'Leges Goes volgend jaar kostendekkend' Kans op nieuwe woningen Kapelle Jazzy Velvets r-* bin n9n uit 32 BEVELANOEN en THOLEN MAATSCHAPPELIJKE ONTWIKKELINGEN Goes onderzoekt creatieve oplossing voor veranderingen op gebied van zorg en re-integratie. as. II I- Leges zijn kosten die aan diensten of producten van een gemeente zijn verbonden. In Goes wegen de inkomsten echter bij lange na niet op tegen de uitgaven; de ge meente legt er al enkele jaren (fors) op toe, ondanks de afspraak dat leges kostendekkend moeten zijn. Oorzaken van de lagere opbreng sten zijn dat voor bepaalde dien sten geen leges meer worden ge heven, zoals voor kleine evene menten, sloopmeldingen en kap- vergunningen. In andere, gevallen worden de leges bewust laag - en dus niet kostendekkend - gehou den. Dat is het geval bij 'Omge vingsvergunning Monument' en Exploitatievergunningen vergun ning sluitingstijden. De gemeen te wil op die manier het risico op respectievelijk werkzaamheden aan monumenten zonder vergun ning en illegaal schenken voorko men. Verder is het zo dat er sim pelweg minder vergunningen worden aangevraagd. Toch moeten de leges vanaf vol gend jaar kostendekkend zijn. Enerzijds kijken B en W naar ta riefsverhogingen, anderzijds kan er wellicht efficiënter worden ge werkt door bijvoorbeeld de ver gunningaanvragen verder te digi taliseren. Chnmova GOES - Het klinkt als een goed idee: een plek waar uitkeringsge rechtigden betaald werk uitvoe ren, een werkervaringsplaats of zinvolle dagbesteding hebben of opgeleid kunnen worden en waar bewoners en bedrijven uit de om geving zorg en diensten kunnen 'inkopen'. Ziehier in een notendop het con cept van het fenomeen 'wijkbe drijf. De gemeente Goes laat mo menteel onderzoeken of het idee handen en voeten kan krijgen in de wijk Goes-Zuid. Dat is ingege ven door allerlei maatschappelijke ontwikkelingen. Bezuinigingen in de zorg en de invoering van de Participatiewet dwingen overhe den de organisatie van de zorg en re-integratie anders in te richten. De behoefte aan inkoop van dien sten vlak bij huis biedt, wat de ge meente betreft, een mooie kans om laagdrempelige zorg en dien sten aan te bieden in de wijk, met mensen uit die wijk. „Je moet het zien als een soort kruisbestui ving", legt wethouder André van der Reest uit. „Enerzijds zijn er steeds meer ouderen die langer zelfstandig moeten blijven wo nen en door verandering van de geldstromen in de zorgsector zelf hun zorg en diensten gaan inko pen. Anderzijds krijgt de gemeen te een grotere verantwoordelijk heid voor uitkeringsgerechtigden in de zin van reguliere, betaalde werkplekken, terwijl die groep te gelijkertijd groter wordt." Door die twee gegevens met el kaar te combineren, snijdt het mes aan twee kanten. Het wijkbedrijf is, anders dan de naam doet vermoeden, geen fy siek gebouw, maar meer een sa menwerkingsverband tussen orga nisaties, zoals SMWO en Gors. In die zin verschilt het volgens Van der Reest ook met organisaties als De Betho en het Nijverheidscen trum, het gemeentelijk re-integra- tiebedrijf. Een belangrijk doel is dat het wijkbedrijf minimaal kostenneu traal draait en dat werknemers uit doelgroepen die direct aan het werk kunnen, betaald aan de slag gaan binnen het wijkbedrijf of door bemiddeling van het wijkbe drijf. Om te bezien of het plan kans van slagen heeft, is inzicht in de markt nodig. Het principe van vraag en aanbod: hoeveel po tentiële klanten wonen in het ge bied? En aan welke diensten heb ben zij behoefte? Om antwoorden op die vragen te krijgen, is Inclu- zio ingeschakeld, een vrij jonge Rotterdamse zorgorganisatie. Aan de hand van de resultaten van het marktonderzoek zal beslo ten worden of het wijkbedrijf daadwerkelijk wordt opgericht, WËÊÊÊÊrm i*i i Het gaat om woningen die in een fabriek worden geproduceerd en daarna in een dag op de locatie worden gebouwd. De woningen zijn zo duurzaam dat ze tegen zeer lage energie-las ten bewoond kunnen worden, meldt wethouder Evert Damen in zijn nieuwsbrief aan de gemeente raad. Damen was de afgelopen twee jaar met diverse partijen in ge sprek om duurdere huurwonin gen gerealiseerd te krijgen in de Zuidhoek. Daar is behoefte aan in Kapelle. Het probleem is alleen dat investeerders geen interesse hebben om geld in Zeeland te ste ken. Nadat diverse pogingen in een vroeg of wat later stadium steeds sneuvelden, raakte wethou der Damen uiteindelijk in ge sprek met VolkerWessels. Deze ontwikkelaar heeft uitgesproken in Kapelle te willen bouwen. De bouw begint uiteraard pas bij vol doende belangstelling. De komende weken moet nog wel duidelijk worden of Kapelle en VolkerWessels tot overeen stemming komen over de ver koop van de grond. de nieuwste meest kleurige gordijncoilectie van Jab 2014!! NU in huis bij van der Poel Home Textiel door Luc Oggel GOES - Goes streeft ernaar om de leges vanaf volgend jaar kostendek kend te maken. De gemeente kijkt naar een combinatie van een even tuele tariefsverhoging en kostenbe sparingen. Dat blijkt uit de begro ting voor 2015. 1430 uur Yamaha Tyros 5 15.45 uur Yamaha CVP 1915 uur Yamaha CLP NU 1 CLPSerie» Mes wijkbedrijf snijdt aan twee kanten door Luc Oggel t Peter Baartmans Muziekcentrum Middelburg Lange Delft 80 4331 AS Middelburg 0118-635252 HEZENBERG BEZINNEN iGROEIEN i HELEN BtZIlNINtlN IÜKUtltlN rltLtlN g Heeft u depressies, angst of traumatische ervaringen? Werk aan uw herstel onder professionele begeleiding vanuit een christelijke levensvisie. www.hezenberg.nl 038-444 52 51 door Frank van Cooten KAPELLE - Projectontwikkelaar Vol- kerWessels wil de komende jaren 24 duurdere huurwoningen bou wen in de Zuidhoek in Kapelle. Als u NU komt zal u ook één van de eerste zijn die de "spiksplinternieuwe" collectie JAB ANSTOETZ Flooring PVC kan aanschouwen. woon van der Poel hometextiel, Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 564000. binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 112