r~.- PvdA Sluis voelt wethouder aan de tand over fusiebrief basisscholen V0 We stoppel] Tis mooi geweest alles mimet) we op teget hoge fyrtirigei] ZEEUWS-VLAANDEREN 25 V fe- v" y". uit Hulst daar nog van kunnen profiteren." „Groene energie is geen linkse hobby meer, maar hard geld ver dienen", zegt Mattheeuws. „De in vestering in de Albert Heijn heb ik er binnen acht jaar uit. Dan zeg ik wat doe je liever: twintig jaar aan Delta betalen, of acht jaar aan je zelf?" In Green Deal is een totaalpakket van kennis bijeengebracht. Over techniek, over subsidiemogelijk heden en over belastingzaken. Za man: „Als ondernemer moet je dat allemaal zelf uitzoeken. Nu doet Green Deal dat voor je." Het doel van het project is om meer duurzame energie in Hulst te krijgen. Het drietal is zich er van bewust dat met name onder nemers in de binnenstad niet al tijd de mogelijkheid hebben om bijvoorbeeld zonnepanelen te leg gen. Zaman: „Hun eerste focus ligt waarschijnlijk op energie be sparen. Voor die ondernemers in de binnenstad die graag hun ei gen energie willen opwekken, pro beren we buiten de binnenstad een dak te vinden om er zonnepa nelen op te leggen. Denk aan de vorming van een soort coöpera tie." De initiatiefnemers hopen ook de gemeente te verleiden tot energie besparingen. Openbare gebou wen, zwembaden of scholen zou den kunnen meeliften met Green Deal. Mattheeuws: „Het project is een unieke kans voor de onderne mers van Hulst om zich te laten informeren hoe ze kunnen verdie nen aan groen." Lokale onderne mers die iets willen betekenen in de uitvoering van het project, zo als installatiebedrijven en leveran ciers, kunnen zich eveneens mel den. Belangstellende ondernemers kunnen zich aanmelden voor de informatiebijeenkomst op woens dag 8 oktober via de website www.maakdeswitch.nl/agenda In de brief, geschreven namens de Zeeuws-Vlaamse schoolbestu ren, staat onder meer dat het aan tal basisscholen in Zeeuws-Vlaan- deren de komende jaren daalt van 63 tot 35. In Sluis zouden er zes overblijven: in Oostburg, Bres- kens, Sluis, Aardenburg, IJzendij- ke en Cadzand. Er staat zelfs al be schreven welke huidige scholen waar onderdak krijgen. Met het geld dat met die fusies bespaard wordt, zouden 'startgroepen' voor peuters betaald worden. Daarmee moet uitstroom van leerlingen naar België een halt worden toege roepen. De Onderwijs Autoriteit bena drukt wel dat die verdeling onder voorbehoud is en dat er nog van alles kan veranderen. Wethouder Albert de Bruijn reageerde in de ze krant in dezelfde bewoordin gen. Hij wees erop dat de staatsse cretaris ook nog akkoord moet gaan met de constructie. Toch le verde de inhoud van de brief in de gemeente Hulst al onrust op. De Sluise PvdA zit vol met vra gen, schrijft fractievoorzitter Ro bert Evers in de brief waarmee hij het debat aanvraagt. De partij wil weten welke rol de gemeente Sluis speelt in het hele plan en of B en W zich in de volledige in houd kunnen vinden. De PvdA vindt ook dat wethouder Albert de Bruijn de gemeenteraad had moeten informeren over de brief. De gemeenteraadsvergadering in het belfort in Sluis begint van avond om 19.30 uur. Hardlopen voor goed doel bij boscross Het waterwingebied aan de Hulststraat in De Klinge is zon dag 28 oktober het decor voor de Zesde Klingse boscross. De opbrengst gaat naar een project voor gehandicapte kinderen in Tanzania. Men kan joggen over 5 of 7,5 kilometer of meedoen met de prestatieloop over 10 ki lometer. De start is om 15.50 uur, deelname kost 5 euro. Eerste editie van Maoneblussertocht Wandelvereniging Voor de Wind houdt zondag de eerste editie van de Maoneblusser tocht vanuit Schoondijke. Ver trekken kan vanaf 8 uur bij cen trum De Maoneblusser aan de Buys Ballotstraat. Deelnemers kunnen kiezen uit 6,10,14,18 en 24 kilometer. Daarnaast is er een gps-tocht van 14 kilome ter. Deelname kost 1,50 euro. TUin Juust Wa'k Wou op z'n herfstbest Kijktuin Juust Wa'k Wou aan de Tragel Oost in Schoondijke is zaterdag en zondag geopend voor publiek. Er zijn onder meer herfstarrangementen en bloemstukken te zien. Grassen en herfstasters zijn op hun best. De tuin is beide dagen open van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang is gratis. Fanfare langs deuren voor gelddonaties Om meer geld in kas te krijgen voor instrumenten en unifor men voor de 35 leden, begint de fanfare van Lamswaarde morgen met haar donateursac tie. Leden gaan in het dorp langs de deuren om geld in te zamelen. De actie van de fanfare loopt nog tot en met zaterdag 5 okto ber. Masterclass koorzang in Het Podium Zaterdag wordt in Het Podium in Zaamslag gezongen én gedi rigeerd onder leiding van Hans Smout, docent koordirectie aan het conservatorium van Til burg. Koorzangers die mee doen aan de masterclass stude ren overdag enkele stukken in. Het resultaat van deze studie dag is te horen vanaf 20.00 uur. Toegangskaarten a 8 euro. Laatste aflevering van Zomer in de Bierkaai De ondernemers aan de Nieu we Bierkaai in Hulst houden dit weekend voor de laatste keer een aflevering van Zomer in de Bierkaai. Er is op beide da gen een toeristenmarkt. Zater dag is er vertier van 10 tot 17, op zondag van 11 tot 17 uur. Als het weer het toelaat, zijn er zondagmiddag optredens. iK; Frank balder, Cerry Weber, Tarfun, Zerres, Olsen, Rpberto Sarto en vele andere merken LANGEVORST GOES rnf. DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2014 4 j Initiatiefnemers van Green Deal Hulst (v.l.n.r.) José Zaman, Ivo Mattheeuws en Pascal Elegeert. foto Peter Nicolai door Martijn de Koning OOSTBURC - De brief van de Onder wijs Autoriteit Zeeland aan de staatssecretaris over fusie van Zeeuws-Vlaamse basisscholen zorgt voor consternatie in de ge meentepolitiek. De PvdA in Sluis wil er vanavond over debatteren met onderwijswethouder Albert de Bruijn. DE KLINGE SCHOONDIJKE SCHOONDIJKE LAMSWAARDE ZAAMSLAG HULST extra berco

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69