Terneuzenaar tussen winning van bauxiet en plaatsing windmolens j i Canisius-scoutinggaat ^ta™ffner voor zonnepanelen Het Bolwerk Dagbladbezorger Maatschappelijke stage I 1 PZC 30 ZEEUWS-VLAANDEREN Inbrekers gaan met tent aan de haal Hengstdijk, Hulst en Axel naar een bijbaan? 0&iP Open huis in Freeke bezorgd over zoirtestraa"16" bezuiniging brandweer OPZOEK Slock was altijd al werkzaam in de maritieme wereld. Na een mooie carrière als kapitein en stuurman op 'de grote omme- vaart' ging hij in 1996 op de wal aan de slag, eerst bij bootliedenbe- drijf Montis in Terneuzen, later bij Multraship en de Vereenigde Bootlieden. „Ik had door de jaren heen internationaal al een flink netwerk opgebouwd en dat heeft zich in de jaren bij Montis en Mul traship alleen maar uitgebreid. Daar pluk ik nu de vruchten van." Hij heeft een eenmansbedrijf, North Sea Shipping Services. Slock wordt ingehuurd door grote bedrijven die onder meer in de off-shore werkzaam zijn. „Ik ben nu aan het uitzoeken hoe die on derdelen voor de windmolens het beste richting Kanaaleilanden kunnen worden getransporteerd en vanuit welke haven. Dat kan Vlissingen zijn, maar ook Terneu zen." Voor het bauxiet-project in de Do minicaanse Republiek werd hij in gehuurd door Bauxiet Maja Stuwa doors in Amsterdam. „Die heb ben een enorme kraan in die con treien, die eerst in Colombia werd ingezet en vervolgens op de werf in de Dominicaanse Repu bliek moest worden schoonge maakt. Daarna werd hij ook daar ingezet bij de bauxiet-winning. Dat is zulk indringend spul, dat gaat werkelijk óveral inzitten. Ik was dus supervisor bij dat groot onderhoud." De kraan werd gebruikt bij het la den van schepen van 180.000 ton, onder meer voor het transport naar China. Slock is op en top een man van de waterkant. „De branche waarin ik opereer is een keiharde, maar dankzij m'n net werk word ik veel gevraagd. Er lo pen nu nog verschillende projec ten." Hij denkt hard over uitbrei ding van de zaak. „Maar het zal al tijd maritiem blijven. Ik denk nog weieens met weemoed terug aan die jaren aan boord. Die vrijheid, de saamhorigheid en de verrassin gen, die je te wachten, staan. Ik heb alles in het ruim gehad: van munitie tot hulpgoederen." TERNEUZEN - Speeltuin Oranje kwartier in Terneuzen is een flin ke tent armer. Inbrekers gingen begin deze week met het zeil en de tentstokken aan de haal. Opvallend is dat een paar dagen eerder alle elastieken, waarmee de tent op zijn plek werd gehou den, al waren gestolen. „lammer dat door dit soort dingen de goed willende bezoeker dit uiteindelijk betaalt in minder comfort en een duurdere speeltuin", laat het speeltuinbestuur weten. Er is aan gifte gedaan van de diefstal. Dit jaar wordt er geen nieuwe tent meer opgezet. Zaterdag (burendag) hoopt de speeltuin op veel vrijwilligers om klusjes te doen. Aanvang 9 uur. weGÖNeR Media KLOOSTERZANDE - Canisius Scou ting Kloosterzande dingt met 170 andere scoutinggroepen in Neder land mee naar een gratis set zon nepanelen. Natuur Milieu stelt vijf sets beschikbaar. De scoutinggroep die de meeste stemmen heeft, krijgt tien pane len. voor de twee en derde plaats zijn twee maal acht exemplaren beschikbaar. De scoutinggroepen die op de vierde en vijfde plaats eindigen krijgen elk zes zonnepa nelen. Het publiek kan tot en met 31 oktober stemmen via de websi te www.zonnestrijd.nl. Imardo de Blok van de Canisius- groep hoopt dat zoveel mogelijk mensen stemmen: „Het is een unieke kans voor onze scouting groep. Door met de actie mee te doen hopen we het duurzame ka rakter van scouting te benadruk ken. Mochten we de panelen win nen, dan zou dit een grote bespa ring op onze energiekosten bete kenen. Daardoor kunnen we dan weer meer activiteiten houden." HULST - Vrijwilligersorganisaties en sportclubs in de