Iwente-keeper Stevens gewonnen worden om erger te voorkomen debuteert in beker PSV in twintig minuten klaar met FC Utrecht m FEYENOORD-CRISIS 36 OfcT discussie, maar morgen in Deventer moet Sonny Stevens in actie in het bekerduel tegen Achilles'29. foto VI Images Positie van Feyenoord-trainer staat niet ter door Leon ten Voorde Maar voor Sonny Stevens maakt het even niet zoveel uit dat hij zijn eerste officiële wedstrijd in Groesbeek heeft afgewerkt. Daar voor is de goalie veel te blij dat hij na achttien maanden wachten ein delijk verlost is van die hatelijke nul. De lach op zijn gezicht na de 3-1-overwinning voor FC Twente verdwijnt alleen als die ene tegen- goal ter sprake komt. Stevens is ruim 88 minuten de soevereine bewaker van het doel als Rasmus Bengtsson zich bij een 3-0-voorsprong verliest in nonchalance en te zacht op hem terugspeelt. „Van die goal baal ik nu nog steeds", zegt Stevens. „3-0 staat nou eenmaal veel mooier, ze ker voor een keeper." De goal valt Stevens verder niet aan te rekenen. De Noord-Hollan der krijgt bij de hekkensluiter uit de eerste divisie niet veel te doen, maar op de momenten dat zijn in zet wordt gevraagd, maakt Ste vens een prima indruk. „Ik had me van te voren op zo'n rustige wedstrijd ingesteld. Je weet dat wij de bovenliggende partij zijn en dat het op een paar ballen aan komt." Voor Stevens was het optreden in de eerste bekerronde de beloning voor de arbeid die hij de laatste weken heeft geleverd, zo gaf Twente-trainer Alfred Schreuder aan. „Ik heb het er best moeilijk mee gehad dat ik geen eerste keeper ben geworden", erkent Ste vens. „Na mijn schouderblessure (die hem zijn eerste seizoen bij Twente kostte) heb ik er alles aan gedaan om terug te komen en als je dan vlak voor de competitie te horen krijgt dat je niet de eerste man bent, is dat een mentale tik. Het heeft ook een tijdje geduurd voordat ik het van me af heb ge zet. Maar op een gegeven moet je verder en heeft niemand er wat aan als je blijft hangen in frustra ties. De ploeg niet en ik zelf ook niet.Het enige dat ik kan doen is elke dag keihard werken, zodat ik mezelf niks kan verwijten." Als speler van de basisploeg mag hij vandaag op de uitlooptraining binnen blijven. Maar Stevens moet er niet aan denken om zijn handen nu rust te geven. „Ik ga straks lekker een paar balletjes pakken. Ik heb lang genoeg vanaf de zijkant toegekeken." ROTTERDAM - Terwijl de ontevre den aanhang zich meer en meer begint te roeren, proberen de be leidsbepalers van Feyenoord de rust te bewaren. Na de vierde ne derlaag op rij is de druk op met name Fred Rutten en Martin van Geel verder toegenomen. Volgens de technisch directeur hoeft Rut ten echt niet voor zijn baan te vre zen. Ook niet als Feyenoord in de komende duels met Go Ahead Eagles, Standard Luik en FC Gro ningen opnieuw niet aan de ver wachtingen voldoet. Van Geel kreeg de afgelopen we ken meerdere interviewverzoe- ken maar hield de boot af. Gister ochtend besloot hij de NOS te woord te staan, in een poging en kele brandjes te blussen na de be kernederlaag bij Go Ahead Eagles. Zijn uitspraken zorgden er niet voor dat de onrust afnam. Feye noord bevindt zich in een sportie ve crisis en reist morgen met knik kende knieën opnieuw naar De- Het inpassen van nieuwe spelers vergt meer tijd dan wij dachten. We hebben tijd nodig venter. Daar heeft de nummer vijftien van de eredivisie maar één opdracht: de tweede Competi tiezege van het seizoen binnenha len om niet verder weg te zakken. De selectie van Feyenoord over nachtte na het bekerduel met Go Ahead Eagles in Hoenderloo en meldde zich gisterochtend weer in Rotterdam. Na een 25 minuten durende uitlooptraining wandel den de spelers aan het begin van de middag weer richting de Kuip. Tot woede van veel supporters, die niet begrijpen dat er na de vierde nederlaag op rij zo weinig arbeid