Verder Turkije in, met Raffirrage familie of in een minibus ondervuur Rondreizen door Azië BUITENLAND 7 899 1199 1289 1499 1599 66 Alles bij ons is 66 Ik voelde alleen maar angst Zag niets menselijks in zijn ogen Kras.nl/rondreizen of bel 0900-9697i5cPm 100% vertrekg 'Eenarmige bandiet' redt wanbetaler Een 37-jarige Duitse gokker die een flinke boete had openstaan, is ontsnapt aan een gevangenisstraf. Toen agenten de man uit Bochum in een speelhal wilden afvoe ren, begon zijn gokautomaat wild te knipperen. De 'eenar mige bandied spuwde 1.000 euro uit, waarmee de wanbe taler zijn boete kon voldoen. Akkoord Fatah en Hamas over Gaza De Palestijnse bewegingen Fatah en Harnas hebben in Cairo afgesproken dat de re gering van de Palestijnse president Abbas het bestuur op de Gazastrook zal overne men. Dit was in augustus al afgesproken, maar ging toen bijna niet door vanwege ru zie over salarisbetalingen. VS betalen half miljard aan Navajo De regering van de VS gaat de Navajo-indianen 554 mil joen dollar betalen. Het is de grootste schadevergoeding voor een stam van de oor spronkelijke bewoners van Amerika. De indianen vin den onder meer dat hun na tuurlijke hulpbronnen tien tallen jaren zijn misbruikt. Met z'n achten (onder wie zes kleine kinderen) stappen ze straks in de bus. Op naar Istanbul. Een andere baby begint ook hard te huilen. Het gaat een lange reis worden. 1300 kilometer, meer dan vijftien uur dwars door Turkije. Waarom Istanbul? „Daar wonen twee neven", verklaart de zus van Hatice. „Ze weten dat we eraan komen." Of ze allemaal in huis passen? De vrouwen halen hun schouders op. Geen idee. Ze zijn er nog nooit geweest. Pas deze ochtend zijn ze de 'grens overgestoken. De strijders van de Islamitische Staat (IS) vielen hun dorp Coxan, 57 kilometer van de grens, binnen. „Alles bij ons is vernietigd. De huizen, de school", zegt de 25-jari- ge Watan met ingetogen woede. Zijn grootvader, krom gebogen en het gezicht vol rimpels, neemt het woord. Ook hij heeft zijn land moeten verlaten. „Ik heb die strij ders in de ogen gekeken. Een van hen, met een lange baard, hield een pistool tegen mijn hoofd. Ik voelde alleen maar angst. Zag niets menselijks meer in zijn ogen." Niet alleen van het busstation in Urfa vertrekken de Koerden. Som mige families stappen in Suruc, dichterbij de grens al op een mini bus. Anderen worden door de fa milieleden opgepikt. Zo waaieren de vluchtelingen uit Syrië over het hele land uit. Een einde aan de stroom is voorlopig nog niet in zicht. De UNHCR, de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties, spreekt op dit moment van 144.000 vluchtelin gen die sinds afgelopen weekein de de grens van Turkije met Syrië vernietigd. De huizen, de school over zijn gekomen. Er wordt door de VN rekening ge houden met nog veel hogere aan tallen vluchtelingen. Wanneer IS de bestorming van de plaats Koba- ni doorzet, dan kan de hele popu latie van 450.000 mensen wel eens de grens over komen. Ruim honderd dorpen rond Kobani zou den volgens de UNHCR al sinds 15 september door IS zijn ingeno men. 85 daarvan in het afgelopen weekeinde. Nog eens honderd dorpen zijn al door de bewoners verlaten uit angst voor de jihadisten. In de Koerdische regio worden al tus sen de 200 en 400.000 Syriërs uit andere delen van het land zoals Raqqa, Aleppo en Homs opgevan gen, aldus de VN-vluchtelingenor- ganisatie. Watan denkt nog niet aan een nieuw leven in Turkije. Hij weet wat hij gaat doen zodra hij in Istanbul komt. Hij keert meteen weer om. „We zijn alleen vertrok ken om onze eer - onze vrouwen en kinderen - te redden. Iedereen weet wat IS met hen doet. Ik ga daarna meteen terug om te vech ten. Zoals zoveel jonge mannen willen." Ook PKK-leider Abdullha Öcalan, die in een Turkse cel een