Gemeenteraad in de bres voor budgetrecht Geen steun voor Alert! bij aanpak trillingen I I i I I sJASTGROPE» 32 SCHOUWEN-OUIVELAND OPNAMEN Na lang traject fondswerving werd deze week begonnen met opnamen voor 'Silhouetten tegen het licht'. o EP Onderscheiding YAMAHA keyboard Clavinova presentatie Lydia de Raad Donderdag 2 oktober a.s. Dat wordt tijd, vindt de gemeente raad van Schouwen-Duiveland en het mag ook wat kosten zo bleek deze week. De raad stemde in met de voorwaarde van de provin cie om eventuele meerkosten over de investering van de aanleg van die derde fase voor rekening van de gemeente te laten komen. De manier waarop dat moet ge beuren, leverde echter nog een stevige discussie op met hier en daar zelfs wat stekelige opmerkin gen van de WD richting CDA. Wat het CDA dwars zat, was het voorstel van B en W om die even tuele meerkosten voor aanleg der de fase via een begrotingswijzi ging aan de raad te presenteren. „Daarmee tast u ons budgetrecht aan en dat willen wij niet", liet Jan Bij de Vaate weten als motiva tie voor het amendement dat het CDA indiende om dit punt uit het voorstel geschrapt te krijgen. Fractievoorzitter Wout van den Kalwij kreeg met haar vasthou dendheid de overige fracties in de gemeenteraadsvergadering echter niet over de streep. Die raakten eerder geïrriteerd over het feit dat de hele discussie zoals die al in de commissie was gevoerd, bijna vol ledig werd overgedaan. Ook be treurden zij dat Kalwij hun advie zen over het opstellen van de mo tie had genegeerd. Alert! wil dat alle structurele ont heffingen voor vrachtwagens lan ger dan acht meter in de binnen stad per januari 2015 worden af geschaft. Kalwij memoreerde dat Berg van de WD wilde klip en klaar van wethouder Ad Verseput weten of dit amendement overbo dig was omdat het college ten allen tijde terug moet komen in de raad bij overschrijding van de investering. Verseput bevestigde dat en excuseerde zich voor het feit dat daar aanvankelijk wat ver warring over was ontstaan. De fracties van WD, Alert! en LSD zagen daarop de noodzaak van het amendement niet meer zo zitten. De andere partijen dach ten daar anders over. „Als het college met een begro tingswijziging in de raad komt, is de pap al gestort. Wij willen er als raad toch ook iets van vin den", liet Florus van der Paauw (SGP) weten. „Waar hebben we anders een Financiële Verorde ning voor", vond Anita de Vos (SP) en Petri d'Anjou (PvdA) wil de niet de deur op een kier zetten voor een volgende keer. Het amen dement werd met 12 tegen 10 stemmen aangenomen. ZIERIKZEE - Eef de Graaf uit Zierik zee geeft niet zo snel op als zij een creatief plan in haar hoofd heeft en dat gerealiseerd wil heb ben. Het filmproject 'Silhouetten tegen het licht' is daar een tref fend voorbeeld van. Haar vasthoudendheid heeft erin geresulteerd dat dankzij bijdragen van onder meer Prins Bernhard Cultuurfonds, Filmfonds, Delta Zeelandfonds, gemeente, provin cie en particuliere bijdragen via crowdfunding deze week kon wor den begonnen met de opnamen. Het betreft geen 'gewone' speel film maar een filmische installa tie bedoeld om mensen eens op andere wijze naar Schouwen-Dui veland te laten kijken. VW Zee land zorgt voor de projectiemoge lijkheden. De film wordt met in gang van het toeristenseizoen 2015 doorlopend vertoond op een het besluit alleen vrachtwagens tot maximaal acht meter toe te la ten al dateert van augustus 2008. Hoog tijd de maatregel eens daad werkelijk te gaan toepassen, vond zij. Met alle ontheffingen en ont breken van handhaving blijven de bewoners gebukt gaan onder ver- keerstrillingen. Kalwij pleitte voor onderzoek naar cameratoezicht. Ook wilde zij inzet van zogeheten 'boa's', ambtenaren van de gemeente