wordt geleverd. Rutten laat zich niet beïnvloeden door de kri tiek van de achterban. De spelers zijn lovend over zijn aanpak, het enige probleem is dat de resulta ten uitblijven. Van Geel herhaalde gisteren nog maar eens dat Feyenoord deze zo mer haar beste spelers is kwijtge raakt. „Allemaal jongens met spe cifieke kwaliteiten. Het was lastig om ze één op één te vervangen. Het team heeft tijd nodig." Grote vraag blijft waarom de technisch directeur Feyenoord dan onlangs bij de titelkandidaten heeft ge schaard. „We hebben geprobeerd spelers te halen waarmee Feye noord de volgende stap kan zet ten. We willen structureel in de top van Nederland spelen en om de titel meedoen. Meestrijden om de titel hoort bij Feyenoord." Dat lijkt dit seizoen een utopie. Rutten begon met een selectie waar drie internationals (De Vrij, Martins Indi, Janmaat) en de tops corer (Pellè) geen deel meer van uitmaakten. Het duurde lang voor dat de selectie echt aangevuld werd. Van alle nieuwelingen heb ben er tot nu toe ook slechts drie laten zien dat ze het elftal naar een hoger niveau kunnen tillen: Kenneth Vermeer, Karim El Ahmadi en Jens Toornstra. Feye noord is in verdedigend opzicht kwetsbaar, won pas twee van de twaalf officiële duels en hield slechts één keer de nul. Van Geel: „Van mensen afscheid nemen heeft geen zin. We moe ten achter elkaar gaan staan en el kaar steunen." De positie van Fred Rutten staat dus niet ter dis cussie. „We hebben tijd en ge duld nodig", aldus Van Geel. „Het inpassen van nieuwe spelers vergt meer tijd dan wij dachten. Wij hebben het volste vertrou wen in Fred en zullen, zoals ge bruikelijk, pas in januari evalue- PSV was in de openingsfase zo veel beter dan FC Utrecht, dat een doelpuntrijke avond in de maak leek. Het publiek ging er eens goed voor zitten toen de thuisclub zo snel afstand nam. PSV haalde daarna echter de voet van het gaspedaal, waardoor het zwaar gehavende FC Utrecht zo waar nog een beetje in de wed strijd kon komen. De ploeg van trainer Rob Alflen kreeg ook wat kansjes op de aansluitingstreffer, maar FC Utrecht miste simpel weg te veel spelers om het PSV echt lastig te maken. Cocu had vooraf weliswaar geroe pen het bekertoernooi zeer se rieus te nemen, maar hij wijzigde zijn elftal toch op liefst vijf plaat sen. Bij FC Utrecht zijn de personele problemen het hele seizoen al groot. Het gemankeerde team werd in de beginfase weggeblazen en mocht blij zijn dat het na twin tig minuten 'slechts' 2-0 stond door treffers van Jetro Willems en Cortie, die een voorzet van Arias ongelukkig in eigen doel tikte. PSV liet daarna FC Utrecht het spel maken. Daarom bleef het bij 2-0 in een wedstrijd die eigenlijk nooit een wedstrijd was. Gevero Markiet van FC Utrecht (blauw shirt) in duel met Jurgen Locadia van PSV. foto VI Images Van Geel steunt trainer Rutten CROESBEEK - Het decor is niet De Kuip, De Arena of het Celredome, verre van dat zelfs. Op het kneute rige onderkomen van Achilles'29, sportpark Heikant, pakeer je je au to achter het plaatselijke café als je naar het voetbal wilt. Daar brandt niet het felle licht van de schijnwer pers, zijn geen volgepakte tribu nes, maar staan de bezoekers pal achter de reclameborden, alsof het een wedstrijd in de voorbereiding is. door Barry van der Hooft Martin van Ceel Fred Rutten instrueert Jordy Cla- sie tijdens het verloren duel met Co Ahead Eagles, foto VI Images EINDHOVEN - PSV heeft zonder pro blemen de eerste horde genomen in het toernooi om de KNVB-be- ker. De ploeg van trainer Phillip Co- cu, koploper van de eredivisie, was gisteren in Eindhoven binnen twin tig minuten al klaar met FC Utrecht: 2-0. Ook zonder enkele vaste krachten, die rust kregen van wege het drukke programma, hoef de PSV niet voluit te gaan om de laatste 32 van het bekertoernooi te bereiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36