Te veel om te bevatten Ambassadeurs Eén keer Dit blijft me met de auto altijd bij Hoop op weerzien Dolfje Weerwolfje held tekenwedstrijd Juvent Zeeuws Kenniscentrum Logistiek studeert op slimmer transport ZEELAND 23 commentaar A58 nacht dicht voor onderhoud w ER Andrea Janse uit Middelburg: „Op de radio hoorde ik al dat er een ongeluk was gebeurd bij Le- wedorp. Bij Selnisse moest ik vol in de remmen. Ik kon de berm in rijden. Echt, ik heb een engel op mijn schouder gehad. Voor en ach ter me was het een enorme rava ge. Als iemand een autoportier dichtslaat, dan hoor ik die klap pen nóg. Ik zat in angst, toen ik besefte dat mijn zoon in een taxi bus zat, op weg naar school in Goes. Tegen half drie 's middags hoorden we dat hij weer in Mid delburg was. Twee dagen later kre gen we bericht dat de vader van het beste vriendje van mijn zoon omgekomen is. Het is allemaal te veel om te bevatten." Het lijkt erop dat er ambassadeurs no dig zijn om meer ambassadeurs te werven. Want het loopt nog niet storm voor deze onbezol digde functie. Maanden gele den lanceerde de WV Zeeland het project 'Ontmoet een Zeeuw', maar ondanks alle pu bliciteit hebben zich slechts tien mensen gemeld. Dat doet echter niets af aan het feit dat het een prachtig initia tiefis. Het is voor veel toeris ten een verrijking om door de ogen van Zeeuwen naar de pro vincie te kijken. Daarom is er dringend behoefte aan meer ambassadeurs. Misschien moe ten die wel iets dwingender ge worven worden. Want mag je van diverse mensen niet ver wachten dat ze gezien hun functie bereid zijn om als am bassadeur op te treden? Bijvoor beeld van een burgemeester? En juist van dergelijke optre dens zou wel eens een werven de werking uit kunnen gaan. Werk aan de winkel voor de VVV. MIDDELBURG - De A58 gaat in de nacht van maandag 28 op dinsdag 29 september dicht voor uitgestel de onderhoudswerkzaamheden. In de weg worden onder meer de- tectielussen en een sensor van het gladheidsysteem geplaatst. De weg wordt in de richting Vlis- singen afgesloten tussen oprit 36 Heinkenszand tot en met afrit 39 Middelburg. De afsluiting is van 22.00 tot 6.00 uur. Ook de verbin dingsweg van de N57 naar de A58 bij de Roode Leeuw richting Vlis- singen is dan dicht. Het lokale ver keer wordt omgeleid via de N62/N254 en de President Roose- veltlaan. Ttissen 21 en 23 oktober gaat de A58 dicht voor werkzaam heden op het traject Heinkens zand en knooppunt De Poel. Kelsey Krijnen uit Roosendaal: „Ik ga altijd met de trein naar school in Vlissingen. Eén keer met de auto. En dan dit... Afgelo pen dinsdag was de eerste keer dat ik weer de snelweg op ging. Met een vriendin. Zij reed. Ik mag nog niet rijden door de medicij nen. Het moest gewoon, om over de angst heen te komen. We zijn naar de plek gegaan waar we toen stonden, hectometerpaaltje 151.3. De slipsporen zijn nog te zien, wel wat vager al. Ik kreeg er pijn in mijn buik van. Ik ben er goed van afgekomen. We hebbèn de au to voor ons op een haar na ge mist. Door het harde remmen heeft mijn nek een klap gekregen, dat zit tegen een whiplash aan." Ermira Meta uit Middelburg: „Het is een wonder dat ik er nog ben. Ik ging met de taxi naar de mis in Goes, zoals elke dinsdag. De chauffeur moest in eens heel hard remmen. Ik dacht: nu is het afgelopen met mij. Ik heb een ziekte, daarom mag ik geen gordel dragen. Ik klapte met mijn ge zicht tegen het raam, maar ik kon wel uitstappen. Die geluiden van botsende auto's zitten nog steeds in mijn oren. 