Samen met de dokter op reis naar Middelburg PvdA wil meer controle Aantrekkelijk Oostburg 24 ZEEUWS-VLAANDEREN GREEN DEAL HULST Project Green Deal Hulst helpt ondernemers te verdienen aan groene energiemaatregelen. Uit de zorg Het nieuws dat ZorgSaam een polikli niek in Middelburg be gon voor neurologie, kindergeneeskunde en longziek ten deed de afgelopen weken veel stof opwaaien. Eliane Verstraeten (48) uit Hulst liet alle kritiek maar naar naast haar neervallen en benaderde het heel simpel: een nieuwe uitdaging, leuk! Sinds deze maand reist ze eens in de twee weken op vrijdagochtend met neuroloog Albert Jan Breukel- man naar het pand van de Kamer van Koophandel in Middelburg om op de eerste verdieping spreekuur te houden. „Ik parkeer mijn auto gewoon bij het ziekenhuis in Terneuzen en rijd dan met de dokter mee. Het is daar echt anders dan in het zie kenhuis. Het is er huiselijker, iets informeler. )e hebt er veel minder het 'ziekenhuisgevoel'. Het is nieuw, dus nog even wennen. Het vraagt bijvoorbeeld een heel goede voorbereiding. Ik moet er natuurlijk wel voor zorgen dat ik alle benodigde patiëntendossiers vanuit Terneuzen meeneem." Eliane wisselt de vrijdagen in Mid delburg af met haar collega Moni que van Paemel. „Dossiers van nieuwe patiënten houden we als proef digitaal bij, zodat we er zo wel in Middelburg als Terneuzen makkelijk over kunnen beschik ken. Maar van de meeste patiën ten moeten we toch papieren meenemen. In Middelburg bedie nen we namelijk veelal mensen die al veel langer tot ons patiën tenbestand behoorden. Dat schept overigens ook weer ruimte op de poli in Terneuzen." En al die mensen zijn maar wat blij dat de dokter voortaan naar hen komt, in plaats van anders om. Vooral de chronische patiën ten, die regelmatig naar Terneu zen moesten reizen. Eliane: „Het scheelt tunnelkosten, sommige pa tiënten kunnen nu zelfstandig ko men en weer anderen zien we nu op de fiets verschijnen. Wij zijn er maar een ochtend in de week, dus proberen we afspraken zo effi ciënt mogelijk te plannen. Na het middaguur reizen de dokter en ik weer samen terug naar de plek waar ik alweer 28 jaar werk." 3t/m18 Vrijdag 10|10 CHAMBER ORCHISTRA OF THI NOVOSIBIRSK STAT! PHILHARMONIC Russische hogeschool van de muziek komt naar de Basiliek in HULST. Minimaal vijftig bedrijven inspire ren om te laten onderzoeken wat ze aan energie kunnen besparen en vervolgens tweeduizend zon nepanelen op het dak krijgen bij bedrijven in de gemeente Hulst. Het zijn ambitieuze doelen, maar de initiatiefnemers van het pro ject Green Deal Hulst leggen de lat hoog. Ook Hulst schuift als millennium gemeente aan bij Green Deal en vorige week werd het stimule ringsfonds van de Rabobank part ner van het project. In het stad huis in Hulst wordt woensdag 8 oktober om 19.30 uur een informa tiebijeenkomst gehouden waarbij alle ondernemers uit de gemeen te Hulst welkom zijn. De kiem voor Green Deal Hulst werd gelegd toen ondernemer Ivo Mattheeuws in samenwerking met José Zaman van Vindo Solar het dak van zijn Albert Heijn su permarkt aan het Stationsplein liet volleggen met zonnepanelen. „Er liggen nu 476 exemplaren op en daarmee kan op een zonnige dag de hele winkel draaien op zonne-energie", vertelt Mat theeuws. Individuele ondernemers en ook ondernemersvereniging Hulst Vestingstad reageerden.geïnteres- seerd. Maar vind als ondernemer maar eens de weg in het woud aan regelgeving en subsidies. Za man en Mattheeuws besloten de ondernemers een handje te hel pen en vonden in Pascal Elegeert, werkzaam bij stichting Switch, een derde