Klaverblad vertrekt uit te duur kantoor festal I».. V li Dweilbandfestival zet Hansweert op z'n kop 24 BEVELANDEN en THOLEN VISIE 'SAMEN AAN DE SLAG' Bevelandse gemeenten zetten in op samenwerking en samenhang. Waterschap legt zes duikers op Noord-Beveland Dat kan zowel binnen als buiten Goes zijn, zegt waarnemend direc teur Peter van den Berg. „We zit ten in een proces waarbij we kij ken naar de lasten. De huur is de hoogste kostenpost." Eerder dit jaar werd bekend dat het platform een doorstart maakt als project- en adviesbureau, als gevolg van bezuinigingen. Het Klaverblad krijgt nu nog 1,4 mil joen euro per jaar subsidie van de provincie. Die wordt op 1 januari 2015 gehalveerd en over twee jaar gaat de geldkraan helemaal dicht. Om te blijven bestaan, moet de or ganisatie eigen inkomsten genere ren met betaalde opdrachten van Zeeuwse gemeenten, zorgaanbie ders en verzekeraars. Vanwege het vertrek van Klaver blad zit de eveneens in het kan toorpand gehuisveste organisatie LFB Goes ook in de problemen. Bij LFB werken en leren zeven mensen met een verstandelijke beperking, die worden onder steund door twee coaches. LFB kan geen huur betalen omdat de organisatie geen subsidie ont vangt. „Wij zoeken dus per 1 ja nuari een onderneming die ons vanuit maatschappelijke betrok kenheid gratis huisvesting wil bie den", zegt manager Joost Blom- mendaal. LFB zoekt een kantoor ruimte voor zeven mensen op de begane grond of met lift, omdat één van de medewerkers in een rolstoel zit. Daarom is ook een in validetoilet noodzakelijk. De loca tie zou het liefst ook goed bereik baar moeten zijn met het open baar vervoer. Bedrijven of particulieren die LFB ruimte willen aanbieden of sug gesties daartoe hebben, kunnen contact opnemen met LFB Goes via het e-mailadres goes@lfb.nu of via 0113-256872. WISSENKERKE - Er waait een ver frissende toeristische wind door Goes, Borsele, Kapelle, Reimers- waal en Noord-Beveland. Goes profileert zich meer en meer als festival- en evenementenstad, in Wemeldinge vermaakte een groep jonge ondernemers de toe risten afgelopen zomer met dage lijkse activiteiten, Borsele richt zich op het Westerscheldetoeris- me en Yerseke en Noord-Beve land profileren zich onder meer met Zeeuwse streekproducten. Allemaal prachtige initiatieven, maar samenhang en samenwer king ontbreken, constateren de portefeuillehouders recreatie en toerisme, verenigd in Beveland Recreatief. De vijf Bevelandse gemeenten moeten daarom toegroeien naar een uniform promotiebeleid om alle unique selling points aan elkaar te knopen. „Een uniform promo tiebeleid als het maizena, zeg maar het bindmiddel van de Beve- landen", zegt coördinerend wet houder van Beveland Recreatief Piet.de Putter. Met dat laatste snijdt De Putter wel een moei zaam punt aan in een gezamen lijk promotiebeleid. Vrijwel geen enkele toerist kent de merknaam De Bevelanden zoals dat met bij voorbeeld de Veluwe het geval is. De Putter vindt ook de 'De Zak van Zuid-Beveland' niet zo han dig als promotiemiddel. Die bena ming werkt vaak alleen maar op de lachspieren van de mensen die dit gebied niet kennen, blijkt uit de praktijk. Daar moet je dus niet mee aanko men, wil De Putter alleen maar Vrijdag 10|10 CHAMBER ORCHESTRA OF THE NOVOSIBIRSK STATE PHILHARMONIC Russische hogeschool van de muziek komt naar de Basiliek in HULST. Walcheren Noord- Beveland Middelburg zeggen. „Als je een willekeurige toerist vraagt of hij De Bevelan den kent, zal het antwoord in veel gevallen 'nee' zijn. Initiatieven als Lekker Bevelands, de Beveland Ex press en de Beveland Pas zijn mooi, maar zijn ze in hun bena ming wel zo slim? De toerist kent Zeeland, kent camping De Room pot, de vlindertuin, en de stoom trein. We moeten ons daarom veel meer gaan richten op deze voorzieningen en het gebied als onderdeel van Zeeland. Water is in elk geval het verbindende ele