Bureau: Decathlon kan leiden tot leegstand Waarschuwing kreek Ouwerkerk blijft nog I Eer voor veteranenwerk 24 WALCHEREN ROOIE BUURT Veel meldingen van overlast en criminaliteit; politie en woningbouw zeggen weinig te kunnen doen. Burendag in 't Zand- Stromenwijk LINTJE DTNP stelt dat de komst van De cathlon de bestaande midden stand in de regio omzet kost en dat dit kan leiden tot toename van de leegstand in het centrum van Middelburg en Vlissingen. Naar verwachting neemt de ge meenteraad in december een be sluit over de vergunning voor De cathlon voor de bouw van een 2500 vierkante meter grote sportwinkel. De afgelopen jaren is door de VOM fel geageerd tegen het plan. In juni, toen het voorontwerp voor de wijziging van het bestem mingsplan aan de orde was, wees wethouder Johan Aalberts op een rapport waaruit bleek dat de komst van Decathlon geen 'ont wrichtende werking' heeft in de regio'. De gemeente zou daarom de vergunning niet eens künnen weigeren. DTNP heeft op verzoek van de VOM en belanghebbenden uit de sport-, fiets- en vrijetijdsbranche de tegenrapportage uitgebracht. DTNP stelt dat het rapport waar op de gemeente Middelburg zich baseert 'onvolledig en gedeeltelijk onjuist' is. Zo is de behoefte aan een nieuwe sportwinkel in de re gio niet onderbouwd. En als Deca thlon al naar Walcheren komt, is onvoldoende bekeken of de Fran se sportzaak zich in het bestaande winkelgebied kan vestigen. „On derzoek geeft aan dat grootschali ge sportwinkels een grote rol kun nen spelen als publiekstrekkers in de binnenstad. Het is dan ook de moeite waard om dit soort win kels eventueel in te passen in be staande winkelgebieden", schrijft DTNP. De VOM heeft met een aantal on dernemers inmiddels een ziens wijze ingediend tegen de komst van Decathlon. Daarvan maakt het rapport van DTNP deel uit. B en W komen voor december met een reactie op de ingediende zienswijzen. 3 t/m 18 Russische hogeschool van de muziek komt naar de Basiliek in HULST. vlissingen - Door de straat loopt een bloedspoor; het gaat de hoek om. De bruine spetters op de stoep zijn te volgen tot in de Ver- kuijl Quakkelaarstraat. Er was een steekpartij in de Van Hoorn van Burghstraat, vertelt een man die in de straat woont. „Ik werd 's nachts wakker en zag twee mannen op elkaar liggen voor de deur. 'Ik dacht: die zijn aan het bakkeleien'. Omdat het niet zo erg leek, ben ik weer gaan slapen. Even later hoorde ik een een grote 'kloink!'. Dat bleek later een mes te zijn. Zo'n grote, een vleesmes of een mes waar je brood mee snijdt. Een buurman heeft toch maar de politie ge beld." Dat was ongeveer het ergste dat deze zomer gebeurde, in een buurt die heel goed vertegenwoor digd is in de politieregisters. „In braken, meldingen van geluids overlast, burenruzies, ruzie tus sen gezinsleden onderling, mis handeling, meldingen van kleine dingetjes", somt de politiewoord voerder het overzicht van de afge lopen drie maanden op. „En die steekpartij dus." De Rooie Buurt is een oud arbei derswijkje dat ingeklemd zit tus sen de Scheldestraat, de Kasteel- Zolang er niemand ernstig gewond is of komt te overlijden, kunnen wij niets doen straat, de Van Dishoekstraat en de Verkuijl Quakkelaarstraat. Het is geen rijke buurt en er wonen rela tief veel mensen met psychische problemen, klinkt het bij de poli tie. Het is er rommelig, op zijn minst. Veel tuintjes worden niet bijgehouden, bierflesjes slingeren op de stoep. „Ze zeggen altijd dat de Rooie Buurt zo fijn is", zegt de man. „En de huisjes zijn ook wel mooi, dat klopt. Het is werkelijk een eer om hier te wonen, maar het is hier écht een bende." Hij kan aan wijzen waar de dealer woont, waar de mensen wonen die vaak voor overlast zorgen, hij weet wie er in de buurt lijden onder asocia le buren. Maar ook hij blijft liever anoniem. Hij wil niet met zijn naam in de krant. „Anders