Buren hadden meer hulp verwacht na brand TWintig vissen in Souburgse vijver gestorven aan zuurstofgebrek Lintje voor wethouder Dekker 28 WALCHEREN Fietstocht ten bate van stichting ALS DECATHLON Middenstand Kerkrade heeft al vele jaren te maken met een Decathlon. „Je houdt zoiets niet tegen." De overlast is nog niet voorbij: zelfs op straat hangt na twee we ken nog een brandlucht en bouw vakkers zijn bezig met het herstel van de woning op één hoog. De bewoonster van het pand kwam bij de brand om het leven. Zelfs het huis direct onder het ver woeste appartement wordt weer bewoond. De huurster heeft haar woning, waar onder meer bluswa ter in gelekt was, zelf moeten schoonmaken, vertellen haar bu ren. Dat klopt, laat woningbouw vereniging l'Escaut weten. „Schoonmaakkosten na een brand worden gedekt door een in boedelverzekering. Voor het afslui ten daarvan zijn mensen zelf ver antwoordelijk. Alleen schade aan de woning zelf is gedekt door on ze opstalverzekering." Thom Ummels woont met zijn vrouw schuin onder de verbrande woning. Ze hebben na de brand een nacht in een hotel doorge bracht omdat ze te bang waren om thuis te slapen. Tot hun ver rassing moesten ze zelf voor hun eten en drankjes betalen. „De ge meente heeft samen met l'Escaut de hotelovernachting met ontbijt betaald", klinkt het op het stad huis. „Maar de rest niet. In princi pe hadden die mensen naar huis gekund, omdat het veilig was. We hebben ze 's middags nog verteld dat de extra kosten voor eigen re kening waren." Na in eerste instantie afwijzend te hebben gereageerd, heeft de wo ningbouw Ummels bericht dat hij huurcompensatie krijgt voor de schade. „Daar moest ik wel eerst een brief voor naar de huur- commissie schrijven", zegt hij. „Het gaat allemaal wat stroef." Een andere buurvrouw wil dat er voor gezorgd wordt dat er boven een raam open kan. „Ik heb al ja ren angst voor brand, nu hele maal", zegt ze. De enige uitgan gen op de verdieping zijn een paar klapraampjes bovenin het venster, veel te hoog en smal. De woningbouw komt binnenkort kijken, belooft een woordvoerster. ONDERSCHEIDING Kom ook bij ons kijken! Stel ai uw tuinvrage laat u inspireren! HOVENIERS VLISSINGEN - Commissaris van de Koning Han Polman geeft mor gen om 09.30 uur het startsein voor het sponsorevenement Trap ALS de wereld uit. Vanaf autobe drijf de Voogd aan de Bedrijfsweg 4 in Vlissingen kunnen deelne mers drie afstanden fietsen (25, 50 en 100 kilometer). Er is ook een wandeltocht van 7,5 kilome ter. Voor meer informatie zie www.ALSZeeland.nl. KERKRADE - Een grote publieks trekker. Met die drie woorden om schrijft voorzitter Jack Frolichs van de ondernemersvereniging van Kerkrade de impact van Deca thlon. Sinds zo'n acht jaar heeft deze Franse sportketen een filiaal in de Limburgse stad en Frolichs ziet dat het bedrijf heel wat men sen uit de wijde omgeving trekt naar Kerkrade. Maar volgens de voorzitter van Kerkrade Hartstik ke Goed heeft de komst van Deca thlon niet geleid tot een grote ver schraling op het gebied van sportwinkels in zijn stad. De Middelburgse collega's van Frolichs zijn tegen de komst van Decathlon naar het ZEP-terrein aan de rand van de Zeeuwse hoofdstad. Ze vrezen dat daardoor de bestaande middenstand omzet zal verliezen, winkels failliet gaan en er meer leegstand komt in het centrum. Een onderzoek in op dracht van de Middelburgse on dernemersvereniging VOM door het bureau DTNP laat zien dat die vrees wel eens werkelijkheid kan worden. De gemeente meent ech ter dat de komst van de sportke ten geen ontwrichtende werking heeft voor de regio. Om die reden kan volgens wethouder Johan Aal- berts een vergunning niet eens ge weigerd worden Frolichs vindt dat de Middelburg se ondernemers niet zo'n defen sieve houding moeten aannemen maar juist actief moeten inspelen op de komst van Decathlon. Ze ker nu ze nog de tijd hebben om dat te doen, vervolgt hij. Hij raadt bestaande sportwinkels aan om de banden