WALCHEREN 27 Netto bijtelling 86,- p/mnd Lease vanaf 529,- Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40.Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Kritische leden Nieuwe Kerk in Middelburg verwerpen conclusies onderzoeksrapport over conflict De C-MAX Plug-in Hybride Automatische transmissie - comfortabel autorijden Hoge zitpositie - overzichtelijk en veilig Ultieme luxe - lederen bekleding, panoramadak, 8-inch touchscreen navigatie, achteruitrijcamera, elektrisch bedienbare achterklep, SYNC2 smartphone-koppeling De Ford C-MAX Plug-in Hybride QQ5 7% netto v.a. 86,-/mnd. De kritische leden eisen dat het vertrouwen wordt hersteld. Ze vinden dat de visitatoren die het conflict binnen de kerk onder zochten, daar totaal geen oog voor hebben. „In de gepubliceerde ad viezen, de nu uitgesproken plan nen voor de uitvoering daarvan en het optreden van dhr Van der Slikke (aangesteld als procesbege leider, red.) lijkt het in de eerste plaats te gaan om herstel van orde en gezag. Maar wat we voor alles nodig hebben is herstel van ver trouwen. Dat woord komt in het uittreksel van de visitatoren dat wij kregen helemaal niet voor!", zo constateren de leden in een schriftelijke verklaring. De problemen draaiden rond orga nist Margreeth de Jong, die domi nant optrad jegens koordirigent Aleida Post. De laatste was zeer geliefd onder de leden van de kerk. Zij besloot december vorig jaar om zich terug te trekken. Do minee Gert Jan Smit meldde zich dit jaar vlak voor Pasen ziek, me de door het conflict. De afgelopen dagen is opnieuw een ouderling afgetreden, waardoor er nog acht van de vijftien kerkenraadsleden resteren. Bovendien verlieten ze ker zeventig leden de kerk, vooral sympathisanten van Aleida Post. Onder hen leeft ook veel kritiek op de rol van de dominee. Niet al leen wegens diens rol in het con flict, maar ook omdat hij te wei nig aan pastoraat doet. Smit moet nu verder werken met een klank bordgroep, die hem begeleidt. Ge adviseerd wordt dat hij zich con centreert op dingen waar hij goed in is en andere taken afbouwt. Diverse leden vinden dat er dan nog maar sprake is van een halve baan. Smit is 63 en zou februari 2016 met emeritaat kunnen gaan. Hij wil echter aanblijven tot 2018 omdat dan de herindeling van de kerkwijken een feit is. De critici vinden dat Aleida Post excuses moeten worden aangebo den, maar daar is geen sprake van in het rapport. Post liet dinsdag tijdens de ledenvergadering we ten dat ze niet meer terugkeert in de Nieuwe Kerk. Tijdens de verga dering mochten alleen vragen worden gesteld. Discussie werd niet toegestaan, want dat zou vol gens procesbegeleider Van der Slikke een 'zorgvuldig verloop' in de weg zou staan. De kerkenraad zal de vragen beoordelen en een eindadvies formuleren, dat op 3 november wordt besproken met de leden. Daarna neemt de ker kenraad definiteve besluiten. DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2014 C-MAX 7°/o bijteüing, lOOo/o luxe Alle bedragen in euro's. Prijzen zijn incl. BTW/BPM, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Ford Lease leaseprijzen gebaseerd op 10.000 km/60 mnd. en op full operational lease, excl. BTW, brandstof en vervangend vervoer. Wijzigingen voorbehouden. Zie voor kosten en voorwaarden ford.nl/verkoopvoorwaarden. Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 50; liter/100 km: 2,0; C02 g/km: 46. Netto bijtelling o.b.v. belastingschijf van 42%. Aftocht raad en dominee geëist door Willem Staat MIDDELBURG - Zeven prominente leden van de Nieuwe Kerk in Mid delburg eisen het vertrek van domi nee Smit en de kerkenraad. Dat is uitgesproken tijdens een vergade ring waarin de leden vragen kon den stellen over het onderzoeks rapport naar de moeilijkheden die de gemeente verlammen. Pauze tussen kerkdienst van 14 september in de Nieuwe Kerk en de bijeenkomst waarop het onderzoeksrapport werd gepresenteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27