Sluis pakt truckers aan die in auto overnachten Zeeuws-Vlaamse Proeftuin bootje op ruwe zee 66 Bouw van nieuw wooncomplex geeft het gebied een geweldige facelift RESIDENTIE GRAVENHOF 32 ZEEUWS-VLAANDEREN Beiaardier Sluis bespeelt carillon van belfort voor de laatste keer Leegstaand winkelcentrum 's Gravenhof maakt plaats voor bouw van appartementen en winkels. Kloosterzande krijgt definitief eigen dorpshuis De SP-fractie wil de, veelal Oost-Europese, chauffeurs helpen de haar inziens 'onmenselijke' maatregel te omzeilen door een truq'e. „Wij gaan de chauffeurs vertellen dat ze een gevarendrie hoek achter hun auto moeten zet ten, omdat hun auto kapot is. Om dat het defecte onderdeel niet voor maandagmorgen kan wor den geleverd, zijn ze gedwongen tot die tijd bij hun voertuig te blij ven", betoogde Rudy Eversdijk. De fractievoorzitter meldde dat de SP chauffeurs zo snel mogelijk met flyers op de hoogte wil stel len. De waarschuwing van een ambtenaar na de vergadering dat er niet zomaar posters mogen worden rondgedeeld, nam Evers- dijk voor kennisgeving aan. „Voor politieke doeleinden mag je wel flyeren." Ook de PvdA vond aanscherping van de algemene plaatselijke ver ordening om chauffeurs weg te kunnen sturen van weinig mense lijk mededogen getuigen. De so ciaal-democraten pleitten voor aanwijzing of aanleg van een par keerplaats met onder meer sanitai re voorzieningen. Bij monde van fractievoorzitter Robert Evers waarschuwde de PvdA voor een 'heksenjacht' op Oost-Europese truckers, die nauwelijks of geen overlast veroorzaken. Burgemeester Annemiek Jetten verklaarde dat de gemeente geen heksenjacht wil ontketenen tegen chauffeurs. „Het gaat erom dat zij fatsoenlijk hun werk kunnen doen en dat zij bewoners niet tot last zijn." Het college is ook be reid mee te denken over een op lossing. SP en PvdA stemden te gen, een raadsmeerderheid ging akkoord. Ook Terneuzen kampt met chauf feurs die door strenger politieop treden in België de grens overtrek ken in weekends. PvdA'er Jack d' Hooghe stelde er vragen over. Het college van B en W antwoordt nu dat 'overleg plaatsvindt met ande re overheden en bedrijven hoe het vraagstuk kan worden aange pakt'. Los daarvan praat Terneuzen met 'marktpartijen' over een vrachtwa- genparkeer- en verzorgingsplaats bij de afslag Tractaat- weg/SluiskiltunneL De vraag is echter, aldus wethouder Frank van Hulle, of 'deze chauffeurs daar in weekends tegen betaling gebruik van zullen maken'. Chauffeurs moeten geva rendriehoek plaatsen, dan mag je wel blijven staan Na het afscheid van professor Del- motte volgde de Clerck hem op als stadsbeiaardier. Hij speelde sindsdien, met slechts zeer weinig uitzonderingen, elke woensdag op het carillon van het belfort. Van de tienduizenden die hem gehoord moeten hebben tij dens bezoeken aan Sluis, kwam een select gezelschap speciaal voor zijn spel naar Sluis. De Clerck bedacht zelf welk pro gramma hij speelde. Vaak koos hij voor eigen arrange menten van bestaande werken, waarbij hij klassieke met populai re deuntjes afwisselde. De Clerck speelt zondag van 15.30 tot 16.30 uur. HULST - Het licht staat op groen voor de bouw van een nieuw wooncomplex met commerciële ruimten aan de Vismarkt in Hulst. Bij het ontwerp is rekening gehouden met de hoge architecto nische en stedenbouwkundige ei sen die aan het bouwen in de his torische binnenstad van Hulst worden gesteld. De plannen zijn aangepast aan de opmerkingen van de Welstands- en Monumen tencommissie. Het plan is nu zo ver dat er kan worden gestart met de verkoop van de twaalf apparte menten en twee stadswoningen en de commerciële ruimten. Residentie Gravenhof komt op de plaats waar nu nog het voormali ge winkelcentrum 's Gravenhof (gebouwd in 1969) al jaren leeg staat. Na de opening van de Bier kaai-haven in 2011 is er niet veel meer gebeurd met de bouwplan nen in het gebied de Nieuwe Bier kaai. Aannemingsbedrijf Ri Jo uit Ossendrecht heeft het initiatief genomen om aan de Vismarkt een nieuwbouw te realiseren. „Dat wordt echt een enorme op pepper voor het gebied", voor spelt bouwplanadviseur Jan Wijn- acker. De gemeente Hulst hoopt dat de bouw van Residentie Gra venhof ook andere projectontwik kelaars aantrekt die in het gebied iets willen doen. De luxe appartementen worden gebouwd in drie bouwlagen. Op de begane grond komt ruim 650 vierkante meter winkelruimte. Aan de Vismarkt komen etalage functies. Het woonoppervlak van de appartementen varieert van 105 tot 220 vierkante meter. De prijzen gaan van 195.000 tot 550.000 euro. De meeste apparte menten zijn voorzien van grote, op het zuidwesten georiënteerde, open terrassen. Er zijn 22 onder grondse ruime parkeerplekken en 14 bergingen voorzien. Wijnacker: „Goede isolatie en een verwarming door middel van lucht-water warmtepompen ga randeren lage stookkosten, waar bij in de zomer ook koeling moge lijk wordt." De appartementen zijn zo ontworpen dat mensen er