Zesduizend kilometer racen op zonne-energie Dagbladbezorger BEVELANDEN en THOLEN 35 Goes C>DSM N^gjjg Al veertien jaar doet een team van de Technische Universiteit in Delft mee aan zonne-auto races in Australië. Dit jaar rijden ze voor het eerst door Zuid-Afrika. Mark Hupkens is sinds eind au gustus in Zuid-Afrika om de race voor te bereiden. Hupkens vertelt: „We hebben eerst de hele route afgelegd, in omgekeerde volgorde. Het is een geweldig mooie route, de wegen zijn fantastisch en het land schap... er zijn duinen zo hoog, daar verdwijnen die in Vlissingen bij in het niet. En we hebben wal vissen gezien." De Nuna gaat nu zo hard, dat we hem met een gewone auto niet kunnen bijhouden Van de zeven keer dat een TU-team in Australië reed, kwam het vijf keer met de titel naar huis. In Zuid-Afrika doet het team voor het eerst mee. „Om de concurrentie voor te blijven', ver telt Hupkens. „Dat klinkt misschien raar, maar we merken dat het niveau van de andere teams toeneemt, boven dien willen we zelf ook graag in noveren." Hupkens deed in 2011 eindexa men vwo aan de CSW in Middel burg. Hij koos voor technische be stuurskunde, een combinatie van management en techniek. „Nu heb ik mijn studie even stop ge zet. Voor dit project krijg ik geen studiepunten. En ik krijg er ook niet voor betaald. Ik doe het puur omdat het ontzettend gaaf is om te doen en omdat ik er zoveel van leer in de praktijk." Mark Hupkens stapt zelf niet ach ter het stuur. „Ik ben te lang voor de Nuna. De auto is heel erg klein. We hebben drie coureurs, die om de beurt rijden. We heb ben alle voorzieningen bij de hand. De hele race rijden we met zes auto's in een konvooi, om er voor te zorgen dat alles veilig ver loopt. Het zonnetje schijnt hier heerlijk, dus dat wordt fantas tisch. En de auto werkt ook top." De laatste dagen knutselen de le den van het Nuna7 Solar Team aan de raceauto, op een hele bij zondere locatie: ze mogen de par keerkelder van de Nederlandse ambassade in Pretoria als knutsel- garage gebruiken. Hupkens: „Om dat de auto speciaal is gebouwd voor de race in Australië moesten we hem ombouwen. In Australië zijn hele lange wegen, allemaal vlak. Hier zijn meer bergen en hebben de wegen meer bochten. We moesten de auto meer koppel geven. Hij trekt nu zo hard op dat we moeite hebben om hem met een gewone auto bij te houden." OP ZOEK DE ZEEUWSE ALLIANTIE OPENBARE verkoop BIJ INSCHRIJVING ZATERDAG 27 SEPTEMBER 2014 AUtau^M There's o| \yj And ther ^na7S Het Nuna7 Solar Team. foto Hans-Peter van Velthoven door Nadia Berkelder PRETORIA - Hij is even met zijn stu die technische bestuurskunde ge stopt. De uit Vlissingen afkomstige Mark Hupkens is leider van het team jonge mensen dat vanaf van daag acht dagen door Zuid-Afrika scheurt met een raceauto op zon ne-energie. Mark Hupkens, teamcaptain Meer bereiken. Met Wegener WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen, Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 NOTARISSEN TE GOES EN MIDDELBURG 'De Zeeuwse Alliantie', Notarissen te Middelburg, is voornemens om op verzoek van de Gemeente Veere bij openbare inschrijving te verkopen het navolgende registergoed: het voormalig schoolgebouw met tuin, erf en verder aan- en toebehoren, plaatselijk bekend Sandenburghlaan 1 te 4351 RM Veere kadastraal bekend gemeente Veere, sectie E, nummers 773 gedeeltelijk en nummer 1156 gedeeltelijk, samen groot ongeveer 17.84 are. a. Overeenkomstig het bestemmingsplan "Stad veere" is de huidige bestemming van het registergoed: "Maatschappelijk", in overleg met en goedkeuring door het college van B w van de gemeente Veere is deze bestemming om te zetten in een andere bestemming. De kosten betreffende de wijzigings procedure komen voor rekening van de koper. b. Op 11 februari 2014 heeft een asbestinventarisatie plaatsgevonden. De resultaten daarvan zijn op genomen in het informatiebulletin. c. Er is geen verkennend bodemonderzoek uitgevoerd. Op basis van uitgevoerd historisch onderzoek zoals vastgelegd in de bodemkwaliteitskaart blijkt dat de bodem in de omgeving niet verdacht is. Deze informatie is in te zien op www.zeeuwsbodemvenster.nl Voorwaarden 1Op de inschrijving zijn van toepassing de "Voorwaarden verkoop gemeentelijke register- goederen in het openbaar anders dan bij veiling" van de gemeente Veere, zoals vastgesteld door de Gemeenteraad van de gemeente veere op 16 december 2010, alsmede de aanvullingen daarop, zoals hierna vermeld: - in aanvulling op genoemde voorwaarden zullen, indien de prijs waarvoor gegund zal worden niet wordt gehaald, de 2 hoogste inschrijvers het recht hebben om deel te nemen aan een onmiddellijk na de opening van de biljetten te houden onderlinge opbieding; - indien de bodemprijs waarvoor wordt gegund niet wordt gehaald, kan de gemeente gebruik maken van het "recht van beraad". 2. De prijs waarvoor het registergoed zal worden gegund, is gedeponeerd bij genoemde notaris; 3. Bezichtiging: vrijdag 3 oktober van 13:00 -16:00 uur en woensdag 29 oktober van 13:00 -16:00 uur 4. Gegadigden dienen zich te kunnen legitimeren en indien gevraagd een verklaring van hun bankrelatie te overleggen waaruit hun financi?le gegoedheid blijkt. 5. Inschrijven is mogelijk vanaf 29 september 2014. De inschrijfbiljetten dienen ondertekend op uiterlijk 5 november om 14.00 uur ten kantore van genoemde notaris te zijn ingeleverd, op welk tijdstip de biljetten geopend zullen worden, waarbij de inschrijvers aanwezig kunnen zijn. 6. inschrijfbiljetten en een door de Gemeente Veere samengesteld informatiebulletin zijn verkrijg baar ten kantore van genoemde notaris, Wagenaarstraat 1 te Middelburg, Ad Lampert: 0118-659612 of lampert@dezeeuwsealliantie.nl en bij de Gemeente Veere, Traverse 1 te Domburg, (centrale publieksbalie) de heer Han Reijnhoudt, 0118-555318 of JM.Reijnhoudt@veere.nl. Deze gegevens zijn ook digitaal in te zien op www.veilingbiljet.nl en op www.veere.nl/vastgoed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 115