Geniet! All Inclusive Thüringen 8 en 9 VerhuurdershefFmg zorgt ervoor dat woningcorporaties minder geld steken in nieuwbouw. President-commissaris energiebedrijf Delta treedt af Ronald de Boer opent voetbalmuseum Nog twee wethouders zonder werk na vorming van nieuwe colleges Jonge moslims spreken zich uit „no VRIJDAG 26 september 2014 Lichte regen, 19 r -sfr «L DEN HAAG - Woningcorporaties bouwen de komende vijfjaar veel minder huurwoningen. De nieu we huizen zullen goedkoper, klei ner en minder goed afgewerkt zijn. Tegelijkertijd blijven de hu ren jaarlijks doorstijgen met ge middeld 20 euro per maand. Deze verwachting spreken corpo raties uit in een inventarisatie die minister Stef Blok (PvdA, Wo nen) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. De verhuurdersheffing die corporaties eerder opgelegd kregen, mist zijn uitwerking niet, leert het rapport. Was er in 2013 nog een piek met 29.800 nieuw opgeleverde huurwoningen; tot en met 2018 is de ambitie bijge steld naar 23.500 woningen per jaar. Het totale aantal huurwonin gen zal de komende jaren dalen, omdat het aantal verkochte of ge sloopte huurwoningen de aanwas overstijgt. „Dit staat haaks op de ontwikkelingen van de afgelopen twee jaar, toen de voorraad nog met respectievelijk 3400 en 3300 woningen groeide", staat te lezen in het rapport. Het aantal huurhuizen groeit de komende jaren nog wel in Noord-Brabant en Gelderland. De grootste afname is naar verwach ting in Friesland, Zuid-Holland en Limburg. Corporaties denken de komende jaren samen gemid deld 5,8 miljard euro te investe ren. Ter vergelijking: twee jaar ge leden lag het voornemen met 8,7 miljard nog stukken hoger. Toen ging men er nog vanuit dat een nieuw huurhuis 176.500 euro ging kosten. De komende jaren wordt uitgegaan van 163.800 euro. De woningen zullen een soberder karakter krijgen. Ook zullen er minder eengezinswoningen wor den gebouwd. De investeringen in verbeteringen aan woningen hopen corporaties de komende ja ren juist wat op te schroeven. Vol gens het rapport is er sprake van een 'inhaalslag'. De huuropbreng sten stijgen intussen flink door. Haalden de corporaties vorig jaar nog 13,9 miljard euro aan huur penningen binnen, in 2018 ligt dat bedrag naar verwachting op 16,9 miljard; een stijging met 3 miljard. Dat is te merken aan de gemiddelde huurprijs. Die lag in 2013 op 465 euro, over vijf jaar zal die ruim 100 euro meer bedragen. MIDDELBURG - Daan van Doorn treedt af als voorzitter van de Raad van Commissarissen van Delta. Dat heeft het energiebe drijf Delta gisteravond bekendge maakt. Van Doorn kreeg maandag zware kritiek van Statenfracties over de manier waarop Delta com municeert met zijn aandeelhou ders (provincie en gemeenten) over de koers van het energiebe drijf. Van Doorn vond dat Delta geen fouten heeft gemaakt en bleef achter algemeen directeur Arnoud Kamerbeek staan. Hij con stateert nu dat in de Staten, die vandaag over de kwestie praten, geen draagvlak meer voor hem is. Dit weekeinde bij de PZC Paskai Jakobsen: Je bent of een hufter, of je bent fantastisch." Kras.nl/17512 of bel 0900-9697,scPm VLISSINGEN - Exact een halfjaar na het aantreden van de nieuwe col leges van burgemeester en wet houders zoeken nog twee wethou ders naar een nieuwe baan. In to taal raakten 17 wethouders na de vorming van de nieuwe colleges zonder werk. In totaal zeven ex-wethouders ontvangen (ge deeltelijk) wachtgeld. T\vee zijn gepensioneerd en twee zitten vlak voor hun pensioen. Een aan tal is, al of niet in deeltijdver- band, aan het werk. Sommigen in de oude baan of ondanks het be reiken van de pensioengerechtig de leeftijd op hun oude bedrijf. De twee wethouders die nog aan het solliciteren zijn, Leo Kosten van de gemeente Kapelle en Ed de Graaf van de gemeente Middel burg, worden op hun zoektocht naar werk begeleid door coaches. pagina 26 en 27 DESTELLING UW MENING 320 reacties Ik ben ook fan van Zeeland EENS WÊÊÊÊ ONEENS H14% Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 227 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 door Laurens Kok Minder huizen, huur hoger ROOSENDAAL - Oud-profvoetballer Ronald de Boer heeft gistermiddag het Voetbalmuseum in Roosendaal officieel geopend. Om vier uur gingen de bal lonnen de lucht in. Voor de opening waren veel prominenten uit de voetbalwe reld naar het oude RBC-stadion gekomen, onder wie voormalig PSV-voorzitter Harry van Raaij en oud-international Rob de Wit. De nieuwe eigenaar, onder nemer Paul Hermsen uit Middelburg, hoopt op 50.000 bezoekers per jaar, het aantal dat ook werd gehaald toen het voetbalmuseum nog op het ZEP-terrein in Middelburg zat. foto Peter van Trijen/Het Fotoburo Autovakantie Duitsland Klantbeoordeling 8,4 I 2-8 dagen al v.a. Het 4-sterren Fair Resort Hotel ligt aan de historische Klassikerstrasse, nabij cultuurstad Jena en Weimar. Inclusief ontbijt, lunch en dinerbuffet met diverse drankjes Hotel met uitgebreide wellness en binnenzwembad Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Wethouders zoeken werk Ik betaal al genoeg pensioenpremie Zie pagina 3 Reageer op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1