Dwangsom voor oud-directeur Van Strien We stoppen ermee! Tis mooi geweest alles ruimen we op tegen hoge kortingen Winterkleding en speelgoed BEVELANDEN en THOLEN 25 Herdenking Eerste Wereldoorlog Concert op orgel en harp in Grote Kerk Nieuwe Helden in hal gemeentehuis Infotainmentavond bij dansschool Moves Frank Walder, Cerry Webcr, Tartan, Zerres, Olsen, Roberto Sarto Goes Ka pel Ie Zuid-Beveland van bouwen en wonen en bestem mingsplannen. Waterschap Scheldestromen kan ook een rol gaan spelen. De Put ter vindt het verdedigbaar dat het waterschap bepaalde gedeelten van de onderhoudswegen langs het water, waar veel fietsers ge bruik van maken, afsluit met een hek of met prikkeldraad. „Maar leg de fietser met een infor matiebord dan uit waarom de weg is afgesloten en zorg voor fat soenlijke op- en afritten zodat de fietser op een comfortabele ma nier aan de andere kant van de dijk kan fietsen. Want aan de landzijde is ook nog genoeg te zien en te ontdekken." Het concept wordt volgende maand besproken tijdens de ver gadering van het Bestuurlijk Plat form De Bevelanden. „Zodra we er een klap op hebben gegeven, kan de VVV aan de slag met de uitwerking van de visie." Op woensdag 8 oktober is er bij Omnium in Goes de derde busi- ness-to-business bijeenkomst van Beveland Recreatief. Aanleiding voor deze bijeen komst is de wens van toeristische ondernemers uit de verschillende Bevelandse gemeenten om de on derlinge samenwerking in het ge bied te intensiveren. De bijeen komst begint om 16.00 uur. Dat heeft de adviescommissie be zwaarschriften vastgesteld. Smits heeft voor het uitvoeren van de sloop- en saneringswerk zaamheden op het voormalige ga rageterrein aan de Van de Spiegel straat in Goes en het opmaken van het evaluatierapport respectie velijk Sagro Aannemingsbedrijf Zeeland BV en Sagro Milieuad vies Zeeland (SMA) opdracht ge geven. Begin 2013 is het werk al uitgevoerd, maar het rapport laat nog altijd op zich wachten. Smits vindt dat er ten onrechte een dwangsom is opgelegd, omdat het door Gedeputeerde Staten ge vraagde document bewust door SMA zou worden achtergehouden smits is zelr naar de rechter ge stapt om het rapport iri handen te krijgen. Inmiddels is een beta lingsregeling getroffen, maar des ondanks wil SMA het rapport niet afgeven, betoogde Smits bij de bezwarencommissie. Gedeputeerde Staten hebben in hun verweerschrift aan de com missie aangegeven dat zij geen partij zijn in het geschil tussen De Westerkerk in Goes staat dit weekend in het teken van de Eerste Wereldoorlog. Vrij dag presenteren de Gebroeders Bin om 19.15 uur hun album 'Brieven', met liederen over de Eerste Wereldoorlog, Broeder Dieleman is hier ook bij betrok ken. Zaterdag geven de Gebroe ders om 14.00 uur een show. Ook is er een expositie en een filmvertoning over de oorlog. Organist Jos Vogel en harpiste Lenie de Meij verzorgen vrij dag 26 september een concert in de Grote Kerk van Kapelle. Vogel is de vaste organist van de Sint Jacobskerk in Vlissin- gen. Samen met De Meij zal hij werken uit de Franse roman tiek ten gehore brengen. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 6 euro, 65-plussers betalen 5 euro. De akoestischse band Nieuwe Helden treedt vrijdagavond op in de hal van het gemeente huis in Kapelle. Het repertoire van deze driemansformatie be staat uit uiteenlopende, popu laire en minder bekende num mers uit de swingjazz, retro- pop, rock'n roll, tex-mex, coun try en soul. Het concert begint om 20.00 uur. Kaartjes kosten tien euro per stuk. SMWO houdt samen met Indi go en dansschool Moves vrij dag een zogeheten infotain mentavond waarbij voorlich ting over drugs centraal staat. Jongeren van 12 tot en met 23 jaar kunnen een workshop dans bij Eldrick, bekend van So You Think You Can Dance, vol gen. Ook is er een afterparty met dj. De entree is gratis. Aan vang 19.00 uur. In dorphuis De Vroone aan de C.D. Vereekestraat in Kapelle vindt volgende week dinsdag 30 september een Winterkle ding- en speelgoedbeurs plaats. De organisatie is in handen van Speel-o-theek De Schatkist. De ze organisatie verzorgt twee keer per jaar een beurs. De 'win tereditie' is voor iedereen gratis toegankelijk tussen 09.00 en 11.30 uur. Smits en SMA en Sagro. Zij stel len alleen op basis van het evalua tierapport te kunnen bepalen of de bodemsanering conform het (goedgekeurde) plan van aanpak is uitgevoerd. De bezwarencommissie vindt het terecht dat GS nu een dwangsom opleggen, temeer omdat Smits heid heeft gehad orde op zaken te stellen voordat een handhavings- besluit werd voorbereid. Daar naast zijn GS meerdere malen te gemoetgekomen aan zijn verzoek om eventuele bestuursrechtelijke maatregelen aan te houden. In het ingrijpend verbouwde en uitgebreide voormalige garage- pand huist inmiddels Jeremiasse Fiets Fitness. LANGEVORST GOES DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2014 elkaar knopen Noord-Beveland Express Fruitplukken in Wemeldinge Mosselen eten in Yerseke Berkenhofs Tropical Zoo, Langeweegje infographic Rob Paardekam foto's Willem Mieras, Marcelle Davidse, Izaak Verkeste en Mechteld Jansen Hoedekenskerke, Toeristisch Ontwikkelings Punt door Luc Oggel GOES - Het dagelijks provinciebe stuur heeft oud-directeur Jos Smits van de failliete garage Van Strien BV in Goes in maart dit jaar te recht eén dwangsom opgelegd we gens het niet verstrekken van een evaluatierapport na een bodemsa nering. vanwecf nn-hpfaalHp. rpl^nirwran GOES KAPELLE KAPELLE KAPELLE GOES urj vu/u uriKfcl'G MUrtyff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61