die boetes aan overtreders mogen uit delen. „Dat doen we, maar blijkbaar niet genoeg", reageerde wethouder Jac queline van Burg. Volgens haar moeten enkele kleinere onderde len van het Verkeersplan Binnen stad nog worden uitgevoerd. „Daarna komen wij in 2015 met een evaluatie in de raad", beloof de de wethouder. Daar namen al le andere fracties voorlopig genoe gen mee en onthielden hun steun aan de motie van Alert! grote wand in de Sint Lievens- monstertoren in Zierikzee. „Dat gebeurt in een zogeheten cir culaire structuur. Dat wil zeggen dat de bezoeker op elk moment van binnenkomst het verhaal kan oppakken. Voor de toren is het een filmische installatie, maar de film wordt wel zo gemaakt dat hij ook geschikt is voor vertoning in de bioscoop en op festivals", ver telt De Graaf. 'Silhouetten tegen het licht' ver telt het woordenloze verhaal van een man die zwemmend aan komt bij de Brouwersdam en ver volgens de omgeving gaat verken nen. „Hij is altijd zo bezig ge weest met zichzelf en met zijn werk dat hij de omgeving niet meer opmerkt. Hij ziet alles om zich heen in silhouetten in zwart/wit. Pas na verloop van tijd lijkt hij meer tot rust en tot besef te komen. Dan veranderen de aan vankelijke statische beelden ook van vorm en komt er meer kleur in het geheel", aldus de toelich ting van De Graaf. Zij kwam op het idee voor deze film door eigen ervaring. „Als ik tegen het licht in naar de omge ving kijk, zie ik vaak de mooiste vormen. Daar wilde ik filmisch iets mee doen. Verder is het een gegeven dat onze eigen emotione le gesteldheid bepalend is voor de manier waarop we rondom ons heen kijken", aldus de maakster. Zij werkt met haar eigen Stich ting View samen met Lava Film Productie en met Ruud Monster voor de distributie. De rollen in de film worden vertolkt door Cor- neliu Ganea uit Roemenië en Ma- jawor uit Polen. Cameraman is de Zeeuwse Rieks Soepenberg. Clavinova. ZIERIKZEE - Lydia de Raad, inwoon ster van Zierikzee, is donderdag benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Zij kreeg deze Koninklijke Onder scheiding uit handen van de lo co-burgemeester Gerrie Ligte- lijn-Bruins van de gemeente Ede. De Raad kreeg de onderscheiding tijdens het zesde SBO-Borstvoe- dingscongres in Ede. De eer viel haar te beurt vanwege haar grote inzet voor de samenwerkende borstvoedingsorganisaties in het algemeen en La Leche League in het bijzonder. De Raad geeft als president-directeur van de Raad van Bestuur leiding aan een orga nisatie met 6200 vrijwilligers in 70 landen wereldwijd. 14.30 uur 15.45 uur 19.15 uur door Ali Pankow ZIERIKZEE - Nadat donderdag de tweede fase van de Recreatiever- deelweg in Ellemeet officieel werd geopend, zit na heel veel jaren ein delijk ook de realisatie van de der de fase, ofwel de rondweg om Scharendijke, eraan te komen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Wilt u alstublieft niet verder in herhaling vallen." Burge meester Gerard Rabelink probeer de het enthousiasme van Tineke Kalwij (Alert!) waarmee zij de mo tie over aanpak van verkeerstrillin- gen in de binnenstad van Zierikzee bepleitte, te temperen. Meerderheid fracties achter motie van CDA om omzei len van budgetrecht te voor komen Filmpro j eet 'Silhouetten' krijgt vorm door Ali Pankow Scène uit de film 'Silhouetten tegen het licht'. Muziekcentrum Middelburg Lange Delft 80 4331 AS Middelburg 0118-635252 CLP*™ HEZENBERG BEZINNENGROEIEN: HELEN Bt/INNtlN 1 unvJtltIN MtLtlN g Heeft u depressies, angst of traumatische ervaringen? Werk aan uw herstel onder professionele begeleiding vanuit een christelijke levensvisie. www.hezenberg.nl 038-444 52 51 Yamaha Tyros 5 Yamaha CVP Yamaha CLP NU 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 102