woongoed Schitterend Saksen Mooie zomerse dagen op komst Man onthoofdt oud-collega vandaag bij uw dagblad Honderden windmolens voor monding van de Westerschelde; geen windmolens voor kust Schouwen. Mist, later zon, 20° ZATERDAG 27 september 2014 Er bestaat niets mooiers o DEN HAAG - Een Zeeuws consor tium wil het windpark bouwen dat voor de monding van de Wes terschelde moet komen. Bij elkaar gaat het om zo'n driehonderd windmolens (stroom voor ruim 1,5 miljoen huishoudens). Het kabinet heeft gisteren drie ge bieden gekozen waar de komende jaren windparken op zee kunnen worden gebouwd. In plaats van meerdere kleinere, kiest het voor een beperkt aantal grotere wind- parken. Dat is goedkoper en le vert minder horizonvervuiling op, aldus minister Henk Kamp (Economische Zaken). Daarmee komen er definitief geen windmo lens vlak voor de kust van Schou- wen-Duiveland. Dat is te duur. Van de drie gebieden ligt er één 22 kilometer voor de monding van de Westerschelde. Het gebied is verdeeld in twee aaneengeslo ten parken van in totaal 1400 me gawatt (3 keer zoveel als de kern centrale Borssele). Een Zeeuws consortium met daarin ZMf, Zee land Seaports, Delta, Verbrugge, Heerema en Zeewind bereidt de aanvraag van de vergunning voor het hele park voor. Na jaren voor werk is het consortium klaar om 'vol gas te geven', zegt Tjeu van Mierlo van de ZMf. „Op korte ter mijn maken we afspraken over fi nanciering en aandeel-verhoudin gen." Hoeveel windmolens er ko men, hangt af van de grootte van de turbines (waarschijnlijk 5 a 6 megawatt). Die keuze is nog niet gemaakt. Ook is nog niet bekend waar bouw of assemblage plaats vindt. Maximaal wordt ingezet op de Zeeuwse havens. De andere twee gebieden die het kabinet heeft aangewezen liggen voor de Zuid-Hollandse en Noord-Hol landse kust. Bouw ervan kan van af 2017 beginnen. Bij die parken komt een smalle strook windmo lens op maximaal 18,5 kilometer (10 mijl) van de kust. RIJSWIJK - Het zit er dik in dat ko mend weekend het laatste warme weekend wordt van het jaar. Mor gen loopt de temperatuur op naar 20 tot 23 graden, meldt Weerpla- za.nl. De kans op zulke warme za terdagen en zondagen in oktober is niet groot. Maandag wordt het ook nog mooi, denkt het weerbu reau, maar dinsdag neemt de kans op buien toe. Met de komende da gen meegerekend komt de gemid delde temperatuur deze maand uit op of net boven de de 16,0 gra den. Normaal is september goed voor een gemiddelde 14,5 graden. MOORE - De 30-jarige Alton Nolen heeft een vrouwelijke ex-collega onthoofd in een distributiecen trum van een voedselbedrijf in Moore (VS), een voorstad van Oklahoma City. Nolen, pas ontsla gen, was woedend naar zijn voor malige werkvloer gekomen. Hij viel na de moord nog een vrouw aan, die steekwonden opliep. Zij overleefde dankzij bedrijfsleider Mark Vaughn, die de dader neer schoot. De FBI onderzoekt of No- lens bekering tot de islam een rol heeft gespeeld in het drama. DESTELLING UW MENING 283 reacties Ik betaal al genoeg pensioenpremie zoekt lid en voorzitter Raad van Commissarissen www.woongoed.nl Over ons Werken bij Woongoed Kras.nl/17742 of bel 0900-9697iscPm V v s 1688 555547 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 228 Los nummer 2,70 Abonneeprijs 1,07 Windpark voor de kust door Jeffrey Kutterink pagina 12 Bezem door windparken op zee Windmolens op zee storen mij niet Reageer op pzc.nl 87% EENS ONEENS 13% Combineer de mooie natuur met veelzijdige steden. Hotel aan de markt in het centrum van Annaberg-Buchholz Inclusief ontbijtbuffet en gebruik wifi Maak wandelingen langs rivieren met prachtige kastelen Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Bouw 700 mW in 2016 Bouw 700 mW in 2015 Middelburg Vlissmgen Thorntonbank met Belgisch windmolen park van C-power. Zee brugge Kabeltracé naar Borssele. f<wr Terneuzen infographic Rolant Quist foto HH Autovakantie l Duitsland Klantbeoordeling 8,5 4-8 dagen al v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1