199 Jj[É Meer privacy op internet? FZC MENINGEN 41 Skiverrassing in Slovenië Reumatologen Overlast Welk Oranje? Fouten The Passion Moernering Felicitaties Naamdagen Groot gezin Mislukte huisarts pharosreïzen Reumatologen willen een eigen regionale medische bv. Zie de krant van 19 september. Zo'n regionale monopolist zonder concurrentie is goed voor dure zorg. De medische maatschappen zijn al 25 jaar in strijd met norma le belastingregels zelfstandige ondernemingen met gratis be drijfsmiddelen van de ziekenhui zen. In 2015 wordt dit foutje in de belastingwetgeving gecorrigeerd. Als de directie van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis dit al zou toestaan, kan de mededigingsauto- riteit ACM deze concurrentiever valsing niet goedkeuren. Wat een gezeur over de drugsover last in de Vlissingse Aagje Deken straat (zie de krant van 22 septem ber). Dit zijn de gebruikelijke randverschijnselen die horen bij de horeca in een woon- en winkel omgeving. Vlissingen zou blij moeten zijn met florerende mid denstanders die substantieel bij dragen aan de gemeentelijke fi nanciën. In plaats van over de overlast zou men zich beter druk kunnen maken over de slechte be reikbaarheid van deze zaken door de werkzaamheden in de Aagje Dekenstraat en de Gravestraat. Verder snapt toch ieder welden kend mens dat noch de politie, noch de boa's, noch de gemeente zich bezig kan houden met zulke futiliteiten. In de krant van dinsdag 23 septem ber las ik een artikel over sport. Welke sport? Er is een WK in die sporttak in Italië. Welke sporttak? Ene Robin de Kruijf is aanvoer ster van Oranje, welk Oranje? In het hele artikel kom ik nergens te gen om welke sport het gaat. Door wat namen als puzzelstuk jes te combineren (Gido Vermeu len en Manon Flier) zal de sport wel volleybal zijn. Komen er nog meer van deze raadselachtige arti kelen, dan wordt de krant één gro te puzzel. Uitgerekend in de krant van zater dag 20 september, waar op pagina 18 een artikel staat met de kop Taal is zeg maar niet zo zijn ding, kwam ik een fout tegen... Een was veroordeeld tot vele zweepslagen omdat: ...hij was afvalligheid ten laste gelegd. Ook was er eens een verhaal over een koe zijn uiers... Ik wil niet op alle slakken zout leggen, maar een beetje zorgvul digheid mogen we toch wel ver wachten van een krant die zich zelf respecteert. Rie Krook In de krant van zaterdag 20 sep tember staat dat twee Vlissingse wethouders een stichting willen opzetten om The Passion naar Vlissingen te halen.Wat mij be treft is dit een heel goed initiatief, maar als het opgezet wordt om Vlissingen op de kaart te zetten, zoals Coen van Dalen verwoordt in dit artikel, dan kunnen ze het beter laten. Deze insteek had ik ze ker niet verwacht van iemand van de Christenunie. Want daar is The Passion niet voor bedoeld. Mijns inziens is het de bedoeling om mensen kennis te laten ma ken met het lijden van Christus en zijn opoffering voor ons. Nogmaals een prima initiatief, maar dan zal de insteek anders moeten zijn. Dan zijn er denk ik, ook veel kerken op Walcheren, best bereid om hier aan bij te dra gen. Op deze manier treed je naar buiten en is het heel laag drempe- lig. Hopelijk gaat het op deze ma nier goedkomen. Chiel Jacobusse schrijft in de bijla ge Buiten van 24 september over moernering. Dat is enigszins dis cutabel. Het uitgraven van het zoute veen, de 'moer', heette moe ren of darinkdelven. De handel in moer werd moernering, of zeine ring genoemd. De moer werd ver voerd naar de zoutketen. De as, de zei as werd, nadat het zout er uit gehaald was, op grote hopen opgeslagen. In Zierikzee herin nert de naam de Zelke nog aan die ashopen. De papieren wens is voor eens en altijd passé, volgens Jan Van Dam me in de krant van 24 september. Wel nee, ik tel ruim twintig kaar ten ter gelegenheid van de verjaar dagen van onze zonen. In mijn se cretaire is een la gevuld met kaar ten. Zo is er altijd een geschikte kaart voor elk moment. Voor een oom van 93 jaar, een zieke buur vrouw, dat jarige nichtje, de trot se ouders van een pasgeboren ba by, maar ook een vriendin die met een verslaafde getrouwd blijkt te zijn. Ik schrijf in een feli citatie dan wel opbeurende woor den. Het kost mij niet meer dan een kwartier om te gaan zitten en schrijven. Het leuke is: als je zelf een kaart stuurt, krijg je vaak ook iets terug. Ik zou zeggen: koop niet één maar twee enveloppen met kaarten bij die scholier die aan de deur staat met kinderpost zegels. Iedere dag is wel een dag om er gens aandacht voor te vragen. Zo las ik in de krant van 18 sep tember dat het binnenkort natio nale piasdag zou zijn en dat een half miljoen mensen last heeft van incontinentie. Lastig en verve lend lijkt me dat. Maar moeten wij nu altijd een dag benoemen die voor een ziekte of aandoening staat? Geef mij maar de naamda gen die in sommige landen wor den gebruikt. Zo viert Cyprus de naamdagen van allerlei heiligen op kleurrijke wijze. Vaak worden op zo'n dag rond de