Schuldsanering Vlissingen lijkt onvermijdelijk BEVELANDEN en THOLEN 33 Nieuw onderzoek Middelburger verkopen: „Iedereen wist het eigenlijk al, maar het is goed om zoiets ook eens uit de mond van een verte genwoordiger van de overheid te horen. Ik vind het heel triest dat het zover heeft moeten komen." Weug is, net als de inspecteur van Binnenlandse Zaken, van me ning dat een artikel-12 status voor Vlissingen onvermijdelijk is ge worden. Dat zou inhouden dat er geld komt uit Den Haag, maar de gemeente in ruil daarvoor wel zeggenschap moet inleveren. Weug: „Ik kan niet zeggen dat ik voorstander ben van het aanvra gen van de status, maar op den duur moet je als gemeente toege ven dat er geen andere oplossing meer mogelijk is." Alex Achterhuis, fractievoorzitter van de Partij Souburg Ritthem, denkt nog niet dat een artikel-12 status voor Vlissingen onvermij delijk is, maar hij noemt het wel bespreekbaar. Marin de Zwarte, fractievoorzitter van het CDA, denkt niet dat de artikel-12 status nog af te wenden is. Hij is blij dat de coalitie het taboe rond de to renhoge schulden van de gemeen te heeft doorbroken. Hij is van mening dat dat eerder had moe ten gebeuren, maar snapt ook dat het niet een stap is waar je zo maar toe overgaat. De Zwarte: „De situatie lijkt op die van een gezin dat in financiële problemen verkeert. Ouders blijven denken dat ze de problemen zelf kunnen oplossen totdat de schuldhulpver lening er aan te pas moet komen." Kunstroute door Bevelandse Zak In de Zak van Zuid-Beve land wordt dit weekeinde de atelierroute 'Kunstspeu- ren in de Zak' gehouden. Thema is 'Staalspons en pan- nendraad'. Vandaag en mor gen zijn zestien ateliers open (11.00-17.00 uur). Voor elke plek is een kunstwerk gemaakt. Pleisterplaats Boer- haave in Hoedekenskerke heeft een overzicht. Zonnetrein toert langs zorgprojecten In Kruiningen rijdt vandaag een zonnetreintje langs di verse zorginstellingen in het dorp. Het publiek kan een kijkje in de keuken nemen bij ouderencomplex Hof Cruninghe, het woon- werk centrum voor mensen met autisme van Gors, het Tho mashuis aan de Zandweg en 't Wienckeltje aan de Hoofd straat. Laatst genoemde voorzieningen zijn gericht op verstandelijk gehandicap ten. Overal is wat te doen tussen 13.30 en 16.00 uur. Byzantijns Koor in Bonifaciuskerk Het Zeeuws Byzantijns Koor treedt zondag op tij dens de viering in de kerk van Kwadendamme. Het koor doet dat als tegen prestatie voor cd-opnames in de Bonifaciuskerk gedu rende twee zaterdagen in het afgelopen voorjaar. De viering begint om 10.45 uur. Menu €27,50 Kreeften menu 49,50 De man stond twee weken gele den terecht omdat hij enige jaren terug zijn gezin in Kapelle ernstig zou hebben bedreigd en geterrori seerd. Tijdens de zitting erkende de man dat hij toen grote psychia trische problemen had, mede ver oorzaakt doordat hij van medici versneld zijn medicijngebruik moest afbouwen. De officier eiste dat de man gedwongen wordt on derzocht in het Pieter Baan Cen trum of hij behandeld kan wor den in een TBS-instelling. De rechtbank vindt echter dat de man opnieuw moet worden on derzocht om te bepalen hoe het nu met hem gaat. Vervolgens wordt beslist wat er met de man moet gebeuren. Het is nog niet be kend hoeveel tijd de onderzoeken in beslag nemen. en zo ja in welke vorm. Op het moment dat de resultaten bekend zijn, is het aan de gemeente of het wijkbedrijf er komt. Er kan af gezien worden van de start van het bedrijf, ook al zijn de onder zoeksresultaten positief. Ook be slist de gemeente op dat moment wie het wijkbedrijf zal oprichten en in welke vorm. Het lastige is in dat opzicht de grote hoeveelheid betrokkenen en ontwikkelingen waarmee rekening moet worden gehouden. De ontwikkelingen spelen zich namelijk af tijdens het oprichten van het bedrijf en de koers moet zo nodig gaande weg aangepast kunnen worden. Het grootste risico is dat er onvol doende werkgelegenheid te creë ren is om het wijkbedrijf draaiend te krijgen. WIJKBEDRIJF Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Fijn appartement President Wilsonlaan 108 Mlddefbyrg M2makölaars.iii UW HUIS SNEL Wij bieden u BEL DIRECT 06 - S3 29 82 71 Veerhaven 3,4485 PL Kats. Telefoon: 0113-600 200, Privé telefoon: 0611 70 56 15 Openingstijden maart t/m oktober: vnjdag. zaterdag en zondag ZATERDAG 27 SEPTEMBER 2014 door Wendy de Jong VLISSINGEN - „Er zat geen woord Spaans bij", reageert Mark Weug, fractievoorzitter van de Lokale Par tij Vlissingen (LPV), op de woorden van de artikel-12 inspecteur don derdagavond aan het adres van de gemeenteraad. HEINKENSZAND www.kunstspeureninde zak.nl KRUININGEN KWADENDAMME Nieuw bij de Katse Kaai Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of toumedos Dame Blanche, Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 600 gram kreeft p.p. Dame Blanche, Irish coffee of koffie met cognac Reservering vooraf gewenstMet uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank vindt dat opnieuw moet worden onderzocht of een inwoner (46) van Middelburg nog steeds psychiatrische problemen heeft. I Goes-Zuid is volgens de gemeente de aangewezen plek voor het project wijkbedrijf. foto Marcelle Davidse Het wijkbedrijf maakt deel uit van een omvangrijker programma voor de wijk Goes-Zuid, zodat het wijkbedrijf bij ontwikkelingen kan aanhaken of er een aanvulling op is. Het is de bedoeling dat het wijkbe drijf in februari volgend jaar opera tioneel is. Groenonderhoud is een concreet voorbeeld waarvoor mensen van uit het wijkbedrijf kunnen worden ingezet, aldus wethouder Van der ReesL Nieuwe Vraagprijs Ruime woonkamer Lekker balkon Fraaie badkamer Praktische berging icBEEk Vraagprijs 89.500,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 113