tot op hogere leeftijd zelfstandig kunnen blijven wonen. In de voorverkoop hebben zich tot nu toe al zo'n 30 geïnteresseer den gemeld en zijn er al vier ap partementen in optie. De verkoop verloopt via Haulez Vastgoed (0114-630893). De tekeningen, en gevelimpressies hangen voor de ramen van het voormalige winkel centrum. Op 4 oktober doet het pand mee aan de open huizendag. Ook op de bouwbeurs in Den Dullaert op 24,25 en 26 oktober wordt het plan door Haulez Vastgoed gepre senteerd. RESIDENTIE GRAVENHOF Hoofd voeding ouderenzorg Jos Ollebek verwoordt het misschien wat poëtisch, maar het komt er kort gezegd op neer dat het culi naire proefproject van ZorgSaam in een tijd van bezuinigingen zijn waarde extra bewijst. Een halfjaar geleden startte Olle bek met collega Marc van Damme De Zeeuws-Vlaamse Proeftuin, een project dat de zorg, het onder wijs en de landbouw in Zeeuws- Vlaanderen moet versterken. In de keukens van verzorgingscentra Vremdieke in Hoek, Bachten Die- ke in Terneuzen en vanaf volgen de week ook Emmaus in IJzendij- ke wordt alleen nog met verse pro ducten van Zeeuws-Vlaamsebo dem gewerkt. Veel van die producten worden bewerkt door mensen met een af stand tot de reguliere arbeids markt. Zij kunnen via het Werk- servicepunt in de keuken aan de slag. „Na een maand groentes snij den en verdelen gaan ze door naar de volgende stap: het restau rant van Bachten Dieke. Zit er ta lent tussen, dan brieven wij dat meteen door aan de reguliere ho reca", vertelt Ollebek. De verwerking is relatief goed koop, net als de aanlevering van de producten. Zo worden groen tes rechtstreeks van landbouwers betrokken, zonder dat de veiling eraan te pas komt. De keukens van de verzorgingscentra worden door de Proeftuin efficiënter ge bruikt, legt Ollebek uit. „We wer ken met seizoensgebonden pro ducten. Stel dat het tomatentijd is. Dan is dat een periode flink buffelen, maar het resulteert er wel in dat we voor een heel sei zoen tomatenproducten op voor raad hebben. In die manier van werken zit nog flinke rek. De toe komst ziet er veelbelovend uit, zelfs in donkere tijden." In maart wordt bekeken of De Zeeuws-Vlaamse Proeftuin een vervolg krijgt. Ollebek is er logi scherwijs van overtuigd dat het project genoeg elementen bevat om in de toekomst te benutten, ook al haalt ZorgSaam momen teel op alle fronten de broekriem aan. Hij legt de link met een ander concept dat aan ZorgSaam is geli eerd: het sport- en gezondheids programma Koesterchallenge. „Dit zijn allebei imagoversterken de projecten. En ze kunnen elkaar in de toekomst alleen maar gaan versterken. Waar bij Koesterchal lenge sporten de sociale banden aanhaalt, gaat bij De Zeeuws-Vlaamse Proeftuin dezelf de functie uit van eten. Boven dien, je moet toch in een gezellige setting goed eten tot je nemen om een mooie sportieve prestatie te kunnen leveren?" KLOOSTERZANDE - De inwoners van Kloosterzande krijgen bin nenkort hun eigen dorpshuis. De gemeenteraad van Hulst stelde bijna 250.000 euro euro beschik baar voor de verbouwing van de voormalige Sandeschool. De frac tie Progressief Hulst was tegen. Die denkt dat verenigingen met hun activiteiten ook terecht kun nen bij de bestaande horecabedrij ven. Ook andere politieke partijen hadden hun twijfels, maar gingen toch akkoord. Toch zeker omdat inmiddels alle betrokken toekom stige gebruikers te kennen heb ben gegeven dat ze tevreden zijn over het inrichtingsplan. door René Hoonhorst en Harmen van der Werf SLUIS - Vrachtwagenchauffeurs mo gen ook in Sluis niet langer in hun eigen truck 'logeren'. Zo gauw Sluis het besluit van de gemeente raad heeft gepubliceerd, naar ver wachting in de loop van volgende week, kunnen truckers die 's nachts in de cabine van hun vracht wagen slapen of een potje koken naast hun voertuig op de bon wor den geslingerd. Rudy Eversdijk, SP Sluis SLUIS - De Sluise stadsbeiaardier Ri chard de Clerck geeft morgen zijn laatste concert op het carillon van het belfort te Sluis. De Clerck was al hulpbeiaardier van Ephrem Del- motte sinds 1976. Oppepper voor gebied N ieuwe Bierkaai Hulst door Eugène Verstraeten Jan Wijnacker, W-BEC Residentie Gravenhof voorziet in de bouw van twaalf appartemen ten, twee stadswoningen en ruim 650 vierkante meter commerciële ruimten. De netto vloeroppervlakte van de woningen varieert van 105 tot 220 vierkante meter. De verkoopprijzen liggen tussen de 195.000 tot 550.000 euro. Zodra het grootste deel van de ap partementen is verkocht wordt het oude winkelcentrum gesloopt en begint de bouw van het nieuwe wooncomplex. De bouwput wordt met archeologi sche begeleiding ontgraven. Het streven is om tegen eind 2015 de nieuwbouw in gebruik te kun nen nemen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse Proeftuin is als een bootje op een ruwe zee, die door een strakke koers juist in zware tijden het best tot zijn recht komt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 124