scooters kunnen ma ken. Of zijn soms druk als ze met elkaar in discussie gaan over mu ziek, voetbal of andere belangrijke onderwerpen. Om die wereld van verschil te overbruggen heeft de Stichting Welzijn Middelburg een cursus ontwikkeld over omgaan met hangjongeren. Die cursus werd gistermiddag gepresenteerd in jongerencentrum De Poort waar buurtbewoners, jongeren en wel zijnswerkers bijeen waren. Daar vertelde de dertienjarige Nemo Splinter hoe hij een week gele den, toen hij bij een bushokje aan het springen was, boos werd toe geschreeuwd door passerende ouderen. Volgens hem hadden ze veel meer effect gehad als ze naar hem toe waren gekomen en hem rustig hadden aangesproken. Een buurtbewoner liet ook weten dat hij zo'n cursus erg nuttig vindt. Vooral ook omdat je door zo te handelen, effect bereikt, zo zei hij. „Want jongeren direct aan spreken, dat vond ik eerst erg las tig-" De cursus wordt gratis aangebo den. Of bij mensen thuis of bij Porthos. VLISSINGEN - „Er zat geen woord Spaans bij", reageert Mark Weug, fractievoorzitter van de Lokale Partij Vlissingen (LPV), op de woorden van de artikel-12 inspec teur donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering. „Ie dereen wist het eigenlijk al, maar het is goed om zoiets ook eens uit de mond van een vertegenwoordi ger van de overheid te horen. Ik vind het heel triest dat het zover heeft moeten komen." Weug is, net als de inspecteur van Binnenlandse Zaken, van me ning dat een artikel-12 status voor Vlissingen onvermijdelijk is ge worden. Dat zou inhouden dat er geld komt uit Den Haag, maar de gemeente in ruil daarvoor wel zeggenschap moet inleveren. Weug: „Ik kan niet zeggen dat ik voorstander ben van het aanvra gen van de status, maar op den duur moet je als gemeente toege ven dat er geen andere oplossing meer mogelijk is en dat je hulp nodig hebt." Alex Achterhuis, fractievoorzitter van de Partij Souburg Ritthem (PSR), denkt nog niet dat een arti kel-12 status voor Vlissingen on vermijdelijk is, maar hij noemt het wel bespreekbaar. „We moe ten bekijken of deze optie tot de mogelijkheden behoort. Maar er moet nog een aantal stappen ge zet worden voordat het zover is. Eerst moet de gemeenteraad be slissen of het de status wil aanvra gen en dan moet het ministerie van Binnenlandse Zaken de aan vraag nog goedkeuren. Misschien besluiten zij wel om ons eenma lig een bedrag te verstrekken waarmee we als gemeente op ei gen kracht aan de slag kunnen. Dat zou betekenen dat het hele maal zover niet hoeft te komen." Marin de Zwarte, fractievoorzitter van het CDA, denkt niet dat de ar tikel-12 status op dit moment nog af te wenden is. „Als je belasting moet betalen, dan moet je daar als gemeente ook bepaalde voorzieningen te genover kunnen zetten. Als je dan tot de conclusie komt dat je min- HULST - In Hulst wordt met twee maten gemeten, of in elk geval ge tapt, stelde raadslid Mare de Maat (Progressief Hulst) in de raadsver gadering. Hij wees op het afgelo pen Trappistenweekend, waarbij de bezoekers een Trappistenglas meekregen om in een aantal kroe gen verschillende soorten van dit gerstenat te proeven. „Waarom mogen mensen hier wel met gla zen op straat rondlopen, terwijl er bij andere activiteiten die op straat plaatsvinden enkel plastic bekers gebruikt mogen worden?", wilde De Maat weten. Burgemees ter Jan-Frans Mulder moest voor alsnog het antwoord schuldig blij ven. „Het is inderdaad opmerke; lijk We komen er op terug." YAMAHA keyboard Clavinova presentatie Donderdag 2 oktober a.s. 14.30 uur Yamaha Tyros 5 15.45 uur Yamaha CVP 19.15 uur Yamaha CLP NU 1 Clavinova Muziekcentrum Middelburg Lange Delft 80 4331 AS Middelburg 0118-635252 der kunt bieden dan basisvoorzie ningen, want er is in Vlissingen niets meer waaruit blijkt dat we boven onze stand leven, dan is hulp van buiten heel hard nodig." De Zwarte is blij dat de coalitie het taboe rond de torenhoge schulden van de gemeente heeft doorbroken. Hij is van mening dat dat eerder had moeten gebeu ren, maar snapt ook dat het niet een stap is waar je zomaar toe overgaat. De Zwarte: „De situatie bij de ge meente is vergelijkbaar met die van een gezin dat in financiële problemen verkeert. Ouders blij ven denken dat ze de problemen zelf kunnen oplossen totdat de schuldhulpverlening er aan te pas moet komen." De Zwarte denkt dat als Vlissin gen verder gaat op de huidige voet, kaalslag ontstaat en de stad daarmee alleen maar minder aan trekkelijk wordt om in te wonen of te bezoeken. „Waarom zou je nog naar Vlissingen gaan als daar bijvoorbeeld niets meer gebeurt op het gebied van cultuur of sport?" door Emile Calon MIDDELBURG - Smeed het ijzer als het nog koud is, zo adviseren de jongerenwerkers van Stichting Wel zijn Middelburg. Buurtbewoner UW ZORG VERZEKERAAR; HEZENBERG BEZINNEN i GROEIEN HELEN Dt^lININtlN onUtltlN PltLtlN j Heeft u depressies, angst of traumatische ervaringen? Werk aan uw herstel onder professionele begeleiding vanuit een christelijke tevensvisie. 038-444 52 51 'Vlissingen heeft hulp van buiten nodig' MELISKERKE - De molen van Meliskerke is gisteren, na een grondige restaura tie, officieel in gebruik genomen. Vrijwillig molenaar Wim de Hoop liet zich daarbij assisteren door wethouder Jaap Melse en zeven leerlingen van de plaat selijke Boazschool. De restauratie van romp en onderdelen vergde vijf maan den. De klus kostte de gemeente 88.000 euro. De molen - een ronde stenen grondzeiler - dateert uit 1801. Sinds 1954 werd er een tijdlang met de motor gemalen. Daar zijn nog sporen van te zien. In 1986 - toen van de molen nog slechts een ruïne restte - zorgde de gemeente voor herstel, foto Lex de Meester door Wendy de Jong Mark Weug, LPV CLPSwi« Marin de Zwarte, CDA Peter Baartmans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32