anders hadden we dit nooit gedaan 66 Je moet handig zijn en weten wat je wil. Anders moet je hier écht niet aan beginnen ZEELAND 33 We willen niet dat 66 in één dorp drie kerken worden gesloopt, terwijl er een dorp verder drie blijven staan snel af. „We vonden het eigenlijk zonde van de ruimte. We hadden het gevoel dat we er méér mee wilden, er anderen deelgenoot van wilden maken." En dus ont stond het plan voor een bed breakfast. Het gezin verhuisde deels naar een chalet in de tuin en de verbouwing kon beginnen. Die hielden ze bijna helemaal in eigen hand. „Alleen financieel al kon dat niet anders", verklaart Maartje. Het gevolg was dat de verbouwing maar langzaam vor derde. „Maar dat heeft ook een voordeel", vindt Meinte. „We kun nen nu tussendoor bijsturen, het ene onderdeel aanpassen aan het andere." De grootste klussen zitten er op. Al moeten de Jorritsma's een deel van het dak nog opnieuw leggen en de ramen isoleren. 'De vloer', zoals Meinte en Maartje de multi functionele ruimte noemen, is nog niet helemaal klaar, maar wel al bruikbaar. De kamers zijn sinds afgelopen voorjaar in de verhuur. Met succes. „We hadden een be zettingsgraad van negentig pro cent", zegt Maartje trots. Het trekt aan: slapen in de kerk. Niet dat je daar in de kamers veel van merkt. Al zijn Maartje en Meinte er op knappe wijze in geslaagd ook daar een rustieke sfeer te creë ren. Meinte geeft de meeste cre dits aan zijn echtgenote. „Zij is in staat om in een lege ruimte de he le indeling al voor zich te zien. Ik volg haar daar blindelings in. Zij zegt waar iets moet komen, en ik zorg dat het er komt." Wie goed kijkt, vindt allerlei ker kelijke elementen op de beneden verdieping terug. De deuren van de biechtstoel dienen nu bijvoor beeld als toegang tot de toiletten op de kamers. En de tegels die voor de ingang van de kerk lagen, vormen nu de vloer van de badka mers. Wie naar 'de vloer' klimt, ziet veel beter dat ie in een kerk staat. De verdieping is ter hoogte van de glas-in-loodramen gelegd. Na tuurlijk blijven die er gewoon in, zegt Meinte. Niet dat er verplich tingen zijn opgelegd. Het gebouw was geen monument en niet be schermd. „We zouden dit anders ook nooit gekocht hebben", ont hult Meinte. „Dat zou veel te veel beperkingen geven." Zo zijn er meer zaken die op z'n minst handig zijn bij de verbou wing van de kerk. Zo werkt de ge meente prima mee. En je moet handig en volhardend zijn, weten Meinte en Maartje. „Anders moet je er écht niet aan beginnen." Foto's van de verbouwing en infor matie over het gebouw zijn te vin den op www.sintanna.com. VRIJDAG 26 SEPTEMBER 2014 Wethouder Peter Ploegaert Meinte en Maartje Jorritsma alles mogelijk De bewoners van de voormalige Sint Annakerk: Rianne, Meinte, Lieve, Maartje en Ruth Jorrits ma. foto's Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33