Turkse soldaten laten Koerden nu wel naar huis terugkeren K ü?2 Meer privacy op internet? Minigids BUITENLAND 9 gratis Heel veel mannen, maar ook gro te families met kleine kinderen. Het is een enorme omslag. De af gelopen dagen waren dezelfde sol daten nog onverbiddelijk en werd niemand doorgelaten. Wat heeft de opstelling van Turkije veran derd? De 42-jarige Abdullah uit Kobani, weet wel wat veranderd is. Ankara is bezweken onder de druk, zegt hij beslist. „De druk van de media, van het Westen en van de Koerden. Waarom zouden we niet naar huis mogen? Waar om mogen we ons huis niet verde digen? We hebben niets ver keerds gedaan?" Om hem heen wordt instemmend geknikt: de Koerden zijn niet te stoppen. Zij zijn degenen die IS zullen ver slaan. De buurman van Abdullah vult aan: „De Turken weten dat wanneer Kobani valt, alle Koer den hier in opstand komen. Het hele vredesproces in Turkije is dan voorbij." De 18-jarige Moussa staat ook bij het grenshek. Hij werkt in een winkel in Kobani. Hij gaat na vier dagen Thrkije ook terug. Terug om te vechten. „We hebben geen keus. Ik ben niet bang om dood te gaan." Even later loopt hij de grens over. Op naar Kobani. Ook Turkse legervoertuigen trek ken over dezelfde grens. Overal aan de grens rijdt opvallend veel groen materieel rond. Onderweg duiken overal militairen op. IS komt steeds dichter bij de grens. De T\irkse media melden dat land machtcommandant generaal Hu- lusi Akar vandaag ook de troepen hier heeft bezocht. Dit alles komt een dag nadat president Erdogan te kennen gaf dat Thrkije toch ook bereid is militaire of logistie ke steun te geven aan de aanval len. Is Ankara aan het schuiven? Een effect van de druk op het NA- VO-land om zich actiever op te stellen in de strijd tegen IS? Hoe het ook zij, de Syrische Koer den zijn blij dat ze terug mogen. Terug om te vechten, terug naar het vee dat al dagen geen water heeft gehad, klinkt het bij de grensovergang. Een oude vrouw steekt ook de grens over. „Natuur lijk ben ik bang, maar ik wil nu echt naar mijn eigen huis." Gratis Minigids Online privacy gratis boek Bespaar energie bij proeflidmaatschap pzc.nl/webwinkel/abonneevoordeel DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2014 opnieuw gifgassen in door onze correspondent Jessica Maas MÜRSITPINAR - „Rustig, rustig. Men sen met papieren ga daar staan, le dereen mag terug", roept een jon ge man achter het grenshek in het Koerdisch. Hij staat naast de solda ten en lijkt van alles te regelen. En ja hoor, daar gaan ze. Koerdische vluchtelingen. Allemaal terug naar huis. Terug naar Kobani. De Koerdi sche grensstad waar IS naar toe op rukt. Turkse grenstroepen fouilleren een Koerdische Syriër die op het punt staat terug te keren naar zijn vaderland. Een aantal dagen lang mochten vluchtelingen niet terug, foto Ibrahim Erikan/HH iFFI ..i.- n- Lezersactie Consumentenbond Veel mensen zijn dagelijks online. Een beetje chatten op facebook, twitteren of surfen naar dat leuke hotel, die wasma chine, het laatste nieuws... Zonder het te weten laat u zo overal sporen achter. Gratis Minigids Online privacy De Consumentenbond geeft nu een gratis Minigids uit met slimme tips om online de baas te blijven over uw eigen gegevens. Als lezer van deze krant haalt u de Minigids- gratis in huis. Vraag 'm nü aan Bel 0800 - 555 3330 om uw Minigids te bestellen ovv Wegener Dagbladen. U krijgt dan tevens de optie 60 dagen ken nis te maken met de Consumentenbond voor slechts 2,- (daarna 6,95 p/m). U ontvangt dan ook gratis hët boek Bespaar energie t.w.v. 15,50. De Consumentenbond is bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 20.00 uur en vrij dag van 8.00 tot 17.30 uur. Deze actie loopt tot en met 5 oktober 2014 (of zolang de voorraad strekt).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9