Het is je eigen landje Het project 'Ontmoet een Zeeuw' draait nu enkele maanden en zoekt nog Zeeuwse ambassadeurs 28 ZEELAND FAN VAN ZEELAND S <1 Greet Luteijn, Nieuwvliet „Voor mij is Zeeland vooral strand en rust. Dat wil ik graag aan men sen, bijvoorbeeld uit de Randstad, laten zien. Samen met mijn man fietsen we veel, vooral in west-Zeeuws-Vlaanderen. Voor de gasten zou ik dan niet de voor de hand liggende plaatsen kiezen, zoals Sluis, maar de wat onbekendere dorpen. Ik heb iets met het Zeeuws-Vlaam- se land. Dat is toch je eigen landje. Daar liggen mijn wortels en dat wil ik met plezier met anderen delen. We kunnen de lengte van de fiets routes altijd aanpassen. Ik zie het ook een beetje als promotie voor Zee land." Stel je voor; je komt als toerist in Zeeland. Bij voorbeeld voor een weekeindje of een weekje en je wilt eens iets echt Zeeuws horen of mee maken. Dan maak je toch gewoon contact met een Zeeuw. Een beetje het idee van 'meet een local', maar dan op z'n Zeeuws. Dat is de gedachte achter 'Ontmoet een Zeeuw'. Sinds mei loopt het project van de VW Zeeland nu. En het moet gezegd, het kostte wat tijd om de bal aan het rol len te krijgen. Inmiddels zijn er tien zogenaamde ambassadeurs, Zeeuwen die iets over hun omgeving willen vertellen. Dat loopt uiteen van iemand die een rondleiding geeft door een historisch huis in Zierikzee waar ze woont, ie mand die een tocht in een varend huis aanbiedt, een rondje door onbekende dorpjes in Zeeuws-Vlaanderen fietsen, wandelen over Noord-Beveland of bijvoorbeeld een kijkje in een atelier van een kunstenaar in Goes. Gisteren waren er een aantal bij elkaar op het varend vakantiehuis op het Grevelingenmeer. Allemaal zijn ze gek op Zeeland. Echte fans van Zee land. Sonja van der Voet van de VW spreekt van een unieke gelegenheid om iets authentiek Zeeuws te bele ven. Maar ze voegt er aan toe dat het project eigenlijk nog in zijn kinderschoenen staat en dat nog veel meer Zeeuwse ambassadeurs nodig zijn. Deze zomer is ook gebleken dat het nog niet zo eenvou dig is om vraag en aanbod exact op elkaar aan te slui ten. Ook de ambassadeurs waren wel eens op vakantie of simpelweg verhinderd. En als die beschikbaar wa ren, kon ineens op dat moment de gast niet. Henk Gravestein, met zijn varend vakantiehuis in Brui- nisse, een van de ambassadeurs had zelfs twee aanvra gen die hij keurig beantwoordde waarna hij niets meer van de mensen heeft gehoord. Sonja van der Voet: „We moeten het hebben van mond-tot-mond reclame, zowel van de kant van de gas ten als voor het werven van ambassadeurs. 'Zo van 'in Zeeland kun je toch zo iets leuks doen, los van de be kende musea, attracties en uitjes'. Het zou ook leuk zijn als bekende Zeeuwen, al was het maar eenmalig, eens een groepje toeristen mee zouden nemen. De Zeeuw ontmoeten, daar gaat het om." Haar collega en mede-ambassadrice Helma Wegdam heeft een rondleiding door Goes gedaan en merkte dat ze het hartstikke leuk vond. „Ik was echt trots op wat ik kon laten zien en op de leuke dingen in Goes. Je wordt echt trots op jè eigen omgeving. En je krijgt ook heel positieve reacties van de mensen die je mee neemt." Van der Voet benadrukt dat de groepjes die mee willen bewust beperkt worden gehouden, een man of vijf zes. De afspraken worden direct met de ambassadeurs ge maakt. Daar komt de WV niet tussen. Dat kan via de site fanvanzeeland.nl waarop een verwij zing staat naar 'Ontmoet een Zeeuw', zodat een keus kan worden gemaakt uit de verschillende ontmoetin gen en uitstapjes met Zeeuwen. f De Zeeuw ontmoeten, dat is de bedoeling A door René Schrier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72