Figuranten gezocht voor optocht met de harmonie 'Verzet tegen Windpark Krammer mag feller* SCHOUWEN-DUIVELAND 33 Zangers gezocht voor Kerstkoor I. 1' ZIERIKZEE - 'Een donkere schaduw in tegenlicht; je gezicht kan ik niet zien: de vorm, de omvang. Een leven dat ik niet ken. Een hart dat ik niet kan volgen. Mijn leven, jouw leven, ieder heeft een eigen weg. We zijn maar silhouet ten in de ruimte.' Met die poëtische tekst begon sce narioschrijfster en regisseuse Eef de Graaf het promofilmpje om zo veel mogelijk mensen geïnteres seerd te krijgen in haar project 'Silhouetten tegen het licht'. Terugkijkend op een week filmop namen de afgelopen week aan de Brouwersdam, in plan Tureluur en bij de Plompe Toren moet ze constateren dat het een inspan nend project is. „We hebben lan ge dagen gemaakt. Tïissentijds werden we ook geconfronteerd met een paar stevige buien, maar ook met mooie wolken en zon. Dat hoort er allemaal bij. Ik ben nu wel blij met een dagje rust", liet De Graaf gisteren weten. Zondag en maandag worden de opnamen voortgezet. „We heb ben in totaal acht draaidagen ge pland plus twee reservedagen. Een belangrijke opnamedag wordt ook zaterdag 25 oktober in Zierikzee. Daarvoor zijn we nog op zoek naar een flink aantal figu ranten." De Graaf is nog in afwachting van een reactie op haar verzoek aan de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer. „Wij hebben name lijk een muziekkorps nodig en we hopen dat Kunst en Eer daar me dewerking aan gaat verlenen. Het gaat om een kleurrijke optocht, dus naast mensen die een instru ment bespelen, zoeken we ook mensen die daar in een stoet ach teraan komen", vertelt de regisseu se. Zij zoekt mannen, vrouwen en kinderen in verschillende leeftij den. Het is de bedoeling dat zij zich uitdossen in verkleedkleren, want het gaat tenslotte om een optocht. Belangstellenden kun nen voor aanmelding of informa tie terecht bij productieleidster ingeteunissen@gmail.com (06- 10336382) of bij eefdegraaf@gmail.com. Als mede-auteur van het college programma weet Van den Berge toch zeker dat het college geen voorstander is van verdere aanleg van windturbines. „Geen voor stander van nieuwe projecten, maar dit betreft een project dat al 6 a 7 jaar loopt", corrigeerde wet houder Ad Verseput hem. Het col lege kant zich specifiek tegen het voornemen 4 turbines op de Gre- velingendam te plaatsen, maar er kent niks te kunnen doen tegen de 31 windturbines op de Philips- dam en de Krammersluizen. „Het betreft nou eenmaal een Rijksin- passingsplan en we moeten geen grote broek aantrekken met de ge dachte dat we daar iets tegen kun nen doen." Verseput heeft wel de hoop dat de 4 op de Grevelingen- dam geplande tirbunes alsnog in het water geplaatst kunnen wor den. De tekst van de bedoelde brief wordt wel wat aangescherpt. HAAMSTEDE - Wie wil één uurtje per week meezingen met het Groot Kerstkoor 2014, vraagt kerk koor Haamstede. Het Kerstkoor repeteert met mo derne en traditionele liederen vanaf woensdag 1 oktober. Doel is een grote uitvoering op zaterdag 13 december in de hervormde kerk in Haamstede. De repetities zijn elke woensdag van 19.30 tot 20.30 uur in die kerk (ingang ach terzijde). Aanmelden kan via: 0111-652489. Nieuwe Vraagprijs Fijn appartement Ruime woonkamer Fraaie badkamer Praktische berging Vraagprijs 89.500,- k.k. |SNEl| VERKOPENZ 06-53 29 82 71 EO maakt radio-opnamen De Evangelische Omroep maakt woensdag 1 oktober radio-opnamen in de her vormde kerk in Bruinisse voor het programma 'Laat ons de rustdag wijden'. De opnamen worden zater dagen 11 en 18 oktober uitge zonden (21.02 uur, Radio 5). Het Thomaskoor uit Zierik zee brengt geestelijke liede ren met orgelspel van Ma rien Stouten. De opnamen zijn vrij toegankelijk. Meneer Wateetons met rookovens Boek/kookwinkel De Vries in Zierikzee heeft vandaag de Amsterdamse kookblog- ger Meneer Wateetons te gast. Hij vertelt over het ro ken van vlees, vis en groen ten. Op het Havenplein geeft hij een demonstratie met rookovens. Er wordt ge proefd, vanaf 12.00 uur tot zo lang het druk is. Wateet ons bracht eerder boeken uit over worstmaken, wild- plukken en vinexjagen. Daniël Kwartet opent seizoen Stichting Kamermuziek Schouwen-Duiveland be gint zaterdag 4 oktober de nieuwe reeks concerten in de Driekoningenkerk in Noordgouwe. Het Daniël Kwartet, moge lijk het langst bestaande strijkkwartet van Nederland (1974), opent de serie met werken van Strauss en Brahms. Aanvang is 20.00 uur, entree is 10 euro. Kinde ren tot en met 12 jaar gratis entree. Nieuw bij de Katse Kaai Menu €27,50 Kreeften menu ZATERDAG 27 SEPTEMBER 2014 ~4s»-|4^y* „r.T;T ibser» I Crew en hoofdrolspeler Corneliu Ganea in actie bij de filmopnamen aan de Brouwersdam. foto's Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow ZIERIKZEE - De kanttekeningen van de gemeente tegen het Windpark Krammer zouden voor sommige raadsfracties best wat feller mo gen. Vooral Cees van den Berge van de SGP was verbaasd over de milde toon en over het voorstel geen zienswijze in te dienen. President Wilsonlaan 108 Middelburg Lekker balkon UW HUIS Wij bieden u BEL DIRECT BRUINISSE ZIERIKZEE NOORDGOUWE Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of toumedos Dame Blanche, Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 600 gram kreeft p.p. Dame Blanche, Irish coffee of koffie met cognac 49,50 Reservering vooraf gewenstMet uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag Veerhaven 3,4485 PL Kats. Telefoon: 0113-600 200, Privé telefoon: 0611 70 56 15 Openingstijden: maart t/m oktober: vrijdag, zaterdag en zondag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 103