Pierre Brosnan laat zich van een rauwere kant kennen UIT 7 'In the name of legt vinger op zere plekken van de katholieke kerk met zijn geloof en seksuele geaardheid worstelende priester af tegen afstandelijk observerende sfeerbeelden van het leven in het jongensinternaat. De daar bij elkaar geplaatste testosteronbommen zorgen met pesterijtjes en vechtpartijen voor wat reu ring op het desolate Poolse platteland. In de context van het nog immer zeer katho lieke Polen is het dapper dat Szumowska taboes in de kerk durft aan te kaarten. Na het onbevredigende slot kan de hele ge schiedenis opnieuw beginnen. En dan? Al leen het sterke acteerwerk van hoofdrol speler Andrzej Chyra en de mooie camera voering tillen dit kabbelende drama uit bo ven de middelmaat. Als priester Adam bezoek krijgt van een struise vrouw die half ontkleed op zijn bed plaatsneemt, wijst hij haar avances tamelijk resoluut af. „Ik ben al bezet", zegt hij. Door de Heer, uiteraard. In het probleemjongerentehuis waar hij werkt, blijkt het voor de herder moeilijker de relatie met sommige jongens in zijn kudde platonisch te houden. In haar tij dens het filmfestival van Berlijn bekroon de drama 'In the name of legt regisseuse Malgorzata Szumowska de vinger op enke le zere plekken van de katholieke kerk: het celibaat, homoseksualiteit en seksualiteit in het algemeen. Ook de hypocrisie komt aan de orde als een parochiegenoot van Adam aan de bel trekt over diens wat al te innige contacten met de delinquente jonge ren. Szumowska zet haar portret van een dacht dat het een zwerver was. Ondertussen verovert Casper een plek als pianist in het jeugd orkest en ziet hij in dat hij meer heeft aan de leuke, lieve Anouk dan aan de mooie, mani pulatieve Sophie die stiekem date met een Marokkaan op een scooter. Er gebeurt altijd veel in de verhalen van Carry Slee. Kanker, zelfmoord, pes ten, racisme, het zijn onderde len van het leven van de hoofd persoon en niet diens héle le ven. Tessa Schram (25) en haar even jonge crew benaderen Car ry Slee op een frisse manier. Er wordt niet te veel uitgelegd, drama wordt klein gehouden, het camerawerk is los. Daar- Pierce Brosnan verkondigde onlangs dat hij niet zo'n goeie James Bond was. Hij had de ultieme geheim agent geen eer aangedaan met zijn ver tolking. Des te triester is het dat Brosnan nu te zien is in de spion- nenklucht 'November man'. En dat terwijl hij het in romantische komedies de laatste jaren zo aar dig doet. Maar 'A spy is never out of the game'. Welke game dat pre cies is, blijft lang onduidelijk. Iets met dubbelspel in Tsjetsjenië in elk geval. Geheim agent Peter De vereaux lijkt op Bond. Hij heeft ook lak aan de protocollaire prut- regels van zijn baas. Na een mis lukte missie heeft Devereaux er voor gekozen zijn CIA-pistool in te ruilen voor het bestieren van een hotelletje in Lausanne. En voor een beetje toeren in zijn klas sieke bolide: een '60s Porsche, geen Aston Martin. Het is daar aan het Zwitserse meer dat hij wordt benaderd door zijn oude werkgever. Die legt een topgehei- me missie op de terrastafel van Devereaux die vanwege persoon lijke redenen geen nee tegen kan zeggen. Hij krijgt hulp van een sexy advocate (oud-Bondgirl Olga Kurylenko) die ook zo haar eigen motivatie heeft. Devereaux is een rauwere rol dan we van Brosnan gewend zijn. De uitleg waarom hij November man werd ge noemd is totaal idioot. mee pakt deze verfilming een stuk subtieler uit dan haar voorgangers, veelal gemaakt door Schrams bekende ouders, Maria Peters en Dave Schram. Niet onverdienstelijk: voorgaan de Slee-sage 'Spijt!' trok meer dan 400.000 bezoekers en won prijzen op nationaal en Euro pees niveau. Des te gedurfder dat Tessa Schram de gebaande paden van opgelegde emotie grotendeels vermijdt. DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2014 In the name of; regie: Malgorzata Szumowska; met o.m.: Andrzej Chyra, Mateusz Kosciukie- wicz, Lukasz Simlat; te zien in: Zierikzee. door Fritz de Jong Scène uit de film 'In te name of die dit weekend is te zien in Fizi in Zierikzee. door Tisha Eetgerink November man; regie: Roger Donald son; met: Pierce Brosnan, Luke Bracey, Olga Kurylenko; te zien in: Goes, Vlis- singen, Terneuzen. 'Pijnstillers' Pijnstillers; regie: Tessa Schram; met: Gijs Blom, Birgit Schuurman, Susan Radder; te zien in: Goes, Vlis- singen, Terneuzen. Pierce Brosnan and Olga Kurylenko in de spionnenklucht November Man. foto Aleksandar Letic

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47