ZEELAND 100 hoofdprijzen 'Heel veel geblaat, weinig wol' OPEN HUIS! China Pijlsnel springen over golven 29 Agent zag hond niet bij aanhouding almanak 48 en 49 Media m Geladen relatie kost kop RvC-voorzitter Daan van Doorn. 'De publieke opinie interesseert me niks Verborgen verleden verrast de mensen echt MIDDELBURG - De Raad van Com missarissen (RVC) van energiebe drijf Delta wil de vertrouwens breuk met zijn grootste aandeel houder, de provincie, herstellen. De RvC zal de aandeelhouders voortaan beter en eerder informe ren. Dat hebben twee commissarissen donderdagavond toegezegd in een gesprek met de fractievoorzitters in Provinciale Staten, werd giste ren meegedeeld in een Statenver gadering. Aanleiding vormden pu blicaties in onder meer de PZC over het afketsen van de fusie met Eneco en de voorgenomen verkoop van afvaldochter Indaver, waarvan de aandeelhouders nog niet of beperkt op de hoogte wa ren. De Raad van Commissarissen zal daarbij op zoek moeten naar een andere voorzitter. President-com missaris Daan van Doorn trad donderdagavond laat af, nadat bleek dat de Staten klaar met hem waren. Van Doorn bleef vierkant achter algemeen directeur Arn- oud Kamerbeek staan, die maan dag in een provinciale commissie liet weten dat hij geen fouten heeft gemaakt in de communica tie naar zijn aandeelhouders: de provincie en gemeenten. Die wa ren woest dat ze uit de krant moesten vernemen dat Delta Inda ver wil verkopen en dat het ener giebedrijf voorlopig zelfstandig doorgaat, terwijl er nog een onder zoek naar de toekomststrategie van Delta liep. Zo willen de aan deelhouders op papier de voors en tegens zien van drie onder zochte sporen: ongewijzigd zelf standig doorgaan, fusie met Ene co, of verkoop van bedrijfsonder delen dan wel een totale overna me. Daarover praten ze op 6 okto ber achter gesloten deuren. Gedeputeerde Kees van Beveren, de vertegenwoordiger van de pro vincie in de aandeelhoudersverga dering van Delta, noemde het on verstandig dat Delta-topman Arn- oud Kamerbeek in interviews met de PZC en het Financieele Dagblad 'ferme uitspraken' (zelf standig verder, verkoop Indaver) had gedaan over de toekomst van het energiebedrijf. Van Doorn zou hem tot de orde hebben kun nen roepen, maar die deed dat niet, want Delta wilde publieke lijk klanten en banken geruststel len na een bericht in de PZC dat de fusie met Eneco uit beeld was geraakt. Overigens kreeg Van Beveren als 'verbindingsofficier' tussen Delta en de Staten amper kritiek. Er was begrip voor het feit dat hij als lid van de onderzoekscommissie informatie geheim moest houden en dus de Staten niet eerder uit voerig kon informeren. DEN BOSCH - De politieagent die op 10 april met zijn hond de aan houding verrichtte van een moge lijke koperdief bij Hoondert in 's-Heerenhoek is daarbij zijn hond uit het oog verloren. Dat zei hij gisteren tegen het gerechtshof in Den Bosch. Mede hierdoor is het mogelijk dat de 33-jarige Syl vester M. uit 's-Heerenhoek vijf tig keer werd gebeten door politie hond Valentino Rossi. RIB RALLY De verdachte werd door de recht bank in Middelburg niet gestraft, omdat de rechtbank vond dat de man bewust was mishandeld. Hij was door de hond gebeten, maar ook nog door de agent geschopt. Het Openbaar Ministerie ging in beroep. Het hof kijkt nu of de agent zo erg buiten z'n boekje ging dat M. helemaal geen straf meer hoeft te krijgen. Uitspraak op 10 oktober. TERNEUZEN - Het is hem weer ge lukt, het Terneuzense D66-raads- lid Charles ten Hengel. Hij wist donderdagavond vrijwel de hele Terneuzense gemeenteraad op de kast te krijgen. Ten Hengel stelde 'uit principe' de (beperkte) subsidie voor leer lingenvervoer naar reformatori sche scholen ter discussie, zoals hij had aangekondigd. „Mensen worden ten onrechte bevoordeeld boven anderen." Zo hoog als Ten Hengel van de to ren blies, zo scherp waren de reac ties. Jack d'Hooghe (PvdA) ver weet hem ondemocratisch bezig te zijn. „Vrijheid van onderwijs staat in de Grondwet." „Maar een vervoersregeling niet", sloeg Ten Hengel terug. Gerry Loof (Chris tenunie) leek verbijsterd. „Heel veel geblaat, weinig wol", trok ze van leer. „Wij gaan hier gewoon niet over!" De regeling blijft. Ten Hengel bereikte niks. Hij genoot wel zichtbaar van het gedoe, stel de burgemeester Jan Lonink vast. b magazijnuitverkoop! Logus-De Hoop BOU WCENTER 1 1 1 mi Het Terneuzense danskoppel is sinds enige tijd Nederlands kam pioen. Die status levert het paar mooie uitnodigingen op. Zo reisden ze vorige week naar China voor een wereldbekerwedstrijd. Het werd een bliksembezoek, waarin geen ruimte was om aan het tijdverschil te wen nen. Ze werden verdienstelijk acht tiende, waarna ze meteen naar huis vlogen. Er moest immers de volgen de dag gewoon weer worden ge werkt. De danser meldde dinsdag vrolijk op Twitter dat hij weer aan de slag ging, maar zijn collega schetste 's middags de werkelijke si tuatie. „Hij zit duidelijk met zijn hoofd nog in China. Hij kijkt nog maar door heel dunne spleetjes." ZATERDAG 27 september 2014 - -• - Delta wil breuk met Staten lijmen door Frank Balkenende T. /•~r ga ..v TERNEUZEN - Piloot Kevin denderde gistermiddag bij Terneuzen over de Wes- terschelde in zijn Rigid Inflatable Boat (RIB). Deed hij dat gisteren nog met een aantal bedrijventeams, vandaag (zaterdag) strijdt hij zelf voor de hoofd prijs tijdens de vierde editie van de RIB Rally. Acht opblaasbare boten scheu ren met honderd kilometer per uur langs de zeedijk. Hun spectaculaire spron gen worden aan de wal van commentaar voorzien door Roel van Antwerpen, zodat toeschouwers de race op de voet kunnen volgen. Het startsein klinkt om 15.00 uur. foto Peter Nicolai zat. 27 september en 4 oktober Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29