PZC Bossen, duinen en stranden: de Kop van-Schouwen heeft alles voor een fantastische Fjoertoer. Het betreft een avondwande ling vol beleving met film, thea ter, muziek en lichtobjecten. Renesse beleefT zaterdagavond de eerste editie. Initiatiefnemers zijn Leo van Vliet van hotel De Zeeuwse Stromen en Bruno Hart van New York Taxi. Zij werden geïn spireerd door de Fjoertoers op Terschelling en in Egmond aan Zee. De belangstelling blijkt groot. Tweedui zend mensen hebben zich aangemeld en daarmee zit het spektakel aan zijn maxi mum. De deelnemers hebben de keus tus sen wandelingen van 7,5, 15 en 21 km. Zij verzamelen zich tussen 18.00 en 19.00 uur op het Transferium in Renesse en worden van daaruit met pendelbusjes naar de start locaties gebracht. Daar worden zij voorzien van petjes met een ledlampje. Tussen 22.00 en 01.00 uur worden de wandelaars weer terug verwacht in het centrum van Renes se waar ze onthaald worden op een laatste sfeerbeleving. Tijdens hun tocht zullen zij 'van alles' tegenkomen: verlichte silhouet ten, livemuziek, theateracts en projectie. Verrassing speelt een belangrijke rol, maar over de grote installatie die Bever Innova tions in Zierikzee creëert wil mede-eige naar Jeannot Bruggeling best iets vertellen. Het bedrijf is gespecialiseerd in het ontwer pen van led-verlichting specifiek voor tankstations in binnen- en buitenland. „Onze medewerking aan de Fjoertoer is niet commercieel bedoeld, maar biedt voor al onze medewerkers een mooie uitdaging als team een creatieve installatie te ontwer pen met alles wat daarbij komt kijken. Het betekent dat alle 46 medewerkers erbij be trokken zijn, hun specifieke talenten kun nen inzetten en iets heel anders doen dan waar ze hier dagelijks mee bezig zijn", licht Bruggeling toe. De 'Bever-installatie' heeft als titel 'Auro ra'. Dat heeft alles te maken met het feit dat het noorderlicht als inspiratiebron geldt. „Wij hebben gekozen voor een prach tige locatie in de Domeinen waar de wan delaars van de 15 en de 21 km langs komen. Het is vrij diep het bos in bij een ven. Daar leggen we met led-lampen een soort gor dijn van wit licht aan. Verder komen er drij vend op het water driehoeken van licht in groen en blauw. De grootste driehoek is ze ven meter hoog en zo aflopend naar onge veer één meter." Volgens Bruggeling ont staat zo een effect alsof de wandelaars het gebied worden ingezogen. Daarnaast speelt ook geluid een belangrijke rol in deze in stallatie. De soundscape is gebaseerd op ge luiden vanuit het binnenste van de aarde, maar ook vanuit de ruimte. Hoeveel toelichting ook gebruikt wordt, 'Aurora' lijkt vooral zelf beleefd te moeten worden. De wandelaars krijgen daar overi gens wel enige begeleiding bij, want op weg naar 'Aurora' komen zij eerst een tove naar tegen. Hij zal hen van nadere instruc ties voorzien. „Vrijdag wordt het een spannende dag voor Bever Innovations. Dan gaan we alles ter plekke opbouwen en dat is logistiek een flinke uitdaging", zegt Bruggelings. Vol gens hem zijn er zes aanhangwagentjes no dig om alles te vervoeren naar die diepe plek in het bos. Dat alles dan na die ene avond Fjoertoer de volgende dag alweer moet worden afgebroken, neemt het be drijf graag voor lief. „Zo werkt het immers ook bij het noorderlicht: het manifesteert zich om vervolgens weer te verdwijnen." Renesse beleeft zaterdag zijn eerste Fjoertoer in navolging van Terschelling en Egmond aan Zee. Fjoertour is een tocht vol verrassing en beleving. Be ver Innovations in Zierikzee creëert voor dit spektakel een eigen versie van 'Aurora'. pagina 10 door Ali Pankow Zaterdag 27 september, Fjoertoer Renesse, intocht tussen 22.00 en 01.00 uur. Donderdag 25 september tot en met woensdag 1 oktober 2014 UitGids Subtiele verfilming van 'Pijnstillers' PAGINA 6 EN 7 De tovenaar die de wandelaars van de Fjoertoer de weg zal wijzen naar het Noorderlicht, foto Dirk-Jan Gjeltema Fjoertoer met Aurora Weekend vol trends in GoesModestad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41