8-DAAGSE MAASCRUISE Oude bejaardenflat Kapelle wijkt voor moderne appartementen Jarige school wil midden in gemeenschap staan SPECIAAL VOOR 0 ALS TROUWE LEZER: FZC BOEK SNEL VIA PZC.Nl/MAASCRUISE 26 BEVELANDEN en THOLEN DIVERSE VERTREK DAGEN IN OKTDBER Directeur Eelke de Jong van Ce derhof legt uit dat de twaalf bewo ners die nu nog in De Flat wonen, niet staan te juichen. „Die men sen zijn nog dik tevreden met hun huis. Ze hebben een gran dioos uitzicht en een leuke wo ning. Gelukkig begrijpen ze ook wel dat De Flat niet toekomstbe- stendig is. De sanitaire voorzienin gen zijn er veel te krap. De douche en de wc kun je niet in met een rollator, laat staan met een rolstoel." Architectenbureau Archikon uit Goes heeft inmiddels een ont werp gemaakt met veel ruimere sanitaire voorzieningen, buiten ruimten en mogelijkheden voor alle aanpassingen en domotica. De nieuwe flat komt dichter bij het zorgcentrum Cederhof te ding kan worden gemaakt. Zo kunnen' de bewoners gemakke lijk de voorzieningen in Cederhof bereiken. De Flat heeft 24 wonin gen, die rond 500 euro in de maand aan huur kosten. De der tig nieuwe appartementen gaan 625 euro in de maand aan kale huur kosten. Dat is nog ruim on der de huursubsidiegrens. Al met al heeft Cederhof in Kapel le meer dan 150 seniorenwonin gen, plus verpleeghuis- en verzor gingshuisplaatsen. Ook met com plexen als Pomona, de Beukenhof de andere aanleunwoningen aan de Bruëlisstraat en de patiowonin gen, die huur en koop combine ren, heeft Kapelle volgens Eelke de Jong nog niet genoeg huizen voor ouderen. Onderzoek heeft uitgewezen dat de vraag alleen nog maar groeit. „We kunnen dus mpt- wn aerust hart 24 oude flat jes inruilen voor cierug mcuwc. De sloop van De Flat is voorzien voor volgend jaar. Het nieuwe complex moet in oktober 2016 klaar zijn. Met omwonenden en met de huidige bewoners is al uit voerig overleg gevoerd. Voor de twaalf huidige bewoners zijn in de directe omgeving wisselwonin gen voorzien. Zij hebben de eer ste keus in de nieuwe flat. Literaire avond met Josha Zwaan Het nieuwe theaterseizoen van Uit in Tholen begint vrij dag met een literaire avond. Schrijfster Josha Zwaan ver telt om 19.15 uur in de biblio theek in Tholen over haar nieuwe roman Zeevonk, die zich afspeelt in de rijke ge schiedenis van het schip de Willem Ruys. De toegang be draagt 7,50 euro. Lijnse spreekt over leven na de dood Elly Lijnse geeft zondag om 14.30 uur in 't Westlicht aan de Singelstraat in Goes een lezing over leven na de dood. Ze vertelt hoe hier naar gekeken wordt in reli gieuze en spirituele zin. Ze spreekt ook over boodschap pen die ze naar eigen zeg gen van slachtoffers van een vliegtuigcrash in 1996 kreeg. Martin Oei speelt in oude stadhuis Op uitnodiging van de Stich ting Anthonie Keldermans Concerten geeft de jonge pia nist Martin Oei zaterdag om 20.15 uur een recital in Tho len. Hij bespeelt hij de au thentieke Feurich vleugel uit 1908 die staat opgesteld in de hal van het voormalig stadhuis. Kaarten reserve ren via tel. 0166-603544 of via keldermansconcert.nl. Excursie door de Yerseke Moer Het Zeeuwse Landschap ver zorgt zaterdag een excursie door de Yerseke Moer. De gids vertelt over flora en fau na, maar ook over de histo rie van dit weidegebied. De excursie begint om 14.00 uur bij het werkschuurtje aan de Reeweg. Deelname kost 3 euro per persoon, kin deren betalen de helft. 'Zingt nu vrolijk, looft den Heer' is een cd met zowel psalmen in de berijming van 1773 als in de be rijming van Datheen, die nog slechts door een handjevol kerken in Zeeland - waaronder de Gere formeerde Gemeente in Scherpe nisse - wordt gezongen. „Het is bindend om samen te zingen", zegt schooldirecteur Peter Kie viet. Dat beide psalmberijmingen deel uitmaken van het repertoire, zegt iets over de wisselwerking die de reformatorische school na streeft in de contacten met de lo kale kerkgemeenschappen en de dorpsgemeenschap. „Open com municatie is voor ons heel belang rijk. We hebben een plaats hier in de dorpsgemeenschap", ver woordt Kieviet het uitgangspunt van de school. Met 73 kinderen ging het ooit, in 1954, van start. Op dit moment telt de Groen van Prinsterer school 172 leerlingen: een stabiel aantal. Terwijl de Scherpenisser school het een paar jaar geleden niet makkelijk heeft gehad. De toenmalige schooldirecteur raakte in opspraak én de onderwijsin spectie bestempelde de school als 'zeer zwak'. Dat is een moeilijke tijd geweest, erkent Kieviet. „Waar we als school, samen met de ouders, op een gegeven mo ment bewust een punt achter heb ben gezet. Wat dan heel belang rijk is, is om een doel te stellen ën om ook met z'n allen te zeggen: dat doel willen we bereiken." De Groen van Prinstererschool vocht zich terug naar een voldoende be oordeling. „We hebben heel erg Wat dan belangrijk is, is om een doel te steiien en dat met z'n allen te willen bereiken hard aan hogere prestaties ge werkt. Daar zijn we tevreden over, maar we moeten er wel scherp op blijven. Daarnaast wil len we de komende jaren meer fo cussen op vorming, op het peda gogisch klimaat binnen de school." Op naar de 100 jaar, wat Kieviet betreft. Tussen alle onder wijskundige en maatschappelijke veranderingen door. „Je met el kaar blijven ontwikkelen, want de context van de school blijft ver anderen. Alleen Gods woord ver andert niet; dat is voor ons een an kerpunt, dat geeft rust." Vanavond wordt de cd gepresen teerd tijdens een herdenkings dienst in de kerk van de Gerefor meerde Gemeente (19.30 uur). Zaterdag zijn er (van 14.30 tot 19.00 uur) activiteiten rondom de school. De cruise inclusief WelkoinsicocHuii Maaase ruise v.a. Lu#? onibifihytk*' lunch 4 gnncien Afccheidscocktail Spetterend Canto Geniet op deze 8-daagse Cruise van al het mooie van Limburg en België. De prachtige Princess voert u over de Maas langs de meest culturele plaatsen. door Mieke van der Jagt KAPELLE - Cederhof, de instelling die in Kapelle de ouderenzorg be heert en behartigt, gaat het appar tementencomplex aan de Bruëlisstraat, dat bekend staat als De Flat, slopen. Ervoor in de plaats komt een appartementencomlex met dertig woningen, verdeeld over vijf woonlagen. Onderin ko men de praktijk en apotheek van irorKIn- THOLEN GOES THOLEN VLAKE door Esme Soesman SCHERPENISSE - Vier keer daags gal men er psalmen door de school. Niet zo gek dus om ter ere van het 60-jarig bestaan van de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse een door leerlingen en onderwijs- team gemaakte cd met psalmen uit te brengen. Peter Kieviet, directeur Het schoolgebouw aan de Watertorenstraat, dat in 2001 in gebruik is genomen, oogt nog altijd modern, foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62