BEVELANDEN en THOLEN 27 Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40.Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Proef in Baarland, Nisse en Ovezande met huis-aan-huis inzamelen van plastic verpakkingsafval. 7% netto v.a. 86,-/mnd De C-MAX Plug-in Hybride Automatische transmissie - comfortabel autorijden Hoge zitpositie - overzichtelijk en veilig Ultieme luxe - lederen bekleding, panoramadak. 8-inch touchscreen navigatie, achteruitrijcamera, elektrisch bedienbare achterklep. 5YNC2 smartphone-koppeting baarland - Onder de noemer 'Plastic in de zak' begint de ge meente Borsele een proef met het huis-aan-huis inzamelen van plas tic verpakkingsafval. De proef duurt een half jaar en wordt in de dorpen Ovezande, Baarland en Nisse gehouden. Alle inwoners krijgen 24 speciale Plas tic Hero zakken om het plastic af val in te stoppen. In Baarland zijn de zakken gisteravond huis-aan-huis bezorgd. De drie dorpen zijn volgens wethouder Kees Weststrate een representatie ve afspiegeling van alle kernen in Borsele. In alle dorpen staan momenteel plastic afvalcontainers, maar in de praktijk blijkt dat er nog te wei nig plastic verpakkingsmateriaal in deze containers belandt. „Te veel plastic verpakkingsafval komt nog in de grijze container te recht. In de speciale plastic afval container wordt jaarlijks vijf kilo plastic per persoon gestopt. In de grijze container treffen we echter jaarlijks 22 kilo per persoon aan", zegt wethouder Weststrate. „In feite is er dus 27 kilo aan plastic verpakkingsmateriaal dat we ge scheiden kunnen inzamelen. Ik hoop dat we met de proef die 27 kilo gaan halen, maar twintig kilo zou ook al een mooi resultaat zijn. We hopen met de proef be wustwording bij de mensen te weeg te brengen. En we willen het de mensen natuurlijk ook makkelijk maken." Aan de inwoners wordt gevraagd de afvalzak aan de groene afval container te binden zodra deze groene bak aan de straat wordt ge zet. Er rijden die dag dan twee vuilniswagens door de straten van Baarland, Ovezande en Nisse. De ene haalt het plastic afval op, de andere het reguliere groente-, fruit- en tuinafval (gft). Gedurende de proef zijn de plas tic afvalcontainers in de drie dor pen afgesloten, zodat een goed beeld ontstaat met welke metho de er meer plastic verpakkingsaf val wordt ingezameld: via de con tainers of via de Plastic Hero-zak- ken. De proef duurt van oktober tot en met maart volgend jaar. Aan de hand van de resultaten bekijkt de gemeente of deze inzamelmetho- de in de hele gemeente Borsele wordt ingevoerd. De proef van Borsele past in het landelijk afval beleid waarin hergebruik centraal staat. Omdat in de grijze afvalcon tainer nog te veel plastic verpak kingsafval zit, hebben Rijk, ge meenten en het bedrijfsleven af spraken gemaakt om meer verpak kingsafval te gaan scheiden. Iedere gemeente hanteert een ei gen methode. Zo kiest Kapelle wellicht voor het terugbetalen van een deel van de afvalstofïfen- hefïïng als de grijze afvalbak min der vaak aan de straat wordt ge zet. DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2014 C-MAX 7°/o bijtelling, 100°/o luxe 'Plastic in de zak' in Borsele Alle bedragen in euro's. Prijzen zijn incl. BTW/BPM, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Ford Lease leaseprijzen gebaseerd op 10.000 km/60 mnd. en op full operational lease, excl. BTW, brandstof en vervangend vervoer. Wijzigingen voorbehouden. Zie voor kosten en voorwaarden ford.nl/verkoopvoorwaarden. Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik en CO.-uitstoot: km/liter: 50; liter/100 km: 2,0; CÖ2 g/km: 46. Netto bijtelling o.b.v. belastingschijf van 42%. door Frank van Cooten In Baarland zijn gisteravond huis-aan-huis afvalzakken bezorgd om plastic in te doen. Wethouder Kees Weststrate klopte onder meer aan bij de familie Voetelink. Het gaat om een proef van een halfjaar, foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63