38 SPORT Tafeltennissters kloppen Rusland Pa«"*d van Queen Marokkaan naar Signeersessie gedrogeerd Kustmarathon voetbalthriller 60 kilometer extra door 'foutje' Begin van veldritcompetitie Kadertoernooi kijkt over de grens Fortis krijgt koploper op bezoek Vierhonderd jonge zeilers in actie Na haar 'slechte dag' tijdens de ploegentijdrit lijkt Marianne Vos in de training weer helemaal de oude te zijn. LISSABON - De Nederlandse tafel tennissters hebben aan de doel stelling voor het EK teams vol daan. Oranje wilde een plek tus sen de toplanden behouden en speelde dat gisteren klaar dankzij een zege op Rusland: 3-1. Li Jie won tweemaal, Britt Eerland één keer. Nederland verloor in de groepsfase van de Champions Di vision alleen van Hongarije en schaarde zich bij de beste acht. Li gaf als aanvoerster het goede voorbeeld door Polina Michailova in drie games af te troeven: 12-10 11-111-5. Yana Timina verloor ver volgens echter van haar voormali ge landgenote Maria Dolgich in een partij die bijna een uur duur de: 11-5 8-11 9-1118-16 7-11. Eerland zette het team van bonds coach Elena Timina weer op het juiste spoor door een knappe zege op Yana Noskova: 11-8 12-10 11-9. Li maakte een vijfde partij overbo dig door ook Dolgich terzijde te schuiven in vier games: 11-1311-2 11-511-8. LONDEN - De Britse paardenra ce-autoriteit (BHA) heeft Estima te, een renpaard van koningin Eli zabeth II, gisteren uit de uitslag van de Ascot Gold Cup geschrapt wegens een positieve dopingtest. Het dier, dat in juni als tweede fi nishte, was behandeld met morfi ne. De vijfjarige winnaar van de race in 2013 was in 'goed' gezel schap. Bij verscheidene andere paarden werden dezelfde sporen gevonden. VLISSINGEN - De Zeeuwse Kustma rathon krijgt op 4 oktober waar schijnlijk de Marokkaan Kamal Saïdou aan de start. De vijftigjari ge inwoner van Casablanca heeft een visum voor Nederland en reist naar verwachting volgende week donderdag af richting Burgh-Haamstede. Saïdou was twee keer wereldkampioen mara thon voor militairen, met een pr van 2,14, en in diezelfde categorie zes keer wereldkampioen cross. VLISSINGEN - Peter de Jonge en Leen Looijen signeren zondag exemplaren van hun voetbalthril ler 'Het geheim van voetbalmoe ders', een verhaal over een jeug dig voetbaltalent uit de D-jeugd en de duistere mensen daar om heen. De signeersessie vindt plaats in Boekhandel Het Paard van Troje aan de Lange Vorststraat 2 in Goes en duurt van 15.00 uur tot 16.30 uur. PONFERRADA/ASTORGA - Soigneur Ruud Zijlmans fietste gisteren tij dens de verkenning twee rondjes mee met de nationale vrouwen- ploeg. „Wat ging het hard! Iets te hard eigenlijk voor mij", liet de voormalige topamateur bij terug komst in het hotel van de Neder landse selectie weten. „Ik zei nog tegen Ellen van Dijk: moet er mis schien wat frustratie uit. En hup ze schakelde een tandje bij." Even later gooide Marianne Vos het tempo nog verder de hoogte in. „Ik weet genoeg", zegt Zijlmans. „Vos is weer helemaal in orde." Tijdens het traditionele persuur tje later die avond kon Vos alleen maar beamen dat ze na het drama van zondag (toen ze haar teamge noten niet kon volgen in de ploe gentijdrit) weer helemaal gelooft in haar winstkansen in de wegra ce van morgen. „Zondag heb ik wel even heel sterk gebaald. En - moet ik toege ven - waren er ook twijfels over hoe het verder moest met de weg wedstrijd. Maar zoals ik me nu voel, ben ik gewoon weer fit." Ze zegt niet anders te kunnen conclu deren dan: „Dat het viel onder het hoofdstuk met het kopje slech te dag. Wat misschien niet ieder een weet is dat er in mijn carrière wel meer dagen onder dat 'kopje' vallen. En ik weet inmiddels ook dat het vervolgens snel weer an ders kan zijn." Vos zegt geen spelletje te spelen. „Als je echt twijfels hebt, heeft de concurrentie dat snel door." Als ASTORGA - Door een navigatiefout- je van Garmin-renner Tom-Jelte Slagter