Over de streep halen Trots op omgeving Een gevoel van vrijheid Inspiratie voor mij ZEELAND 29 „Ik geniet heel erg van het wonen in Zeeland. Het geeft mij een gevoel van vrijheid. Dat deel ik graag met andere mensen. Ik wandel veel en als mensen met mij mee willen wandelen in het kader van 'Ontmoet een Zeeuw' dan neem ik ze mee naar de Goudplaat op Noord-Beve land. Een erg mooi gebied waar ik zelf regelmatig kom. Ik ben geen pro fessionele gids, maar ik weet wel iets van het gebied. Ik heb het deze zomer een beetje druk gehad, maar eind oktober heb ik een afspraak met een groepje dat graag met een Zeeuw wil wandelen. Ik vind het echt een leuk project." „Zeeland is een grote bron van inspiratie voor mij. Als beeldend kun stenares en vormgeefster komen allerlei aspecten van Zeeland terug in mijn werk. De wolken, de natuur, het Zeeuwse landschap. En niet al leen in mijn werk, maar ook in mijn huis bijvoorbeeld of in het ont werp van mijn tuin. Ik doen aan 'Ontmoet een Zeeuw' mee om men sen met dat aspect van Zeeland kennis te laten maken. Ze kunnen in mijn atelier terecht om te zien hoe ik met die Zeeuwse thema's om ga. Ik ben veel op internationale beurzen, maar ik zou nooit uit Zeeland weg kunnen gaan." „Ik heb wandelingen gedaan met mensen door Goes. Dat is fantas tisch. Niet alleen voor die mensen, maar ook voor mezelf. Ie krijgt heel positieve reacties, maar het maakt me ook trots op de omgeving waar in ik leef. Als mensen een afspraak maken via 'Ontmoet een Zeeuw' krijgen ze de kans om de Zeeuwse bevolking te raken. Dat is eigenlijk heel uniek. Geen professionals, maar echte Zeeuwen die vertellen en la ten zien wat ze willen delen met mensen die Zeeland niet kennen. Het is weer eens wat anders voor mensen die een dagje of een week eindje Zeeland willen doen." Sonja Barentsen, Middelburg „Ik ben een Brabantse en woon nu n jaar in Zeeland. Ik wil graag men sen die Zeeland nog niet kennen over de streep halen. Ik werk zeifin het Zeeuws museum, vandaar de trefwoorden op het bord boven mijn hoofd. En ik bied mensen een rondleiding door het museum aan. Ook zo kunnen ze Zeeland leren kennen. Daarnaast ben ik beeldend kun stenaar en haal heel veel inspiratie uit het Zeeuwse landschap en de Zeeuwse thema's. Ik denk regelmatig; wat is het toch prachtig hier. Toen ik las over 'Fan van Zeeland', dacht ik meteen: dat ben ik, een fan van Zeeland." M Ineke Otte, Goes DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2014 Yvette Lardinois, Vrouwenpolder Helma Wegdam, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29