VS zet volleybalsters weer terug op aarde SPORT 37 ren hoe wij ervoor staan. Voor die tijd gaan wij niets doen en geven wij de trainer het vertrouwen." Voor Rutten is het nu zaak Feye noord zo snel mogelijk richting het linkerrijtje te krijgen en ook resultaten boeken in de Europa League. In de winterstop kan hij dan de komst van één of meerde re verdedigers afdwingen en sa men met Van Geel wellicht ook een nieuwe eigenaar voor het shirt met nummer 9 vinden. „Je zou moedeloos kunnen wor den van zulke wedstrijden maar dat wil ik absoluut niet", zei Rut ten na de nederlaag tegen Go Ahead Eagles. „Het vertrouwen bij de spelers is ook niet echt weg." Rutten zei als coach nog nooit vier keer op rij te hebben verlo ren. Jordy Clasie kon zich zo'n slechte reeks ook niet herinneren. Maar ruim een jaar geleden moest de aanvoerder in augustus met Feyenoord ook al vier nederlagen op rij slikken, tegen PEC Zwolle, FC Twente, Ajax en Kuban Krasnodar. Het leidde destijds tot een crisisstemming, waarna Feye noord zich herpakte en uiteinde lijk als tweede eindigde. Die klas sering lijkt voor het huidige Feye noord na de belabberde start te hoog gegrepen. Die uiteindelijk tamelijk kansloze nederlaag zal hard aankomen in het Nederlandse kamp. De ploeg wist ongetwijfeld dat de twee dik ke zeges op Kazachstan en het B-team van Thailand geen garan ties waren tegen de nummer twee van de wereld. Maar Oranje putte hoop uit het feit dat het in Verona een Amerikaans team trof dat midden in een renovatie zit na het afscheid van een rits vetera nen. Die zware klus is in handen gege ven van de beste volleyballer aller tijden, Karch Kiraly, die na de Olympische Spelen van London van assistent doorschoof naar hoofdcoach. Van de ploeg die twee jaar geleden onstuitbaar op weg leek naar Olympisch goud maar in de finale op onverklaarba re wijze instortte tegen Brazilië, zijn nog maar vijf speelsters over. En eentje daarvan, Foluke Akinra- dewo, raakte deze week gebles seerd en stond gisteravond niet eens op het formulier. De ploeg miste eerder dit jaar ook de laat ste zes van de World Grand Prix, een toernooi dat het team de drie jaar ervoor nog had gewonnen. De ploeg was dus kwetsbaar en er lagen dus kansen, dacht Neder land, dat vol zelfvertrouwen was na twee 3-0-zeges. In de razend- spannende eerste set leek dat ook zo te zijn. Na een nerveus begin, bleek zoals zo vaak de service van zowel Judith Pietersen als Celeste Plak een geducht wapen. Het bracht Nederland op een 9-5-voor sprong. Maar bij de VS konden To ri Dixon en Jordan Larson er ook wat van, waardoor de VS al vrij snel weer leidde: 13-16. Die kleine voorsprong bleef lang intact, totdat Anne Buijs een ace liet noteren, Plak weer een dreun uitdeelde en de Amerikaanse dia gonaal Murphy uitsloeg. Neder land kreeg even later het eerste setpoint maar kon het niet verzil veren. De Amerikaansen hadden er vervolgens vier setpoints voor nodig maar hen lukte het wel: 27-29. Dat gaf de Amerikaanse ploeg ver trouwen en die ging er in de twee de set snel vandoor: 6-11. Dat was aanleiding voor Vermeulen om een time-out te nemen en vooral spel- verdeelster Stoltenborg uit te leg gen dat haar keuze om twee keer achter elkaar een omloopbal op De Kruijf te spelen (twee keer Ameri kaans blok) niet al te slim was. Het mocht allemaal niet baten, de Amerikaanse trein was op stoom gekomen. Aanvallend moest er te veel van Plak en Pietersen komen want Buijs had bepaald niet haar beste dag. Dat betekende ook dat het Amerikaanse blok zich beter in kon stellen op de in de eerste set nog excellerende Plak. Vermeulen probeerde tevergeefs met wissels het tij te keren: 21-25. Maar erg veel veranderde dat niet aan het beeld. Sterker nog, de ploeg kwam er niet meer aan te pas. Op alle fronten werd Oranje afgetroefd en Dijkema en vooral Flier konden met hun ervaring ook niet de ken tering teweeg brengen. De zo ge prezen brede selectie bleek gistera vond in niveau nog ver verwijderd van de wereldtop. Kerkhove pakt maar twee games Tijdens de challenger van Clermont-Ferrand is tennis ster Lesley Kerkhove in de tweede ronde tegen een dik ke nederlaag aangelopen. De Zierikzeese verloor gisteren in de Franse stad met 6-2 en 6-0 van de Tsjechische Lu cie Hradecka. De partij duur de nog geen uur. Onverwacht kwam het ver lies voor de Zeeuwse niet. Hradecka is een voormalige topvijftigspeelster. Zeeland Seaports naar het voorjaar De Ronde van Zeeland Seaports verhuist naar het voorjaar. Op de kalender van 2015 die wereldwieler bond UCI gisteren publiceer de staat de Zeeuwse prof- koers voor 21 maart gepro grammeerd. Daarmee is het verzoek van de organisatie gehonoreerd. Dit jaar werd de Ronde op 7 juni verre den. Er stonden toen slechts twee Worldtourploegen aan de start De organisatie hoopt op 21 maart meer top- teams te trekken. Op 22 maart wordt Milaan-Sanre- mo verreden. Espanyol boekt eerste seizoenszege Espanyol heeft de eerste overwinning van het sei zoen binnen. De tweede ploeg uit Barcelona was gis teren op eigen veld met 2-0 de baas over Getafe. Daar door klom Espanyol naar de elfde plek in de Primera Di vision en verwees het Geta fe bovendien naar de onder ste plaats op de ranglijst Suarez opgenomen in voorselectie Luis Suarez is nog een flink aantal wedstrijden ge schorst voor de nationale ploeg van Uruguay, maar dat belette bondscoach Oscar Ta- barez niet om de sterspeler van Barcelona op te nemen in zijn voorselectie voor een tweetal oefenduels. Suarez mag na de beet in de schouder van de Italiaan Giorgio Chiellini op het WK acht officiële wedstrijden niet in actie komen voor zijn land. Evans stopt na Tour Down Under Cadel Evans (37) stopt na de komende Tour Down Under in februari 2015 met wielren nen. Dat heeft de Australiër gisteren bekendgemaakt op een persconferentie in Pon- ferrada. De Tourwinnaar van 2011 denkt dat hij zijn hoogtepunt heeft gehad. „De mogelijkheid om nog een grote ronde te winnen ligt achter me", aldus de ren ner van BMC. „Dat moet ik accepteren." VRIJDAG 26 SEPTEMBER 2014 Fred Rutten en Martin van Geel gebroederlijk naast elkaar op de tribune bij een wedstrijd van Jong Feyenoord. foto VI Images door René Banierink VERONA - Bij de eerste serieuze test op het WK volleybal zijn de Nederlandse volleybalsters nadruk kelijk op hun tekortkomingen ge wezen. Oranje kon slechts een set aanhaken bij de Verenigde Staten en dat bleek veel te weinig voor de ploeg van bondscoach Vermeulen: 0-3 (27-29,21-25,18-25). v Na winst op Kazachstan en Thailand gaan de Nederland se volleybalsters op het WK ten onder tegen de VS. CLERMONT-FERRAND VLISSINGEN BARCELONA MONTEVIDEO PONFERRADA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37