's Avonds kon ik nauwelijks bewegen. En als ik mijn ogen dicht deed, zag ik alles weer voor me. Ik denk dat het me altijd bijblijft. Ik ben hier, omdat ik met iedereen meeleef. En mis schien doet het me goed om sa men te zijn." Arjan Schotanus uit Middelburg: „Mijn auto stond vlakbij de motor rijder die verongelukt is, en bij de meisjes die gewond zijn geraakt. Ik heb alles meegekregen. Nadat ik was uitgestapt ben ik in de berm andere auto's gaan waar schuwen, samen met twee politie agenten in burgerkleding. Men sen zeiden later tegen ons: 'als jul lie er niet geweest waren, dan wa ren we op de auto's geklapt'. Later heb ik een man bijgestaan die in een ambulance zat. Toen ik een week later weer naar Goes moest rijden in de mist, kwam ik trillend op mijn werk aan. Ik hoop dat ik vanavond nog wat mensen terugzie. Ik wil graag weten hoe het met hen gaat." In Zeeland ondersteunt Juvent pleegouders bij het opvangen van kinderen die tijdelijk geen thuis meer hebben. Juvent heeft boe kenheld Dolfje Weerwolfje cen traal gezet. Dolfje Weerwolfje woont bij zijn beste vriendje Tim mie. Dolfje is een jongen die niet weet wie zijn ouders zijn. Met el ke volle maan verandert hij in een weerwolf. Maar dat maakt hem juist bijzonder. Op dezelfde manier waarop pleegkinderen bij zonder zijn. De hoofdprijs in de tekenwedstrijd is een door schrij ver Paul van Loon gesigneerd boek van Dolfje Weerwolfje. Maar daarnaast zijn nog meer prij zen te winnen. Kinderen van scholen die niet meedoen, kun nen een kleurplaat ophalen in boekhandel De Drvkkery in Mid delburg. Kleurplaten mogen bij Ju vent (Postbus 14,4330 AC Middel burg) worden ingeleverd tot en met vrijdag 3 oktober 2014. De prijsuitreiking vindt plaats in De Drvkkery tijdens de kinderboe kenweek op vrijdag 10 oktober om 16.00 uur. Onder de vleugels van ontwikke lingsmaatschappij Impuls onder zoekt het Zeeuws Kenniscentrum Logistiek (ZKL) drie thema's: slimme logistieke ketens, optima le beladingsgraad en multimodaal transport. Het studeert onder meer op een uitgekiende bunde ling van goederenstromen in de Kanaalzone. Ook bekijkt het een optimaal gebruik van binnenha vens en sluizen (met name Ter- neuzen, waar een tweede zeesluis wordt gebouwd). Ook het gebruik van wireless systemen in de zee havens is in onderzoek. Een sleutelrol speelt synchromo- daal transport. Met de juiste regie is winst te behalen door meer goe derenstromen over water en spoor te bundelen. Het mes snijdt aan vier kanten. Enerzijds dalen transportkosten en C02-uitstoot, anderzijds verbe tert de concurrentiepositie van Zeeuwse bedrijven doordat er meer logistieke service wordt ge boden. Ook met een hoger bela dingsvolume is geld te besparen en milieuwinst te boeken. De ge middelde beladingsgraad is nu 45 procent. Dat moet 65 procent wor den. Bij het kenniscentrum zijn onder meer de provincie, havenbedrijf Zeeland Seaports, de HZ en tal van grote bedrijven zoals Dow, Zeeland Refinery, Yara, Cargill, Outokumpu, De Hoop, Heros, Ovet en ICL-IP betrokken. Logis tiek is een economisch speerpunt van de provincie en de Strategie Board Delta Region. DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2014 I Andrea Janse I Ermira Meta Kelsey Krijnen Betrokkenen ontmoeten elkaar in de Mythe, foto's Johan van der Heijden Arjan Schotanus VLISSINGEN - Op 24 Zeeuwse scho len vraagt Juvent met een kleur- wedstrijd aandacht voor pleegzorg en het tekort aan pleegzorggezin- nen in deze provincie. door Frank Balkenende MIDDELBURG - Zeeland telt sinds kort een kenniscentrum voor de lo gistieke sector. Het bundelt en deelt de kennis van logistiek die in Zeeland aanwezig is. Samenwer king en ontwikkeling van slimme projecten moeten leiden tot duur zame economische groei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67