waren de Nederlandse profs gisteren op de fiets 60 kilo meter langer onderweg naar hun hotel in Astorga dan de bedoeling was. „Waar we naar rechts moesten, een hoopvolle verrassing zal de off-day tijdens de ploegentijdrit volgens haar al evenmin ontvan gen zijn. „De buitenwereld denkt dat ik moeilijk te kloppen ben. De meiden in het peloton weten wel beter. Die zien heus wel dat er ook dagen zijn dat ik niet zomaar even ga winnen." Tegenvaller voor haar blijft wel het feit dat Anna van der Breggen en Annemiek van Vleuten vanwe ge de blessures die ze opliepen bij een val in diezelfde ploegentijdrit er zaterdag niet bij zijn. Thalita de Jong is één van de twee vervang ster. „Man, het ging zo hard tij dens die twee verkenningsrond jes, dat ik na de eerste al afhaakte en in mijn eigen tempo ging", schetste ook zij de gretigheid waar mee Vos en Van Dijk naar de weg wedstrijd van morgen toewerken. sloegen we op een gegeven mo ment linksaf. Dertig kilometer la ter kwamen we daar pas achter", zei Slagter, die zijn telefoon als gids gebruikte. Daardoor werd er 180 kilometer gefietst in plaats van de geplande 120 kilometer. Voor de twintigste maal gaat zaterdag de West- Brabantse veldritcompetitie (WBVC) van start. Recreatiegebied Den Inkel bij Kruiningen vormt bijna volgens traditie het 'startpodium' voor deze reeks van in totaal twaalf wedstrijden. De WB VC is oorspronkelijk opgezet voor de jeugd, maar ook de ouderen vroegen later om startgelegen heid en inmiddels is er een dagvullend program ma geworden, dat al om 10.45 uur met de jeugd van zes jaar van start gaat. Om 15.30 uur volgt de laatste categorie, de groep vanaf zeventien tot veertig jaar. De inschrij ving vindt plaats in de brasserie van camping Den Inkel bij Kruiningen. Was het Optiek de Visser kadertoernooi in Ho tel van der Weijde in Noordgouwe voorheen een puur Zeeuwse aangelegenheid, voor de acht ste editie, dit weekeinde, haalt de organisatie ook deelnemers van over de Zeeuwse grenzen. Titelverdediger Robert van Stevendaal uit Vogel waarde is ook nu een van de favorieten, net als viervoudig winnaar Peter de Bree uit Middel burg. Die krijgt echter opnieuw te kampen met een extra handicap. Hij speelt namelijk als eni ge 38/1, terwijl alle anderen 38/2 spelen. Vrijdag wordt begonnen om 15.00, zaterdag en zondag om 11.00 uur. Op de Oosterschelde zijn komend weekeinde meer dan vierhonderd jonge zeilers actief. Zij doen mee aan de vierde en laatste wedstrijd in de United4Sailing-cyclus. Voor en na de races verzamelen zij zich allemaal bij de Roompot Marina, nabij Kamperland. Er wordt zaterdag en zondag gevaren in twaalf verschillende klasses. De Optimist is met 160 deelnemers erg goed bezet. De zeilers komen uit Nederland (en volop uit Zeeland), België en Engeland. Na afloop wordt het algemeen klassement van de hele serie opgemaakt. De eerde re wedstrijden waren in Medemblik en Workum (2x). De korfballers van het Souburgse Fortis ontvan gen zaterdag Korbatjo, de koploper in de eerste klasse E. Het team van de nieuwe trainers Chaïm Koole en Marco van Lomwei is de veld- competitie niet verkeerd begonnen met één overwinning, twee remises en één nederlaag. Bemoedigend voor de equipe was tevens dat er gemiddeld zeventien keer gescoord werd. De op ponent uit Oud-Beijerland leidt met zeven pun ten, maar scoorde minder vaak dan Fortis. Het duel in Oost-Souburg begint om 16.00 uur. Opmerkelijk is dat Fortis de thuiswedstrijden speelt op een veld van 40x2ometer. Dat mag sinds dit seizoen. Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzcnl Vos gelooft weer in haar kansen door Ad Pertijs VRIJDAG 26, ZATERDAG 27 en ZONDAG 28 SEPTEMBER 2 Marianne Vos: „De buitenwereld denkt dat ik moeilijk te kloppen ben. De meiden in het peloton weten wel beter." ZATERDAG 27 SEPTEMBER foto VI Images - ZATERDAG 27 en ZONDAG 28 SEPTEMBER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38