UIT 11 De mooiste dag van je leven' verloopt lang niet altijd volgens planning Trends, kleuren, persoonlijke stijl, presentaties op de catwalk zijn de ingrediënten van de mani festatie GoesModestad dit weekend. Een bruid en bruidegom pauzeren in een friettent bij gebrek aan geld voor een feestelijk diner. Hij heeft duidelijk een te hete hap in zijn mond, zij lacht hem verliefd toe. De mannen achter de gokkast kijken niet op of om. Het is een ongebruike lijke trouwfoto op 'Love marriage', de ex positie in de Rotterdamse Kunsthal: een se lectie uit de ruim 200 bruidsreportages die de Nijmeegse fotograaf Paul Breuker (54) in de afgelopen 25 jaar voor en achter de scher men maakte. Hij zoekt uitdrukkelijk de ra felrandjes, de diepere laag, het onverwach te. Herkenbaar en toch enigszins vervreem dend. Dan weer sereen, dan weer uitbun dig. Bij hem géén gepolijst plaatje van een stralend stel aan de waterkant. Maar wel een bruid die langs de modderige oever zwoegt op weg naar een fotogeniek plekje. In haar kielzog manlief die de bruidsjurk omhoog moet zien te houden. Bij een bruiloft staat iedereen emotioneel op scherp, beaamt Breuker. Een smetteloze mijlpaal moet het worden waarbij alles vol gens plan verloopt. Maar de werkelijkheid haalt dat sprookje-van-één-dag vaak in. Een lekke band, een getuige die te laat komt, ringen die zoek zijn, of misschien nog wel erger: een vlek op de trouwjurk. Ja wel, die foto maakte hij ook. Maar Breuker heeft geen rampspoed nodig om op zo'n dag niet voor de hand liggende plaatjes te schieten. Breuker werkt regelmatig in zwart-wit en met panorama's. Nergens wordt zijn werk zwaar. 'Love marriage' blijft een feestelijke ontmoeting van de lach en de traan. De pantalons worden wat wij der, de rokken zijn óf kort óf juist behoorlijk ver over de knie en gebreide jasjes en kor te broeken, evenals poncho's verdienen een plekje in de kledingcollectie voor de komende winter. Verder speelt de kleur rood een prominen te rol in de modetrend voor de komende tijd. Styliste Pascale Eversdijk van Unique Styles in Goes houdt alle ontwikkelingen op de catwalks in binnen- en buitenland nauwgezet bij. Ook leest zij de vooraan staande vakbladen op dit gebied. Het is haar dan ook zeker toevertrouwd heel veel over trends te vertellen zaterdagmiddag vanaf 13.00 uur in de Bibiotheek Ooster- schelde. Zij doet dat in het kader van de manifestatie GoesModestad. „Ik heb een powerpoint-presentatie ge maakt om te laten zien wat de nieuwste trends zijn in de internationale modewe reld. Nou wil dat niet zeggen dat je die trends ook allemaal terugziet in het dage lijkse modebeeld. Die ruimere pantalons zie ik bijvoorbeeld al enkele jaren geshowd worden, maar in de confectie worden toch vooral nog steeds de strakkere modellen en de zogeheten skinny's aangeboden", consta teert Eversdijk. Toch ziet ze dit jaar over de hele linie in de trends een hang naar de mode van de jaren zestig. Dat wil ook zeg gen: fellere kleuren, nepbont, bonte truien en jassen met veel motieven. „Wat kleuren betreft, laat ik aan de hand van analyse en praktijkvoorbeelden zien dat iedereen daar zijn persoonlijke nuances in moet vinden. Zo zijn er in rood bijvoor beeld zoveel mogelijkheden. Ben je een zo geheten 'koel type' dan staat een felle va riant als tomaatrood je heel goed, maar als 'warm type' kom je beter tot je recht met het zachtere zalmroze." Opvallend in het modebeeld is volgens Eversdijk ook de prominente plek voor de spijkerbroek. „Gewoon in blauw denim en desgewenst ook met van die lichte slijtage plekken." De aftrap van GoesModestad wordt vrijdag avond al gegeven in Podium 't Beest met een presentatie van stedelijke modetalen ten als Floor Hermes, Wil van Weele, Citty van Aart en Esther Lijdsman. Verder wordt in 't Beest de film 'Funny Face' vertoond met in de hoofdrol Audrey Hepburn. Zij speelt een verkoopster in een boekwinkel, die wordt omgetoverd tot een sensationeel model. Hepburn geeft in deze film haar zang- en danskunst ten beste. Een ander onderdeel van het modeweek end is een presentatie van de schrijfster Rens Kroes. Zij komt zaterdagmiddag van af 13.30 uur in boekhandel De Koperen Tuin vertellen over haar boek 'Powerfood'. Het is een boek waarin Kroes haar favorie te recepten met verantwoorde ingrediën ten voor een gezonde, maar ook gelukkige leefstijl presenteert. Een vast onderdeel in het programma van GoesModestad is ook nu weer de groots op gezette modeshow van twintig speciaalza ken in de Goese binnenstad. Op de catwalk op de Grote Markt presenteren manne quins en dressmen de nieuwe najaarscollec- tie. Zij doen dat zaterdag en zondag op elk heel uur van 14.00 tot 17.00 uur. De presen tatie van deze shows is in handen van Dyon Hagenaars. Nieuw in het programma is een fashion- en beatyshow op zondag om 14.00 uur en 16.00 uur. „Dit is een initiatief van diverse modezaken, een visagiste en een kappeer in de Lange Vorststraat en de Ganzepoort- straat. Voor hun presentatie richten we het zogeheten 'Ganzepoortplein' in op de krui- sing van deze twee straten", laat Tom de Koning van de Stichting Goes Marketing weten. DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2014 Goes heel weekend vol mode door Anja van den Akker T/m 7/12, Kunsthal, Rotterdam; di t/m za 10-17 uur; zon. 11-17 uur. Foto in de expositie 'Love and Marriage' in de Kunsthal, Rotterdam, foto Paul Breuker Modeshow in het centrum van Goes tijdens een eerdere editie van ModeStadGoes. foto J-Vision door Ali Pankow Meer informatie op: www.goesisgoes.nl Impressie van de 'fairwear1 in de Grote Kerk tijdens ModeStadGoes. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51