'Informatie over Doel 4 voldoende' Willem en Hanneke Nuis ereburger Na 42 jaar afscheid van 'meester Jacques' 30 BEVELANDEN en THOLEN Middenstand Kerkrade heeft al vele jaren te maken met een Decathlon. „Je houdt zoiets niet tegen." KERKRADE - Een grote publieks trekker. Met die drie woorden om schrijft voorzitter Jack Frolichs van de ondernemersvereniging van Kerkrade de impact van Deca thlon. Sinds zo'n acht jaar heeft deze Franse sportketen een filiaal in de Zuid-Limburgse stad en Frolichs ziet dat het bedrijf heel wat men sen uit de wijde omgeving trekt naar Kerkrade. Maar volgens de voorzitter van Kerkrade Hartstik ke Goed heeft de komst van Deca thlon niet geleid tot een grote ver schraling op het gebied van sportwinkels in zijn stad. De Middelburgse collega's van Frolichs zijn tegen de komst van Decathlon naar het ZEP-terrein aan de rand van de Zeeuwse hoofdstad. Ze vrezen dat daardoor de bestaande middenstand omzet zal verliezen, winkels failliet gaan en er meer leegstand komt in het centrum. Een onderzoek in opdracht van de Middelburgse ondernemersver eniging VOM door het bureau DT- NP laat zien dat die vrees wel eens werkelijkheid kan worden. De gemeente meent echter dat de komst van de sportketen geen ont wrichtende werking heeft voor de regio. Om die reden kan vol gens wethouder Johan Aalberts een vergunning niet eens gewei gerd worden Frolichs vindt dat de Middelburg se ondernemers niet zo'n defen sieve houding moeten aannemen maar juist actief moeten inspelen op de komst van Decathlon. Ze ker nu ze nog de tijd hebben om dat te doen, vervolgt hij. Hij raadt bestaande sportwinkels aan om de banden aan te halen met afzonderlijke sportverenigin gen. Ook is zijn advies om te kie zen voor specialisatie. „Word de beste op het gebied van golfen of watersport. Dan trek je nieuwe klanten." Volgens hem moet je als middenstander accepteren dat er grote winkels zijn en komen. Zelfs heeft hij een slagerij. „Maar ik ben niet tegen een supermarkt. Ik probeer juist mij te onderschei den." Word de beste op het gebied van watersport of golfen. Dan trek je nieuwe klanten Hij stelt ook dat de markt aan het veranderen is door de komst van grote filialen als Decathlon. „Dat is een gegeven. Je houdt dat niet tegen." Hij wijst ook naar het winkelen via internet. „Ook dat is een gege ven waar je als ondernemer reke ning mee moet houden." Volgens de meest recente gegevens wordt een vijfde van alle inkopen online gedaan. „Daar hoor je als onderne mer ook op in te spelen", aldus Frolichs. Zijn advies: „Lever service en kwa liteit. Daarmee kan je je onder scheiden." Dat wordt volgens hem ook gedaan door onderne mers die geconfronteerd worden met de komst van bedrijven als bijvoorbeeld een Mediamarkt. geïnformeerd over het stilleggen van de kerncentrale in het Ant werpse havengebied. Extra veiligheidsmaatregelen zijn volgens de minister niet nodig. „Doel 4 is stabiel en veilig afge schakeld", aldus de minister van Veiligheid. „Ook tijdens de gebeurtenissen die leidden tot afschakeling is geen radioactiviteit vrijgekomen en hebben alle veiligheidsfuncties naar behoren gewerkt", schrijft Opstelten De Belgische kerncentrales star ten pas weer op als is aangetoond dat het veilig kan. De FANC ziet daarop toe. Minister Opstelten schrijft dat burgers worden geïnformeerd, af hankelijk van aard en omvang van het incident. Daarvoor zijn tussen Nederland en België afspraken ge maakt. De gebeurtenissen in Doel zijn niet van invloed ge weest op de veiligheid, stelt minister Opstelten Minister Ivo Opstelten (Veilig heid en Justitie) antwoordt dat op vragen van de PvdA. De stoomturbine van Doel 4 raak te begin augustus