levens lange straf uitzit, riep deze week alle Koerden op tegen IS te vech ten. De aanvallen zouden zijn uitge voerd door gevechtsvliegtuigen van de VS, Saudi-Arabië en de Ver enigde Arabische Emiraten. Naar schatting heeft IS de controle over 60 procent van de olieproduc tie van Syrië. De olie wordt ver kocht aan tussenpersonen die het naar Irak, Jordanië en Tlirkije smok kelen. Het doel van de aanvallen is IS in de portemonnee te raken. Militanten van IS hebben in Mosul de bekende Iraakse mensenrech tenactiviste Sameera Salih Ali Al-Nuaimy gemarteld en in het openbaar vermoord. Dit zegt Zeid Ra'ad Zeid Al-Hussein, de Hoge Commissaris van de VN voor de Mensenrechten, in een gisteren uit gegeven verklaring. Nuaimy had de vernietiging van moskeeën en andere religieuze gebouwen door IS op haar Facebookpagina 'bar baars' genoemd. Nuaimy werd deze week op een plein in hartje Mosul doodgescho ten door een vuurpeloton van ge maskerde mannen. Ze was vorige week uit haar huis gehaald door IS-strijders. VRIJDAG 26 SEPTEMBER 2014 Glimlach van Thailand Met o.a. Bangkok, Ayutthaya, Suphanburi, Kanchanaburi, drijvende markt Damnoen Saduaken Hua Hin. Incl. 9 x ontbijt Rechtstreekse vlucht Nagenieten in Hua Hin Nieuw bij Kras Zie: Kras.nl/36570 Rajastan Varanasi 12 dagen v.a. O.a. Delhi, Mandawu, Pushkar, Jaipur, Agra met de bijzondere Taj Mahal, Jhansi, Khajuharo en Varanasi. Inclusief ontbijt Incl. boottocht Ganges Vele garante data Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/25239 16 dagen v.a. Klassiek Sri Lanka Met o.a. Colombo, Anuradhapura, Sigiriya, Polonnaruwa, Dambulla, Kandy, Galle, Pinnawela en Hikkaduwa. Incl. vele maaltijden ✓Strandverlenging mogelijk Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/36574 IUUbC4 Java Bali Met o.a. Jakarta, Bandung, Yogyakarta, Solo, Malang, Bromovulkaan, Kalibaru en Bali. Inclusief treinrit Nagenieten op Bali Tip: excursiepakket "Fantastische reis" Zie: Kras.nl/36554 Zuidelijke Parels Thailand Met o.a. fietstocht stadsbezoek Bangkok, Khao Sok National Park, Phang Nga, Krabi en Koh Samui. Rechtstreekse vlucht Incl. boottocht Nagenieten Koh Samui Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/36069 15 dagen v.a. Highlights of Maleisië Met o.a. Kuala Lumpur, Malacca, Taman Negara, Cameron Highlands, Penang en Langkawi. Incl. entreegelden Vrije dagen Langkawi Binnenlandse vlucht Incl. natuurwandeling Zie: Kras.nl/36451 16 dagen v.a. Highlights of Vietnam Met o.a. Hanoi, Halong Bay, Hué, Hoi An incl. fietsttocht, Danang, Ho Chi Minh City en Mekong Delta. Binnenlandse vluchten Incl. 3 boottochten Drijvende markt Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/74760 17 dagen v.a. Puur ongerept Myanmar Met o.a. Mandalay, Ava, Amarapura, Bagan, Kalaw, Inle-Meer, Yangon, Bago en de Gouden Rots. 3 koningssteden Binnenlandse vluchten Incl kanotocht Inle-Meer Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/36456 BOCHUM JERUZALEM WASHINGTON door onze correspondent Jessica Maas SANLIURFA - Bij het enorme bussta tion in Sanliurfa zitten ze. Bepakt en bezakt. Vermoeide Syrische Koerden. Klaar voor de reis dwars door Turkije. De dertigjarige Hati- ce, met een luid huilende peuter op haar arm, zit met haar hele fami lie op de grond. Te wachten maar weer. Watan Bedreigde, oudere Syriër WASHINGTON - De VS en zijn bond genoten hebben twaalf olieraffina derijen gebombardeerd in Syrië. De Islamitische Staat (IS) zou twee miljoen dollar (1,55 miljoen euro) per dag hebben opgestreken met de olie die er werd bewerkt. Deze Kras-rondreizen zijn inclusief: Vlucht, hotels, ontbijt Nederlandssprekende reisleiding Fantastische excursies Al deze rondreizen worden ook aangeboden met gegarandeerde vertrekdata. Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7