Hulst wil niets weten van fusies basisscholen Groen licht voor nieuwe invulling Eurogiotuinen Jazzy Velvets ZEEUWS-VLAANDEREN 35 44 Leegkomende schoolge bouwen zadelen ons met financieel probleem op 44 Mijn kinderen bezorgden een keer op de schaats, dat vergeet je niet meer Wijk Oudelandse Hoeve viert multiculturele burendag De raad reageert daarmee op de brief aan staatssecretaris Dekker van Onderwijs waarin de Onder wijs Autoriteit Zeeland (OAZ) na mens de schoolbesturen steun vraagt voor toekomstige fusies. Met het geld kunnen schoolbestu ren 'startgroqpen' betalen, waarin kinderen al vanaf 2,5 jaar terecht kunnen. De stroom kinderen naar Vlaamse scholen kan zodoende worden ingedamd, is de hoop. Het stoppen van de uitstroom naar België juicht de Hulster raad overigens wel toe. B en W én gemeenteraad stelden donderdag een brief vast, die aan de schoolbesturen en Onderwijs- autoriteit wordt gestuurd. Hulst houdt, zoals tot nu toe steeds, vast aan het behoud van scholen in kleine kernen. „Kwalitatief goed onderwijs staat voorop. De basisscholen in onze gemeente voldoen aan die norm", schrijft de raad. De basisschool is 'een belangrijke speler' in de sa menleving van dorp en wijk, en draagt bij aan de leefbaarheid en een goed woonklimaat. Wethou der Jean-Paul Hageman wees er ook nog op dat leegkomende schoolgebouwen financiële pro blemen geven. Ze zijn niet gemak kelijk te verkopen. In de brief concludeert het ge meentebestuur dat het duidelijk mag zijn 'dat wij ons niet kunnen vinden in de schoolgroottes die u voor ogen heeft. Wij herkennen ons hier niet in en nemen daar dan ook afstand van'. De gemeenteraad en zéker het col lege van Sluis zullen niet blij zijn met het standpunt van het Huls ter gemeentebestuur. De Sluise PvdA-fractie voelde donderdaga vond wethouder Albert de Bruijn aan de tand. Hij had de raad nog niet ingelicht over de brief van de Onderwijsautoriteit aan staatsse cretaris Dekker, terwijl er in Hulst druk over werd gediscussi eerd. De Bruijn, die toegaf dat hij beter niet op het Hulster gekrakeel had kunnen reageren, meldde dat de schoolbesturen en de Onderwijs autoriteit eerst van Dekker moe ten horen of ze extra geld kunnen krijgen. Discussies binnen de drie gemeenteraden kunnen volgens hem roet in het eten gooien, want Zeeuws-Vlaanderen moet met één mond spreken om succes te kunnen boeken. Het aantal fusies dat wordt doorgevoerd en het aan tal scholen dat in de toekomst blijft, staan nog lang niet vast, be nadrukte De Bruijn. Naast vertrouwen in exploitant Carlos Faes, eigenaar van Philips Fruittuinen in Eindhoven, hielp het feit dat grond en gebouw van de Euregiotuinen een ton minder kosten dan een jaar geleden een aantal raadsleden over de drem pel. Desondanks gingen enkele partijen pas akkoord, nadat wet houder Chris van de Vijver had verzekerd dat de gemeente de re gie over het gebied behoudt. Het CDA waarschuwde voor fi nanciële risico's en is bang voor 'precedentwerking'. Verkoop over laten aan 'de markt', zoals het CDA voorstelde, heeft in tien jaar niets opgeleverd, benadrukte Van de Vijver. De overige partijen za gen aankoop van de Euregiotuin- restanten vooral als dé kans om een jaren aanslepend 'hoofdpijn dossier' eindelijk af te sluiten. zorgd." Tijdens het bezorgen, komt er steeds een zwarte kat voorbij. „Dat is de onze", vertelt Tilly. „Echt waar, die loopt altijd mee. Apart eigenlijk