Occupy betaalt studentenlening I I Uitlevering jihadisten wordt Franse klucht I kpn Syrische leider valt aan met chemische wapens temidden van bombardementen VS. 8 BUITENLAND SYRIË kpa.com Het gaat om drieduizend lenin gen van studenten die opleidin gen volgden aan het Everest Colle ge, met vestigingen in onder meer de staat Michigan. Levia Welch (32) keek vreemd op toen deze week een brief op haar deurmat viel met daarin de mede deling dat een deel van haar schul den is afbetaald. De dertiger, die woont in een buitenwijk van De troit, maakte de middelbare school niet af omdat ze zwanger raakte. Inmiddels heeft ze vier kinderen, maar besloot zich vorig jaar na het zien van een televisie reclame bij Everest College in te schrijven. De reclame beloofde haar 'een dy namische carrière, na slechts en kele maanden school'. Everest Col lege biedt geen publiek onder wijs, het is een privéschool. Een medewerker van het instituut liet Welch weten dat ze 'met een le ning' een heel eind kon komen. Ze leende enkele duizenden dol- Volgens de Federal Reserve Bank maken studieleningen 10 procent uit van alle schul den in de Verenigde Staten lars, vertelt Welch deze week aan het Amerikaanse tijdschrift The New Yorker. Rolling Jubilee, de af takking van Occupy Wall Street, betaalde 600 dollar voor haar te rug aan de bank. Rolling Jubilee liet in een verkla ring weten dat 'iedereen recht heeft op gratis onderwijs en ge zondheidszorg'. De beweging er kent dat de 4 miljoen dollar die zij doneerde 'een druppel op een gloeiende plaat is'. In totaal hebben veertig miljoen Amerikanen een studieschuld van 1,2 biljoen dollar. Volgens de Federal Reserve Bank maken stu dieleningen 10 procent uit van al le schulden in de Verenigde Sta ten. Alleen hypotheken staan daar nog boven. Veel studentenleningen kennen torenhoge rentes. Rolling Jubilee wil met de donatie Amerikanen bewust maken van het leenge drag. In juni van dit jaar zei de Ameri kaanse president Obama dat hij zijn veto zou gebruiken om een wet te ondertekenen die ervoor zorgt dat na tien jaar werken voor de overheid of na twintig jaar maandelijks een bedrag afbetalen, elke studentenlening wordt kwijt gescholden. Levia Welch heeft alle lessen bij Everest College gevolgd, maar nog altijd heeft ze geen baan gevon den. Aan The New Yorker liet ze 'enigszins vermoeid' weten dat ze de 600 dollar die Rolling Jubilee voor haar heeft afbetaald waar deert, maar dat ze zelf nog steeds duizenden dollars schuld moet af lossen. Beloning voor aangifte maffia Burgemeester Luigi de Ma- gistris van Napels heeft een volgens hem 'revolutionaire' nieuwe manier gevonden om de maffia te bestrijden. Wie aangifte doet tegen ge organiseerde misdaad om af persing of woeker, hoeft drie jaar geen gemeentelijke belastingen te betalen. De 'beloning' gaat in zodra de maffioso is veroordeeld. Verbod Duitse kerk op hoofddoek mag Duitse kerken mogen mede werksters verbieden een is lamitische hoofddoek te dra gen. Dat heeft de hoogste Duitse arbeidsrechter in Er furt beslist. Werknemers in kerkelijke instellingen zijn volgens hem minstens ver plicht zich neutraal op te stellen. Omdat de hoofd doek symbool is van het isla mitische geloof, strookt het dragen ervan daar niet mee. Wales wil geen onafhankelijkheid De bevolking van Wales wil beslist niet onafhankelijk worden. Slechts 3 procent van de ondervraagden is er voorstander van, blijkt uit een gisteren gepubliceerde opiniepeiling van onder meer de BBC. Dat is het laag ste percentage nationalisten sinds peilingen over dit on derwerp zijn gehouden. Eer der wilde 10 procent zich losmaken van Londen. Gratis Samsung Galaxy S5 Samsung Galaxy Tab3 - 7.0 lite 1000 MB met 4G Onbeperkt bellen sms'en Gratis Samsung Galaxy S5 mini 2Ö00-MB met 4G Onbeperkt bellen.