'Niet alleen naar gemeente kijken' Schouwen vraagt extra geld WMO s We stopp er] ermee! Tis mooi geweest alles mimeq we op teget) hoge kortingen) Rookdemonstratie Havenplein SCHOUWEN-DUIVELAND 25 -11l_ EF -'v 4 Meulblok: Zoals de situatie nu is, is er sprake van overtredingen van de verkeerswet. Daarom moe ten we ook naar andere partijen kijken. Wellicht valt er bijvoor beeld iets te regelen met boa's die op die plek kunnen handhaven. Die optie wordt momenteel door de wethouder bekeken." Het liefst zou Meulblok zien dat er een combinatie wordt gemaakt tussen een fietspad en een voet pad. „Daar kunnen we best een paar meter van de Zeepeduinen voor inleveren. Dat gebied is im mers groot genoeg. Maar we kun nen daar niet op wachten. Er moet nu iets gebeuren." Zo'n tien jaar geleden wilde de ge meente ook al een fietspad paral lel aan het voetpad aanleggen. De vergunningen in het kader van de Natuurbeschermingswet en de Flora- en Faunawet waren al afge geven, maar een belanghebbende in het gebied tekende op het laat ste moment beroep aan tegen de aanlegvergunning en werd in het gelijk gesteld. De dorpsraad van Burgh-Haam- stede laat ook weten dat er zorgen zijn na meerdere klachten. Daar om werd de kwestie gisteravond tijdens een bijeenkomst met de gemeente nog eens aangekaart. Eerder stelde staatssecretaris Mar tin van Rijn al 75 miljoen euro per jaar beschikbaar voor huishou delijke hulp in het kader van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO). Maar tijdens de Algemene Politie ke Beschouwingen is een motie van de Christenunie aangeno men, waardoor nog veertig mil joen euro extra beschikbaar komt voor deze huishoudelijke hulp. Fractieleider Wim Dorst van de Christenunie Schouwen-Duive land: „Veel mensen maken zich grote zorgen over de huishoudelij ke hulp, omdat veel gemeenten bezuinigen op de hulp of deze he lemaal schrappen. Wij vragen ons af wat de stand van zaken is in Schouwen-Duiveland." „Onze gemeente heeft al met zo veel bezuinigingen te maken dat je een extra potje met geld niet kunt laten liggen. Wij willen daar- Leerling Play-in in De Schutse In dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede vindt zater dag voor de eerste keer een leerling play-in plaats. De jon ge muzikanten zijn afkomstig van diverse muziekverenigin gen op Schouwen-Duiveland. De slotpresentatie, waaraan zo'n 70 muzikanten deelne men, is voor iedereen vanaf 15.30 uur te beluisteren. Driedaags evenement 'Ouddorp Muzeekaal' Tal van horecagelegenheden in zowel het centrum van Oud dorp alsook op het strand doen van vrijdag tot zondag mee aan het evenement Ouddorp Mu zeekaal. Diverse bands geven optredens, van jazz tot pop en van karaoke tot muziek voor de allerkleinsten. Het hele pro gramma en meer informatie: www.kopvangoeree.nl Burendag in Poortambacht Gors, Hart van Poortambacht, Rode Kruis en Zeeuwland hou den zaterdag op en rondom kin derboerderij De Punt aan de Scheldestraat een burendag. Er is een rommelmarkt, duur- zaamheidsmarkt, springkussen en diverse spelletjes. Om 1430 uur is een liedjesvoorstelling van Muis en Leeuw. De dag ein digt met een buurtbarbecue. Swing Easy in d'Ouwe Smisse De formatie Swing Easy treedt zondag op bij de Jazz club in d'Ouwe Smisse in Zon- nemaire. Swing Easy speelt jazzstan- dards waar ze zelf nieuwe ar rangementen voor maken. De muziek varieert van Dixieland tot klassiek en eigentijds. De muzikanten zijn te horen van af 14.30 uur. Entree is gratis. 'Meneer Wateetons' is aanstaan de zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur te gast bij Boekhandel De Vries aan het Havenplein in Zierikzee. Deze man weet, vol gens Anne de Jager van de boekhandel, alles te vertellen over het roken van vlees, vis en groenten. Op het Havenplein geeft hij een demonstratie van het roken van allerlei producten. Mensen kunnen zien hoe dit in z'n werk gaat en ook proeven. Wie het thuis wil gaan proberen, kan ook één van de rookovens aanschaf fen. Volgens De Jager is het bijbe horende boek van Meneer Wateet ons over de techniek van het ro ken 'bejubeld'. 79*°S om weten of het college een aan vraag heeft ingediend voor extra geld voor huishoudelijke hulp. Of dat het college dit nog gaat doen. Uiteindelijk gaat het erom dat de mensen de hulp kunnen krijgen die ze nodig hebben. Als de ge meente echter niets indient ont vangt ze volgend jaar ook geen extra geld." Volgens gemeentewoordvoerder Sandra Strotkamp hoeven Dorst en zijn partijgenoten zich geen zorgen te maken: „Onze gemeen te is op de hoogte van de extra fi nanciële middelen vanuit het mi nisterie voor de WMO. Het ver zoek hiervoor wordt momenteel opgesteld. We mogen dat verzoek tot uiterlijk 1 oktober indienen en dat doen we dan ook." Frank Malden, Gerry Weber, Taifun, Zerres, Olsen, Roberto Santo en vele andere merken DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2014 JK&lW r*m?- Op het voetpad worden wandelaars regelmatig opgeschrikt door fietsers, foto Dirk-Jan Gjeltema BURGH-HAAMSTEDE - WD-raadslid Dick Meulblok, die in Burgh-Haam- stede woont, is ook van mening dat er actie moet worden onderno men om de verkeersveiligheid op het pad te verbeteren. Hij denkt echter niet dat daarvoor alleen naar de gemeente moet worden ge keken. door Ton van den Nouweland zierikzee - Met dank aan de Chris tenunie pikt Schouwen-Duiveland een graantje mee van de veertig miljoen euro die het kabinet extra beschikbaar stelt voor huishoudelij ke hulp. Schouwen-Duiveland vraagt extra geld aan voor huishou delijke hulp in het kader van de WMO. BURGH-HAAMSTEDE OUDDORP ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZONNEMAIRE ssJ extra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55