partner. Stichting Switch stimuleert Zeeuwse MKB'ers duurzaam te onderne men. Green Deal Hulst was gebo ren. Unieke kans voor ondernemers Hulst om te weten hoe je kunt verdienen met groen De oppositiepartij wil uitvoering van het masterplan niet vertra gen. De PvdA komt daarom van avond tijdens de raadsvergade ring met een amendement dat de raad 4,5 ton beschikbaar stelt voor de voortgang van Aantrekkelijk Oostburg. Eenzelfde bedrag komt pas beschikbaar als B en W met een herstructureringsplan komt voor aangekochte en aan te kopen woningen. Het college moet dui delijk maken of het project nu door ambtenaren en bestuurders of een projectleider van buiten wordt aangestuurd. Een herinrich tingsplan voor het Oostburgse centrum dient snel te worden vastgesteld. Als B en W daarna precies uitleg gen wat er met de eerder uitge trokken 1,7 miljoen is gebeurd, mogen ze - na het raadplegen van de raad - nog eens 4,5 ton in ver betering van Oostburg steken. Het project bestaat uit een aantal stappen. Zaman: „De eerste stap is de vraag: wat kan ik aan ener gie besparen? Een bureau komt een energiescan maken, waaruit blijkt wat je aan energie gebruikt. Dan komt er een plan van aanpak om energie te besparen." Dat is soms heel simpel. „Als je bijvoor beeld alle verlichting vervangt door led-lampen kun je al gemak kelijk 50 procent besparen." De mannen achter Green Deal Hulst zetten de vaart er in. Ele geert: „Het Rijk heeft een potje met subsidie voor investeringen in duurzame energie. Daar zit drie miljard euro in, maar die pot moet wel vóór eind december leeg. We willen dat ondernemers Kaartverkoop: www.zeelandtheaters.nl of 0900-3300033 of Schetdetheater 0115 69 55 55 op locatie: vol=vol door Raymond de Frel In deze rubriek belichten we de werknemers en locaties van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, een van de grootste werkgevers in de regio. In deze aflevering assistente neurologie Eliane Verstraeten. I Elian Verstraeten reist samen met neuroloog Albert Jan Breukelman op vrij dag naar de nieuwe polikliniek in Middelburg. ZtHHiwsch- Vaafxitfmn I oktOb©T 'Groen levert geld op' door Eugène Verstraeten HULST - „Groen doen is het geiten wollensokken-imago voorbij. Het is keihard noodzakelijk als je een mo dern bedrijf wil zijn", constateren José Zaman, Ivo Mattheeuws en Pascal Elegeert met grote stellig heid. Ondernemend Hulst loopt achter wat betreft het gebruik van duurzame energie, vinden ze. Het project Green Deal Hulst moet lei den tot een inhaalslag. José Zaman, Vindo Solar door René Hoonhorst SLUIS - De Sluise raad moet de vin ger meer aan de pols houden bij uitvoering van het Masterplan Aan trekkelijk Oostburg, vindt de PvdA-fractie. De raadsleden weten nauwelijks waar de 1,7 miljoen eu ro, die al aan het plan is uitgegeven naar toe zijn gegaan. Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 19-09- 2014, is op verzoek van de burgerlijke maatschap DRV ACCOUNTANTS ADVISEURS, gevestigd te Terneuzen, betekend aan B.J.P. VAN RIJSWIJK, zonder bekende woon- en verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, een proces-verbaal waarbij uit kracht als daarin vermeld en voor het daarin gemelde verschuldigde op 19-09-2014 executoriaal beslag is gelegd onder de daarin genoemde derde-gearresteerde. Betrokkene kan een afschrift van het explpót verkrijgen op onderstaand adres. PIELEN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 1, 4538 AA Terneuzen. T. 0115 612797 F. 0115 694824 E. info@dielengerechtsdeurwaarders.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68