aan te halen met afzon- Word de beste op het gebied van watersport of golfen. Dan trek je nieuwe klanten derlijke sportverenigingen. Ook is zijn advies om te kiezen voor spe cialisatie. „Word de beste op het gebied van golfen of watersport. Dan trek je nieuwe klanten." Volgens hem moet je als midden stander accepteren dat er grote winkels zijn en komen. Zelfs heeft hij een slagerij. „Maar ik ben niet tegen een supermarkt. Ik probeer juist mij te onderschei den." Hij stelt ook dat de markt aan het veranderen is door de komst van grote filialen als Decathlon. „Dat is een gegeven. Je houdt dat niet tegen." Hij wijst ook naar het win kelen via internet. „Ook dat is een gegeven waar je als ondernemer rekening mee moet houden." Vol gens de meest recente gegevens wordt een vijfde van alle inkopen online gedaan. „Daar hoor je als ondernemer ook op in te spelen", aldus Frolichs. Zijn advies: „Lever service en kwa liteit. Daarmee kan je je onder scheiden." Dat wordt volgens hem ook gedaan door onderne mers die geconfronteerd worden met de komst van bedrijven als bijvoorbeeld een Mediamarkt. DECATHLON Het zuurstofgebrek is volgens ge- meentevoorlichter Indra Paasse ontstaan doordat de temperatuur afgelopen week snel is gedaald. „De bovenste laag water in de vij ver koelt dan af en mengt zich met het warmere water onderop. Het water onderop heeft minder zuurstof. Als al dit water zich met elkaar vermengt, kunnen zwakke re en zieke vissen hieraan overlij den omdat zij minder zuurstof krijgen." Volgens de gemeente komt het va ker voor. Paasse: „Alleen valt het nu op, omdat er zo veel karpers in de Lekvijver zitten. Het heeft niets met de vijver zelf te maken, omdat die vervuild zou zijn, zoals veel mensen denken. Het is een natuurlijk verschijnsel. Er is ook niet iets wat we ertegen kunnen doen, om het een volgende keer te voorkomen. Anders zouden we dat doen." De vijver aan de Souburgse Lek straat is een populaire vijver, voor mensen om in te vissen en voor kinderen om bij te spelen. Die za gen de afgelopen dagen met lede ogen aan hoe vissen naar lucht hapten of op hun zij aan de opper vlakte dreven. Het is niet de eerste keer dat vis sen massaal sterven in de vijver. Het is een regelmatig terugkerend fenomeen. Vorig jaar stierven de vissen als gevolg van een voor jaarsziekte. De Partij Souburg Ritthem heeft inmiddels het college van Vlissin gen vragen gesteld over wat de ge meente gaat doen aan de vissterf- tes en de gevolgen voor de volks gezondheid. 9? door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Op één bewoonster na zijn alle omwonenden van het uitgebrande pand in de Vlissingse Molenstraat terug in hun huis. MIDDELBURG - Zeventienenhalfjaar lid van de gemeenteraad voor de SGP, acht jaar lid van de kerkenraad bij de Gereformeerde Gemeente en achttien jaar lidmaatschap van de SGP-kieskring waren reden om aan wethouder Chris Dekker een lintje toe te kennen. Gisteravond werd hij in de Zuiderkerk be noemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. foto Izaak Verkeste ALUMiKINDEttS 81V11 A N groenproject»97 VHW ArwKtekerke Advies vanuit Limburg: zorg voor service door Emile Calon Ondernemer Jack Frolichs Decathlon is een Franse sportwin- kelketen die is opgericht in 1976. Decathlon is een onderdeel van de in 2008 opgerichte Oxylane Group, wat ook de huismerken van de keten produceert. In Nederland heeft Decathlon drie winkels: Amsterdam, Best en Kerk rade. De keten wil meer winkels ope nen, in onder andere Arnhem, Apeldoorn, Leeuwarden, Den Haag, Rotterdam en Middelburg. Decathlon biedt vooral huismer ken aan. De Decathlonwinkels hebben vaak een vloeroppervlak van enkele dui zenden vierkante meters. door Wendy Wagenmakers OOST-SOUBURG - De vissen in de Souburgse Lekvijver sterven inder daad aan zuurstofgebrek. Dat zegt de gemeente Vlissingen die giste ren twintig dode vissen uit de vij ver haalde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28