gemeenten Hulst worden uitgenodigd voor een Speedmeet Maatschappelijke Stages op vrijdag 10 oktober in het Reynaertcollege aan de Zoute- straat. De bijeenkomst is bedoeld om jongeren en organisaties dich ter bij elkaar te brengen. Hoewel de maatschappelijke sta ge niet meer verplicht is hebben het Reynaertcollege, Stichting Hulst voor Elkaar en de gemeente Hulst samen besloten er nog vier jaar mee door te gaan. „Want jon geren zijn onmisbaar in het vrij willigerswerk", menen de organi saties. Aanmelden via msijs@hulstvoor- elkaar of 0114-684702. Hermans laat de tijd tot leven ko men dat Spanjaarden en geuzen in sterkten in de grensstreek te genover elkaar stonden. Hij ver haalt over de inquisitie en de beel denstorm, de heksenkamer en mystieke hofjes, de Bloedraad en wijn. Vergezeld van diverse tapas zal die wijn ook vloeien tijdens de bijeenkomst, die verder wordt opgevrolijkt met flamencomu- ziek, gespeeld door de virtuoze gi tarist Alexander Gavilan. Hermans steekt van wal om 15.00 uur. Het museum is vanaf dat tijd stip niet meer toegankelijk voor andere bezoekers. Die kunnen te gen betaling of met museum jaar kaart tot 15.00 uur nog wel te recht en kunnen onder meer ge nieten van gratis rondleidingen tussen 14.00 en 15.00 uur. De prijs voor de muzikale lezing met hapjes is 7,50 euro, reserve ren: museuminfo@zeelandnet.nl HULST - In het nieuwe apparte mentencomplex van Woonstich- ting Hulst op de Hoek van de Zou- testraat en de IJzerenhand straat is het zaterdag 27 september open huis. Thssen 10.00 en 14.00 uur kan iedereen het complex en een ingericht modelappartement be zichtigen. Ook kunnen bezoekers kennismaken met het zorg-, wel zij ns- en ondersteuningsaanbod dat ZorgSaam en Curamus er gaan leveren. Het gebouw bestaat uit 21 appartementen voor senio ren. De oppervlakte varieert van 70 tot 140 vierkante meter. Er is ook een ruime parkeerkelder, fiet senberging en brancardlift. Het Terneuzense raadslid Cees Freeke (ssTerneuzen) stelt vast dat een kern als Overslag na de sluiting van de brandweerkazer ne in het nabijgelegen Zuiddorpe in de gevarenzone komt. De aan- aanrijtijd stijgt ver boven de wet telijke limiet van acht minuten. De 55Terneuzen-voorman maakt zich daar grote zorgen over. Hij herinnert eraan dat in 2007 voor het eerst sterk is gepleit voor een regionaal brandweerkorps en dat Terneuzen juist op dat moment 'toevallig' de kazernes van Zaam- slag, Zuiddorpe en Sluiskil wilde sluiten. Dat is toen teruggedraaid, maar 'nu worden in heel Zeeland tóch kazernes wegbezuinigd'. „In plaats van de rechtspositie op te waarderen naar een volwaardige parttimefunctie, wordt de vrijwil liger geschrapt of gedegradeerd tot een tweedelijns-personeels lid." Het college van B en W moet dit maar eens uitleggen, vindt Freeke, zeker wat betreft de gevol gen voor Overslag. Bij door Wout Bareman I Bennie Slock voert wereldwijd maritieme projecten aan. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Hij is net terug uit de Dominicaanse Republiek waar hij ruim twee maanden als supervisor werkte bij de winning van bauxiet voor de aluminiumproductie in Chi na. En nu treft Bennie Slock (48) uit Terneuzen voorbereidingen voor het transport van onderdelen van windmolens naar de Kanaalei landen. De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch'. 0800-0222710 IJZENDIJKE - Museum Het Bolwerk staat zondag in het teken van 'De Spaanse tijd vanuit zuidelijk per spectief. De Vlaamse kunsthistori cus en archeoloog Ivo Hermans houdt een lezing onder die titel. Meer bereiken. Met Wegener door Wout Bareman TERNEUZEN - De Veiligheidsregio Zeeland is helemaal fout bezig. Het wegbezuinigen van een aantal brandweerkazernes leidt tot onver antwoorde situaties. I li

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70