Herinneringen aan Barbie gaan over meer dan alleen een pop Buren hadden meer hulp verwacht na brand in woning Vlissingen i 28 SCHOUWEN-DUIVELAND DRIE OPENINGEN De Recreatieverdeelweg tweede fase vergde veel geduld. Dat is met nog meer voorzieningen beloond. Fietstocht ten bate van stichting ALS Zij wijdt de nieuwe wisselten toonstelling in haar blikkenmu- seum aan de inmiddels 55-jarige Barbie. „Dat zijn twee jubilaris sen bij elkaar, want mijn mu seum bestaat inmiddels 20 jaar." Volgens Heiligers staan herinne ringen aan Barbie altijd voor meer dan alleen een pop. „Het gaat over het verbeelden van dro men. Barbie stond voor de eerste ervaringen met mode, voor een rollenspel waarin je je voorstelde hoe het zou zijn als je later groot was." De museumgastvrouw schrijft het succes van Barbie vooral toe aan ontwerpster Ruth Mattel. Zij wilde dat de pop 'echt' zou over komen en liet daarom medewer kers van Mattel kleding en acces soires voor de pop ontwerpen als of zij een vrouw van vlees en bloed was. Alles moest kloppen tot in de details. Barbie stond voor het meisje dat iedereen wil de zijn: altijd gekleed volgens de nieuwste mode, altijd in voor avontuur en ze was nog eens heel aantrekkelijk ook. „Voor sommige moeders was het wel even wennen dat hun doch ters niet meer de moederrol wil den spelen met hun babypop. Ze wilden de buitenwereld verken nen, leuke dingen doen, zoge naamd op reis gaan in mooie kle ren en niet thuis het eten koken", lacht Heiligers bij de herinnering aan wat Barbie allemaal teweeg bracht. De pop veranderde in de loop der jaren. Zo kreeg ze door invloed van Jacqueline Kennedy een andere look en verdwenen de weelderige avondjurken en het suikerspin-kapsel. Maar in de ja ren tachtig deed Barbie ook weer mee met de 'roze periode' in de mode. In De Blikvanger is van alles te zien: Barbie in driekwart broeken, mantelpakjes, pantalons met wij de pijpen, prinsessenjurken. Ver der zijn er tal van attributen te zien: een paardenstal, Barbiefiets, badkamer, ligstoelen, slaapkamer met opklapbed. Ook Barbie's vriendin Midge duikt op evenals Sindy, de goedkopere versie om dat echte Barbies vrij duur waren. ellemeet - In Ellemeet viel veel te vieren gisteren: de officiële ope ning van de tweede fase van de Recreatieverdeelweg (N652), inge bruikname van de fietstunnel aan de Nieuweweg en de opening van wandelpad 'het Ommetje'. Het realiseren van die voorzienin gen heeft veel tijd en inspanning gevergd, maar Ellemeet en alle be trokken instanties zijn er blij mee en dat werd voorafgaand aan die openingshandelingen benadrukt tijdens een drukbezochte bijeen komst in het dorpshuis. Gedeputeerde Kees van Beveren memoreerde de koude winter van 2012/2013 en vervolgens het faillis sement van de aannemer als oor zaken voor de lange duur van de aanleg van die tweede fase van de Recreatieverdeelweg. Het eerste deel daarvan werd al in 2003 geo pend. Van Beveren zei goede hoop te hebben dat de laatste en derde fase rond Scharendijke in 2016 gereed zal zijn. Wethouder Ad Verseput deelde dat optimis me. „Al moet er met de gemeente raad nog wel even gesproken wor den over een oplossing als de kos ten van de aanleg van die derde fa se hoger zouden zijn dan be groot", nam Verseput een voor schotje op de vergadering die hem 's avonds nog wachtte. De overlast is nog niet voorbij: zelfs op straat hangt na twee we ken nog een brandlucht en bouw vakkers zijn bezig met het herstel van de woning op één hoog. De bewoonster van het pand kwam bij de brand om het leven. Zelfs het huis direct onder het ver woeste appartement wordt weer bewoond. De huurster heeft haar woning, waar onder meer bluswa ter in gelekt was, zelf moeten schoonmaken, vertellen haar bu ren. Dat klopt, laat woningbouw vereniging L'escaut weten. „Schoonmaakkosten na een brand worden gedekt door een in