Leefbaarheidsgeld is wegbezuinigd li Kantoor voor Klaverblad te duur II We stopp er] ermee! Tis mooi geweest alles ruimen we op tegen hoge l(ortirigeri Nog geen actie bij Lekvijver WALCHEREN 25 e F „We hadden bijvoorbeeld een woonipaatschappelijk medewer ker, die kan dat werk niet meer doen. We hebben eigenlijk alleen nog geld voor onze kerntaak. We kunnen veel minder doen aan leefbaarheid. Eigenlijk niets." L'escaut probeert de 'zelfredzaam heid' van mensen te stimuleren, zegt Du Fossé. Dat betekent dat mensen er dus met hun buren uit moeten zien te komen als er pro blemen zijn. „Ik begrijp dat het soms lastig is om met je buren te gaan praten. Als het echt om cri minele zaken gaat, is de politie de aangewezen partij." Maar de politie is weer afhanke lijk van aangiftes en die worden bijvoorbeeld in de Rooie Buurt maar heel erg weinig gedaan. Bu ren en buurtgenoten zijn bang dat er represailles volgen als ze naar de politie stappen. Dus ge beurt er feitelijk niets. Er is nog wel een klankbordgroep in de Rooie Buurt, zegt Du Fossé; dat is een groep bewoners die de woningcorporatie op de hoogte houdt van de ontwikkelingen. De klankbordgroep is niet erg actief. „Binnenkort stuurt onze wijkver- antwoordelijke een mailing de deur uit om mensen te interesse ren om mee te praten." Dat kan zowel binnen als buiten Goes zijn, zegt waarnemend direc teur Peter van den Berg. „We zit ten in een proces waarbij we kij ken naar de lasten. De huur is de hoogste kostenpost." Eerder dit jaar werd bekend dat het platform een doorstart maakt als project- en adviesbureau, als gevolg van bezuinigingen. Het Klaverblad krijgt nu nog 1,4 mil joen euro per jaar subsidie van de provincie. Die wordt op 1 januari 2015 gehalveerd en over twee jaar gaat de geldkraan helemaal dicht. Om te blijven bestaan, moet de or ganisatie eigen inkomsten genere ren met betaalde opdrachten van Zeeuwse gemeenten, zorgaanbie ders en verzekeraars. Vanwege het mogelijke vertrek van Klaverblad zit de eveneens in het kantoorpand gehuisveste orga- nisatie LFB Goes ook in de proble men. Bij LFB werken en leren ze ven mensen met een verstandelij ke beperking, die worden onder steund door twee coaches. LFB kan geen huur betalen omdat de organisatie geen subsidie ont vangt. „Wij zoeken dus een onder neming die ons vanuit maatschap pelijke betrokkenheid gratis huis vesting wil bieden", zegt manager Joost Blommendaal. LFB zoekt een kantoorruimte voor zeven mensen op de begane grond of met lift, omdat één van de medewerkers in een rolstoel zit. Daarom is ook een invalidetoi let noodzakelijk. De locatie zou het liefst ook goed bereikbaar moeten zijn met het openbaar ver voer. Inloopavond HCC over innovaties Hobby Computer Club Zee land verzorgt vandaag in Vlis singen een thema-avond over moderne technologie. In wijk centrum Majoraat aan de Van Hogendorpweg worden onder meer presentaties gegeven over Google Glass, Smart- watches, 3D-printen en Kwan tum computing. De inloop avond begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Lezing over Brahms in Hof van Buren Hans Dammers, auteur en do cent van cursussen over klassie ke muziek, geeft vanmiddag een lezing over Johannes Brahms. In de lezing geeft Dam mers aan de hand van muziek fragmenten een overzicht van leven en werk van de Duitse componist. De lezing begint om 14.00 uur in Hof van Buren, Oranjelaan Middelburg. De en tree bedraagt 5 euro. Ontmoetingen op de Karolingische Burg Souburgers ontmoeten elkaar zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur op de Karolingsche Burg. Tal van verenigingen laten zien wat ze in huis hebben. Deze 'ontmoetingsdag' is voortgeko men uit de dialoogavond 'Thuis in Oost-Souburg'. Er is ook een 'vraag aanbodhoek' ingericht, waarin clubs, bewo ners en verenigingen elkaar kunnen helpen. De Concurrent in het teken van Hazes De maandelijkse 25-plusavond in café De Concurrent aan het Bellamypark in Vlissingen staat vrijdag in het teken van André Hazes. Vanaf ongeveer 22.00 uur belooft DJ Peter van de Eagle Beat Drive in Show het publiek mee terug in de tijd te nemen. Tevens is er de ze avond een prijs te winnen voor de bezoeker die de beste André Hazes Look-a-like is. Medewerkers van de gemeente Vlissingen hebben woensdag twaalf dode vissen uit de Lek vijver in Oost-Souburg gevist. De gemeente heeft gisteren geen actie ondernomen om ver dere vissterfte te voorkomen. „Donderdag gaan we nog een keer kijken", zegt een woord voerster. „Als we dan weer do de vissen vinden, gaan we be kijken wat we moeten doen." 7<V°S Walde? Zerres vele andere merken DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2014 écht een bende I De Rooie Buurt in Vlissingen: veel meldingen, geen aangiftes, foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De tijd dat woning bouwverenigingen zoals L'escaut nog wel eens iets extra's konden doen om de leefbaarheid in wijken te verbeteren, is voorbij. „Minister Stef Blok heeft twee jaar geleden flinke bezuinigingen doorgevoerd op de woningcorporaties", zegt woordvoerster Renée du Fossé. door Luc Oggel EO i i GOES - Klaverblad Zeeland, de be langenbehartiger van patiënten en cliënten in de zorgsector, beraadt zich op de huisvesting. De huur van het kantoor in het Stations park in Goes is een te hoge kosten post en daarom kijkt de organisa tie naar alternatieven. Patiëntenorganisatie Klaver blad Zeeland is op zoek naar goedkopere huisves ting. VLISSINGEN MIDDELBURG OOST-SOUBURG OOST-SOUBURG VLISSINGEN extra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25