& sms'en DAMASCUS - Terwijl de bommen en kruisraketten grote delen van zijn land in puin leggen, zijn er sterke aanwijzingen dat de Syri sche president Bashar al-Assad op nieuw heeft besloten tot chemi sche oorlogsvoering tegen zijn vij anden. Brown Moses, pseudoniem voor de Britse blogger en journalist Eliot Higgings, maakte gisteren op Twitter melding van een gifgas aanval op Adra, een stadje ten noordoosten van Damascus. Op YouTbbe staan ook videobeel den van omgekomen oppositie strijders. De nieuwszender Al Ara- biya bevestigde dat bij de aanval zeven strijders zijn omgekomen. Ook zouden er veel gewonden zijn. Op de video's is* te zien dat strijders met ademhalingsproble men het ziekenhuis worden bin nengebracht. Als de aanval met chloorgas wordt bevestigd, maakt Syrië een lange neus naar de internationale gemeenschap. Na gifgasaanvallen op burgers in 2013 stemde de Syri sche regering er na moeizame on derhandelingen mee in om zijn gehele voorraad chemische wa pens in te leveren bij inspecteurs van Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW). Op de Middellandse Zee werd het Syrische arsenaal mosterdgas aan boord van het Amerikaanse schip de Cape Ray dit jaar goeddeels vernietigd. De vernietiging van de Syrische voorraad van het gifgas werd vori ge maand als een belangrijke pres tatie begroet door de Amerikaan se president Barack Obama. Syrië moest zich dan wel aan zijn belof te houden om alle faciliteiten te vernietigen waar gifgas kan wor den gemaakt. Dat laatste nu lijkt niet gebeurd, getuige de jongste aanval. Onder tussen ziet al-Assad dat juist presi dent Obama bezig is zijn grootste vijanden te decimeren. Door de aanvallen van de laatste twee da gen zouden honderden jihadisten om het leven gekomen of op de vlucht zijn geslagen. Volgens Midden-Oosten-kenner Robert Fisk kon al-Assad in zijn presidentiële paleis met genoegen vaststellen dat 'de machtigste na tie op aarde - die nog maar een jaar geleden wenste hem naar de vergetelheid te bombarderen - nu zijn meest gevaarlijke vijanden naar diezelfde vergetelheid bom bardeert.' De situatie van de wegens misda den tegen de mensheid aange klaagde Syrische president is er door de gruweldaden van zijn nog extremere vijanden Islamiti sche Staat en al-Nusra alleen maar beter op geworden. Het Syrische bewind werd al ge steund door Rusland, China, Iran, en de Hezbollahmilities en kan nu rekenen op diverse rijke Golfstaten. Net als de Verenigde Staten van president Obama zien ze het gemakkelijk te exporteren extremisme van de jihadisten als een veel groter gevaar dan de voor al binnenlandse terreur van al-As sad. Op video's is te zien dat strijders met ademhalings problemen een ziekenhuis worden binnengebracht Vernietiging van de Syrische voorraad gifgas werd vorige maand nog begroet door president Obama MONTPELLIER - Een pijnlijke blun der heeft ervoor gezorgd dat drie vermeende Franse jihadisten kon den ontkomen die door de Turkse autoriteiten op het vliegtuig naar Frankrijk waren gezet. De Franse autoriteiten wachtten het drietal op het Parijse vliegveld Orly op, terwijl dat doodleuk in Marseille arriveerde en zonder problemen het land inkwam door een kapot te automatische paspoortcontrole. De drie gingen met een gehuurde auto naar de Zuid-Franse regio Languedoc-Roussillon en meld den zich aan het eind van de och tend bij de politie van Le Caylar, ten noordwesten van Montpellier. Omdat dit bureau van de gendar merie gesloten bleek, werden ze later opgepikt door een patrouille. Volgens hun advocaten willen ze zich verantwoorden voor de rech ter. Parlementariërs eisten volgens Franse media een enquête naar de uitglijder. Probleem bij de uit levering was dat de gezagvoerder van het toestel waarmee de drie naar Parijs zouden vliegen, wei gerde de jihadisten aan boord te nemen. Turkije zette de drie ver volgens op een vlucht naar Mar seille maar verzuimde de Franse autoriteiten daarvan op de hoogte te stellen. FF door onze correspondent Maartje van Hoek NEW YORK - Rolling Jubilee, een af splitsing van de Occupy Wall Street beweging in de Verenigde Staten, heeft voor vier miljoen dol lar aan studentenleningen afbe taald. NAPELS ERFURT CARDIFF Assad zet GRATIS TABLET door onze redactie buitenland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 8