oververhit. Sindsdien ligt die reactor stil. Mo gelijk was er sprake van sabotage door één van de medewerkers. Het Belgische Ministerie van Justi tie onderzoekt dat. Doel 3 ligt van wege haarscheurtjes al langere tijd stil. De gebeurtenissen in Doel zijn niet van invloed geweest op de nucleaire veiligheid en ook niet aangemerkt als nucleair veilig heidsincident, schrijft Opstelten aan de Kamer. Meer informatie dan er staat op de website van het Federaal Agentschap voor Nucleaire Con trole (FANG) is volgens hem dan ook niet noodzakelijk. De minister stelt dat de Neder landse overheid (vrijwel) direct is En dat is geen relatiegeschenk dat je zomaar uitdeelt, gaf gemeente secretaris Simon Nieuwkoop aan. 'Zichtbaar en onzichtbaar' heb ben de burgemeester en de 'bur gemoeder' of'burgemeesterse', zo als Hanneke Nuis werd aange duid, heel veel voor de Thoolse sa menleving gedaan. „Ik heb altijd gezegd dat we met jullie, twee voor de prijs van één hebben ge kregen." Willem Nuis werd gepre zen om onder meer zijn betrok kenheid bij de samenleving, zijn visie, intense toewijding en leider schapskwaliteiten. Willem bete kent 'wilskrachtige beschermer', zocht voorzitter Henny van Koot- en van de kring van Zeeuwse bur gemeesters maar eens op. „En dat typeert jouw externe optreden voor jouw geliefde en prachtige Tholen. Kom als buitenstaander niet aan de gemeente Tholen want dan tref je Willem Nuis, de wilskrachtige beschermer, op je pad." Commissaris van de Koning Han Polman sprak grote waarde ring uit voor de manier waarop Nuis door samenwerking over de Zeeuwse grenzen heen het be lang van de inwoners van Tholen heeft gediend. Als enige Zeeuwse burgemeester maakte Nuis deel uit van twee burgemeesterskrin gen, namelijk ook die van West-Brabant. Marjolein van der Meer Mohr sprak namens die West-Brabantse burgemeesters: „Onze regio wordt vaak aange duid als 18 gemeenten plus 1. Maar die ene, de gemeente Tho len dus, is er één waar je wel dege lijk rekening mee moet houden." Zoon Jan Willem Nuis, die zijn ouders binnenkort 'van de Zeeuw se klei naar de Edense hei' ziet verhuizen, bedankte de Tholena- ren. „U heeft mijn ouders in staat gesteld hier te aarden. Daar zijn wij u als gezin dankbaar voor." 'Je houdt Decathlon niet tegen' door Emile Calon Ondernemer Jack Frolichs Bekijk de video op www.pzc.nl/video door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Bewoners aan de grens streek zijn voldoende geïnfor meerd over de situatie bij kerncen trale Doel 4. GOES - Met een erehaag namen leerlingen van de Holt- kampschool in Goes gisteren afscheid van meester Jac ques Krekelberg. Krekelberg heeft een loopbaan van 42 jaar in het onder wijs achter de rug, waarvan het overgrote deel op de Holt- kampschool. Na vele jaren voor de klas te hebben ge staan, heeft hij zich de laatste jaren vooral ingezet bij het begeleiden van studenten die op de PABO of op de oplei ding Onderwijsassistent zitten. Gisterochtend werd Krekelberg verrast met allerlei toneel stukjes door de leerlingen, 's middags vormden zij een erehaag. Volgens zijn collega's was Krekelberg een gepas sioneerde leerkracht en zal zijn wijsheid, humor en gedre venheid worden gemist, foto Peter Reinders door Esme Soesman THOLEN - Scheidend burgemeester Willem Nuis en zijn vrouw Hanne ke zijn gistermiddag tijdens een bij zondere raadsvergadering tot ere burgers benoemd van de gemeen te Tholen. Het is voor het eerst in de geschiedenis van Tholen dat het ereburgerschap mét bijbehorende gouden erepenning is toegekend. Waarnemend raadsvoorzitter Henk Geluk overhandigt de gouden erepen ning aan Hanneke en Willem Nuis. foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62