boedelverzekering. Voor het afslui ten daarvan zijn mensen zelf ver antwoordelijk. Alleen schade aan de woning zelf is gedekt door on ze opstalverzekering." Thom Ummels woont met zijn vrouw schuin onder de verbrande woning. Ze hebben na de brand een nacht in een hotel doorge bracht omdat ze te bang waren om thuis te slapen. Tot hun ver rassing moesten ze zelf voor hun Verseput zei trots te zijn op de verkeersverbetering onder meer op de Rampweg, waar nu ook be gonnen is met de herinrichting van het parkeerterrein. Sophie van 't Westeinde bena drukte als dagelijks bestuurslid van Waterschap Scheldestromen dat ook haar instantie altijd posi tief heeft gestaan tegenover de aanleg van de Recreatieverdeel weg. Voor aansluiting op de twee de fase investeerde het water schap 361.000 euro voor verbre ding van de Lange Moermonds- weg. Maar kreeg daar weer een vergoeding van de provincie voor van 170.000 euro (BDU-uitke- ring). Vervolgens trekt het water schap nog 450.000 euro uit voor aanleg van een fietspad aan de noordzijde van de Lange Moer- mondsweg. Voorzitter John Elenbaas van de dorpsraad glom van trots over blijk van veel gemeenschapszin in Ellemeet. Immers naast een weg en een fietstunnel vierde het dorp ook de realisering van een 'Droomtraject'. Bij het project 'Hart van Leefbaarheid' gaf de be volking te kennen graag een schel pen-wandelpad rondom de kern te willen hebben. Dat pad is er ge komen dankzij medewerking van velen: grondeigenaren, gemeente, Braber Groenvoorziening, Rabo bank. Zo bleek het mogelijk het zogeheten Ommetje ook nog te markeren met een Koningslinde en een kunsthek daar omheen. eten en drankjes betalen. „De ge meente heeft samen met L'escaut de hotelovernachting met ontbijt betaald", klinkt het op het stad huis. „Maar de rest niet. In princi pe hadden die mensen naar huis gekund, omdat het veilig was. We hebben ze 's middags nog verteld dat de extra kosten voor eigen re kening waren." Na in eerste instantie afwijzend te hebben gereageerd, heeft de wo ningbouw Ummels bericht dat hij huurcompensatie krijgt voor de schade. „Daar moest ik wel eerst een brief voor naar de huur- commissie schrijven", zegt hij. „Het gaat allemaal wat stroef." VLISSINGEN - Commissaris van de koning Han Polman geeft morgen om 9.30 uur het startsein voor het sponsorevenement Trap ALS de wereld uit. Vanaf autobedrijf De Voogd aan de Bedrijfsweg 4 in Vlissingen kunnen deelnemers Kom ook bij ons Idjken I Stel al uw tulnvrage Laat u inspireren I 0 iW HOVENIERS drie afstanden fietsen (25, 50 en 100 kilometer). Er is ook een wan deltocht van 7,5 kilometer. De be dragen voor deelname komen ge heel ten goede aan de stichting. Voor meer informatie zie www.ALSZeeland.nl Oude Rijksweg 97 VHeer Arendskerke vh9 EP 'Barbie in de disco' is een van de vele tafereeltjes die bij de nieuwe wissel tentoonstelling in De Blikvanger te zien zijn. foto Ronald den Dekker door Ali Pankow RENESSE - Barbie werd op 9 maart 1959 gepresenteerd op een speel goedbeurs in New York. „Het was meteen een doorslaand succes, maar het duurde tot 1964 voordat zij in Nederland te koop kwam", zegt Annemarie Heiligers van mu seum De Blikvanger in Renesse. Ellemeet blij met ommetje, weg en tunnel Wisselexpositie t/m 11 jan. 2015, De Blikvanger, Capelweg 18, Renesse, di. 10.00 - 12.00 u.; wo. 14.00 -17.00 uur, zondagen 19 okt., 16 nov., 21 dec.tweede kerstdag en 11 jan. 12.00- 17.00 uur. door Ali Pankow door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Op één bewoonster na zijn alle omwonenden van het uitgebrande pand in de Vlissingse Molenstraat terug in hun huis. m 2 1 V*.' t Schoolkinderen en genodigden gaan bij de officiële opening lopend door de 'Jacob Marinus de Glopper-fietstunnel' foto Ronald den Dekker AtUMIKiNDIRS BÉVÉLANÉ groenprojecten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54