wel. Soms loopt onze andere kat er ook nog naast." Als we de wegversperringen voor bij zijn, stappen Tilly en Bart weer in de auto. „Vanaf nu stop pen we gewoon bij iedere brieven bus en gooien we de krant erin. Op die manier hoeven we niet heel ver te lopen. En we moeten nog even langs de Plus." Want ook bij de supermarkten in Bres- kens moet een stapel kranten wor den bezorgd. Tilly weet nog niet wat ze met haar vrije tijd gaat doen als haar baantje erop zit. „Niet meer om drie uur uit bed, in ieder geval. Veel fietsen denk ik, ik hou van fietsen. Ik heb nu zo'n elektrische, hartstikke makkelijk. Verder kan ik niet meer zo veel, want mijn rug is niet meer zo goed als vroe ger. Maar ik red me wel." Eenmaal thuis gekomen loopt ze meteen naar het koffiezetapperaat. „Wie wil er allemaal koffie", vraagt ze. „Het is nog wel ouder wetse, met een filter. En dan straks ontbijten, want dat doen we natuurlijk nog niet om half vier", legt ze uit. De krantenronde zit er voor Tilly weer op. „Nog drie da gen, dan is het klaar. Aan de ene kant heel jammer, want ik heb het altijd met plezier gedaan. Maar het is na veertig jaar ook wel genoeg geweest. Ik hoop al leen dat ze op tijd een vervanger voor me kunnen vinden, want die is er nog niet. De kranten moe ten toch bezorgd worden." Ondertussen komt ook-haar man beneden. Samen halen ze nog wat verhalen uit de oude doos. „Toen het heel koud was, zijn de kinde ren nog eens op de schaats hun ronde gaan doen. Zo snel zijn ze nog nooit thuis geweest. Zulke herinneringen vergeet je nooit meer", vertelt Tilly lachend. terneuzen - De Terneuzense wijk Oudelandse Hoeve viert vandaag, zaterdag, de multiculturele buren dag in en rond buurthuis De Hoe ve aan de Edvard Grieghof. Om 12.00 uur beginnen de activi teiten die tot 22.00 uur duren. Het eerste uur kan worden geproefd van exotische drankjes en hapjes. Tot 21.00 uur is er een multicultu rele markt. Ttissen 14.00 en 16.00 uur is er een bingo. Wendy's Dan ce Groep treedt van 15.00 tot 15.30 uur op, de Dekzwabbers van 17.00 tot 19.00 uur. Hissendoor worden de prijzen uitgereikt van het bu- renfestival. DJ Dylan sluit af, van 19.00 tot 22.00 uur. de nieuwste meest kleurige gordijncollectie van Jab 2014!! NU in huis bij van der Poel Home Textiel Als u NU komt zal u ook één van de eerste zijn die de "spiksplinternieuwe" collectie JAB ANSTOETZ Flooring PVC kan aanschouwen. ZATERDAG 27 SEPTEMBER 2014 van der Poel hometextiel. Schouwersweg 7 Heinkenszand .0113 564000. binnenuit.nl door Eugène Verstraeten en René Hoonhorst HULST/SLUIS - De gemeenteraad van Hulst neemt unaniem afstand van het plan van de gezamenlijke schoolbesturen om het aantal basis scholen in Zeeuws-Vlaanderen de komende jaren bijna te halveren. Scholen zouden minimaal tachtig leerlingen moeten hebben. Jean-Paul Hageman, wethouder door René Hoonhorst SLUIS - Met de aankoop van de grond en het gebouw van de voor malige Euregiotuinen geeft Sluis groen licht voor de komst van een fruittuin naar Oostburg. De meer derheid van de gemeenteraad, al leen het CDA stemde tegen, rekent er op dat de uit de streek afkomsti ge exploitant een succes van de fruittuin gaat maken. Na veertig jaar kranten bezorgen houdt Tilly de Reu er aanstaande woens dag mee op. „Ik heb het altijd heel erg leuk gevonden." foto Mark Neele'mans Tilly de Reu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 127