ZEELAND Zwaaien Kwart eeuw de natuur in almanak Hogazon.nl 36 en 37 'I Wonen Veiligheidsregio gaat komende weken de boer op om plannen door te spreken met brandweermensen en lokaal bestuur. was understatement Van Geel bijft Rutten steunen bij Feyenoord VRIJDAG 26 september 2014 w 'Gedateerde woning' MIDDELBURG - De burgemeesters van Sluis, Veere, Kapelle, Noord- Beveland en Schouwen-Duive- land weigeren op voorhand in te stemmen met de uitgangspunten voor de reorganisatie van de brandweer in Zeeland. Ze namen donderdag in de bestuursvergade ring van de Veiligheidsregio na drukkelijk afstand van de plan nen, zoals geformuleerd in de tus senrapportage Maatwerk in Brand weer. In 'Maatwerk' wordt onder meer voorgesteld acht brandweerpos ten, verspreid over de provincie, te sluiten. Eerder werd ook beslo ten de post Nieuw Namen onder te brengen in de kazerne van het naburige Kieldrecht (B). Tegen de sluitingen bestaat grote weer stand bij de betrokken brandweer mensen en lokale bevolking. An- nemiek Jetten (Sluis): „Ik merk dat er heel veel onrust heerst. Vrij willigers die al jaren actief zijn, vragen zich af of ze zo wel door willen." Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst (voorzitter van de Maatwerkcommissie) bena drukte dat de tussenrapportage 'een richtlijn' is, juist ook bedoeld om 'zulke signalen' uit te lokken. Hij erkende dat de blauwdruk nog niet optimaal is. Zo zet zijn collega Gerard Rabe- link van Schouwen-Duiveland vraagtekens bij het uitgangspunt dat het toerisme op het eiland niet leidt tot toename van brand- incidenten. En Anton Stapelkamp van de ge meente Kapelle meent dat te licht wordt gedacht over de risico's in verpleeg- en verzorgingshuizen. De Thoolse loco-burgemeester Peter Hoek waarschuwde voor on derschatting van het gevaar dat de scheepvaart in zijn regio mee brengt. Mulder: „Het kan best zo zijn dat in bepaalde situaties de veiligheid in een gemeente daalt. Dan moe ten we kijken hoe we dat kunnen repareren." Aan de hand van de reacties wordt gekeken waar de plannen kunnen worden bijge schaafd om tot een evenwichtig besluit te komen, aldus Mulder. In december moet er een aange past voorstel op tafel liggen. De 13 gemeenten krijgen dan tot maart de tijd om daar weer op te schie ten, alvorens er definitieve besluit vorming plaatsvindt. Met 'Maatwerk' moet de Zeeuwse brandweer de komende decennia beter zijn toegerust op hulpverle ning. Tevens worden zo de uitgaven naar schatting met 800.000 euro per jaar omlaag gebracht. NATUUROUDERS Meer nieuws zie: www.pzc.nl De kinderen van die Souburgse ba sisschool keken al weken uit naar een schoolreisje dat ze zouden gaan maken. Voor de vijfjarige Jaileg was het de eerste keer dat ze met haar klas op stap zou gaan. Dat zorgde er in de nacht voor het reisje voor dat ze niet kon slapen. Toen het een maal zover was, vroeg ze haar moe der of oma ook mee naar school mocht om haar op deze bijzondere dag uit te zwaaien. Dat vond oma wel leuk en zo geschiedde. Toen de bus arriveerde, doken de kinderen snel de bus in op zoek naar de beste plekjes. Oma had geen tijd meer om Jailey een fijne dag te wensen. En dat zwaaien kwam er ook niet meer van, de geblindeerde ramen verhin derden dat. s I- Gemor over plannen brandweer door Marcel Modde KOZIJNEN ZONWERING T. 0118 - 41 84 77 BURGHSLUIS - Al 25 jaar nemen natuurouders kinderen mee op ontdekkingstocht door de natuur. Gisteren werd dat, tijdens de Provinciale Natuurouderdag in Burghsluis gevierd, met een tochtje met ms Onrust over de Qoster- schelde en een klim op de Plompe Toren. Natuurouders zorgen dat kinderen in de natuur zelf kennis opdoen. Dat is goed voor de kinderen én voor de natuur, zegt Vincent van der Veen van IVN Zeeland. „Kinderen krijgen zo een band met hun omgeving en zorgen daar dan voor. foto Ronald den Dekker pagina 31 Natuurouders zijn goud voor docenten Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25