ment in deze regio. Daar moeten we meer op gaan inzetten." Wat de.uiteindelijke promotie- boodschap zal zijn, dat mag de VW Zeeland gaan bedenken. De vijf gemeenten hebben een concept van de toeristische uitvoe ringsvisie 'Samen aan de slag' ge schreven. De VW werkt deze visie uit in een concreet promotiebeleid. Dat moet voor de zomer van volgend KAMPERLAND - Om de afvoer van oppervlaktewater te verbeteren en wateroverlast te voorkomen, plaatst waterschap Scheldestro- men deze maand zes grote dui kers op Noord-Beveland. Onder de Oostwestweg in Kamperland is een lange duiker onder de weg door geperst, voor de rest moet worden gegraven. Dat gebeurt in Kamperland verder aan de Baas Huisweg en de Krommeweg. In Geersdijk komt een nieuwe dui ker onder de Willempoldersedijk en in Kortgene onder de Oost- bermweg en de Schapendijk. De verkeershinder wordt aangege ven, evenals de omleidingsroutes. Vllssingen 4 jaar al klaar zijn. Het uitgangspunt is helder. Knoop de voorzieningen aan el kaar met arrangementen en rou tes. Niet alleen in Borsele, Kapelle of in Goes, maar in de hele regio. Stel arrangementen samen. Breng bijvoorbeeld de toerist vanaf de Roompot met de cabriobus naar de weekmarkt in Goes, laat hem of haar op de stoomtrein stappen om vervolgens Berkenhof s Tropi cal Zoo en het Bevrijdingsmu seum en (straks) -park te bezoe ken. Een arrangementklant kan ook zijn fruit plukken in een boomgaard in Kapelle om vervol gens mosselen te eten in Yerseke. „Het zijn natuurlijk uiteindelijk de ondernemers die het moeten doen. Uit de gesprekken met hen blijkt dat ze mogelijkheden zien in samenwerking, in arrangemen ten en in routes. Recreatieondernemers willen graag dat de vijf Bevelandse ge meenten dezelfde wet- en regelge ving gaan hanteren. Als voorbeel den in het stuk 'Samen aan de slag' worden genoemd het nale ven van regels op het gebied van brandveiligheid op kampeerterrei nen en jachthavens. Verder denken ze aan handhaving van bestemmingsplannen en/of vergunningen. Kansen daarvoor komen er moge lijk als overheden een besluit né men over het regionaal opzetten van handhaving op het gebied De Scheldedweilers van de organi serende Muziekvereniging Schel- degalm bijten zondagochtend om 11.00 uur de spits af en verzorgt vanaf dat tijdstip de muziek tij dens de Eucharistieviering in de Rooms-Katholieke kerk. Vanaf 13.00 uur zijn ook de ande re dweilorkesten op één van de. zes podia in het dorp te horen. Zo als andere jaren is ook weer één 'podium' op het water, deze edi tie aan boord van de IJmond. Dit schip vertrekt drie keer voor een rondvaart over de Westerschelde, telkens met een andere dweil band aan boord. De andere podia zijn in de dorps kern te vinden en zijn met elkaar verbonden door braderiekraam pjes. Rond 17.30 uur spelen alle bandjes tegelijk in de finale op het dorpsplein. Volgens de organi satie is dit muzikale slotstuk tot in de omliggende dorpen Schore en Kruiningen te horen. Parels toerisme aan door Luc Oggel GOES - Klaverblad Zeeland, de be langenbehartiger van patiënten en cliënten in de zorgsector, beraadt zich op de huisvesting. De huur van het kantoor in het Stations park in Goes is een te hoge kosten post en daarom kijkt de organisa tie naar alternatieven. door Frank van Cooten Zeeuwsch- Vlaanderen I Oktob©T Kaartverkoop: www.zeelandtheaters.nl of 0900-3300033 of Scheldetheater 0115 69 55 55 op locatie: vol=vol \V Roompot Beach Resort, Kamperland "N,- mSk Weekmarkt in Goes Stoomtrein -J Goes-Borsele .i.n.iujj uL.uiji.ii ui urn HANSWEERT - Van de zondagsrust belooft dit weekend niet veel te recht te komen in Hansweert. Tij dens het veertiende Dweilbandfes tival zetten twaalf Zeeuwse en West-Brabantse dweilbandjes het dorpje aan de Westerschelde voor naar verwachting zo'n 4000 bezoe kers spreekwoordelijk op z'n kop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60