kerk of het klooster allerlei producten aan de man gebracht, inclusief de plaatse lijke lekkernijen. Ook in Italië, Spanje, Griekenland, Rusland, Hongarije, Servië, Roemenië, Po len, Slowakije, Tsjechië en Bulga rije wordt de naamdag gevierd. In de krant van 19 september staat een foto van een fijn gezin. Met zeven kinderen en met grote problemen met de kinderopvang- toeslag. Ze zijn wellicht slachtof fer van de regelgeving, maar als buitenstaander kom je daar niet helemaal achter. Wat mij in elk geval verbaast, is dat je 1,5 ton van de Belasting dienst kunt ontvangen voor kin deropvang. Het is goed dat er eens flink geschrapt wordt in de toelagenstroom. Als het eenvoudi ger wordt, zullen er ook minder misverstanden zijn. Verder be kruipt mij hier nog een heel an der gevoel: waarom moeten de be lastingbetalers opdraaien voor zo veel subsidie voor een gezond ge zin. Het gaat hier niet om een bed legerige patiënt die dag en nacht verpleging nodig heeft. Er is hier sprake van een vrijwillige keuze voor een groot aantal kinderen. Dat heeft financiële gevolgen. Is het niet zo dat het leven dat je leidt voornamelijk gebaseerd is op eigen keuzes uit het verleden? Bedrijfsarts Geert Koster stelt in de krant van 18 september dat het er niet om gaat wie de bedrijfs arts betaalt, maar of hij voldoen de vertrouwen heeft bij het perso neel. Toch speelt dat geld een gro te rol. Ziekteverzuim kost name lijk iedereen geld, behalve de me dici. De werkgever wil dat het ver zuim zo kort mogelijk is. Daarom schakelt hij de arbodienst in, die door hem wordt betaald. Die arbo dienst is gewoon een bedrijf dat verschillende servicepakketten aanbiedt waar de werkgever uit kiest. Bij die keuze telt zijn be lang, niet dat van de werknemer. Koster herkent zich hier niet in. Dat komt omdat hij in een bedrijf werkt waar het personeel voor ne gentig procent is georganiseerd. In zo'n type bedrijf is de arbo dienst gekozen door werkgever en werknemers. 5"-of 8-daa^ arrang&w&nf ✓ijMaribor zoek boekcode 38149 01/12-26/12 199 349 02/01-31/03 229 399 Gratis Minigids Online privacy gratis boek Bespaar energie bij proeflidmaatschap pzc.nl/webwinkel/abonneevoordeel ZATERDAG 27 SEPTEMBER 2014 H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg R. Davidse Groenewoud 22, Vlissingen J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Vredehoflaan 326, Vlissingen Jan Adriaanse Trix Terwindtstraat 11, Middelburg T.W. Rosmolen Lange Blokweg 3, Zierikzee Gisela Nijsse Ring 5, Oud-Sabbinge Elly van der Bliek Zeemanserve 30, Vlissingen Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg P.P. Tanghe Smedenplein 14, Hulst AUTOVAKANTIES VAN ANWB tjidhujb Hoe kan het dat dat kleine Slo venië zo veel beroemde skiërs voortbrengt? Heel simpel: je kunt er uitstekend (en betaalbaar!) skiën. U verblijft in het grootste skigebied van Slovenië, Maribor- sko Pohorje. Skiërs en snowboar- ders vinden hier 41,5 km aan goed onderhouden skipistes. Voor de langlaufers zijn er 27 km aan lang- laufloipes. Vanuit uw hotel stapt u zo de lift in en u kunt skiën tot aan het hotel. Ook een dagje stad? Het hotel ligt bij Maribor, in 2012 nog Europa's culturele hoofdstad. Hotel Habakuk is een comfortabel vijfsterrenhotel met o.a. wellness, zwembad, fitness, wijnbar (u zit midden in Slovenië's beste wijnre gio!) en koffiebar. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (80 cent per gesprek) met zoek boekcode 38149 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. Inbegrepen 4x of 7x overnachting met ontbijtbuffet 4x of 7x dinerbuffet 1 drankje (bier, huiswijn, sap of cola) bij het diner 1x ritje met de paardenslee 1x fakkelwandeltocht 1x rit met de kabelbaan naar Pohorje-massief dagelijks entree wellnesscentrum gratis wifi op de kamer Prijzen 5 dgn 8 dgn Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserve- ringskosten (€20,-), toeristenbelasting (ca. 1,01 p.p.p.n.) en kosten Calamitei tenfonds (€2,50). nbond Vr aas* 'm nn aan Lezersactie Consumentenbond Veel mensen zijn dagelijks online. Een beetje chatten op facebook, twitteren of surfen naar dat leuke hotel, die wasma chine, het laatste nieuws... Zonder het te weten laat u zo overal sporen achter. Gratis Minigids Online privacy De Consumentenbond geeft nu een gratis Minigids uit met slimme tips om online de baas te blijven over uw eigen gegevens. Als lezer van deze krant haalt u de Minigids gratis in huis. Vraag 'm nü aan Bel 0800-555 3330 o.v.v. Wegener dag bladen om uw Minigids te bestellen of sms 'CB Privacy' naar 3010. U krijgt dan tevens de optie 60 dagen kennis te ma ken met de Consumentenbond voor slechts 2,- (daarna 6,95 p/m). U ont vangt dan ook gratis het boek Bespaar energie t.w.v. 15,50. De Consumentenbond is bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 8. OO tot 20. OO uur en vrij dag van 8.00 tot 17.30 uur. Deze actie loopt tot en met 5 oktober 2014 (of zolang de voorraad strekt).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 129