krijg ik een baksteen door mijn raam, of steken ze mijn huis in de fik. Wat mij verbaast, is dat je nooit iets leest of hoort over wat hier alle maal gebeurt." De steekpartij is wel bekend bij de politie. „Er is alleen verder niets mee gedaan", zegt de woord voerder. „Als er geen aangifte is, kunnen we weinig en doen we ook niets. Vaak zijn het van die jongens die niet bekend willen staan als ie mand die naar de politie loopt. Die gaan na zo'n steekpartij ge woon gewond naar huis. En daar blijft het dan bij. Zolang er nie mand ernstig gewond is of komt te overlijden, kunnen wij niets doen." Maar intussen gebeurt het wél, en woont de dader naast mensen die gewoon rustig hun leven willen leiden. „Er worden vanuit de buurt heel veel meldingen van overlast gedaan", zegt de politie woordvoerder. „Maar ook daarop volgt haast nooit een aangifte. Soms zijn mensen de volgende dag weer dikke vrienden." „We meten wekelijks. Door de la gere temperatuur en het beetje neerslag dat we hebben gehad, neemt het nu wel af. Ik verwacht dat we over niet al te lange tijd de waarschuwingsborden kunnen weghalen", zegt woordvoerster Janneke Lagasse van waterschap Na een vermeende schietpartij een paar maanden geleden, deed ook niemand aangifte. Er sneuvel de een ruit, buurtbewoners zei den dat ze een schot hadden ge hoord. „We zijn er geweest", zegt de politiewoordvoerder. „Maar er was geen aangifte, er was geen slachtoffer en de verklaringen lie pen uiteen." En daar is het bij ge bleven: de zaak is nooit opgehel derd. „Een schietpartij?", vraagt een buurvrouw. „Hier?" Ze denkt even na. „Ja, dat klopt. Dat moet aan het begin van de zomer zijn geweest. Ik was niet thuis, de poli tie was bezig toen ik uit mijn werk kwam. Het was achter mijn huis. Of ik geschrokken was?", Ze haalt haar schouders op. „Nee, ei genlijk niet. Het is toch een beet je een ver-van-mijn-bedshow." Scheldestromen. De alg Alexandrium ostenfeldii lijkt na drie zomers een vaste gast te wor den de kreek. Sinds de algenbloei van 2012 laat het waterschap het gemaal Duiveland vaker en korter draaien. Er is ook een doorsteek gemaakt naar het naastgelegen af- voergebied. Ondanks deze maatregelen blijft de alg terugkomen. Het diertje komt van nature voor in de kreek- en kustwateren. Het gedijt in warm, stilstaand water. In nor male concentratie is de alg onge vaarlijk. Pas als ze afsterven door een te hoge concentratie, schei den deze algen een giftige stof af. MIDDELBURG - De Middelburgse wijk 't Zand-Stromenwijk doet za terdag mee aan de Nationale Bu rendag. Centraal punt is 't Getij aan de Oosterscheldestraat. Er zijn workshops met kralen, schel pen, papier en bloemen. Buiten staat een kraam met Molukse hap jes. Op die dag zijn ook de kerken actief. De Buurttuin nodigt ieder een uit mee te lopen naar de tuin en daar iets lekkers te nuttigen. Voor kinderen is op het fietspad tussen de Oosterschelde- en de Westerscheldestraat een kleedjes- markt. Voor sport en*spel kunnen zij terecht op het schoolplein en in de Branding. rp Het is hier dus WOENSDRECHT - Marcel Boogaard uit Vlissingen kreeg gisteren op de vliegba sis Woensdrecht een koninklijke onderscheiding. Hij kreeg zijn lintje voor zijn werk voor de veteranen. Boogaard organiseert sinds 2005 de Zeeuwse vetera- nendag. Daarnaast is hij secretaris van VOMI Zeeland, een vereniging voor ve teranen en oud-verzetsmensen, foto Leo Adriaansen door Theo Giele MIDDELBURG - De Middelburgse on dernemersvereniging VOM heeft met een rapport van adviesbureau DTNP argumenten in handen gekre gen tegen de komst van de Franse sportketen Decathlon naar het Zep-terrein. Zeeuwsch-Vlaanderen H Oktoböl* Vrijdag 10|10 CHAMBER ORCHESTRA OF THE NOVOSIBIRSK STATE PHILHARMONIC Kaartverkoop: www.zeelandlheaters.nl of 0900-3300033 of Scheldetheater 0115 69 55 55 op locatie: vol=vol door Nadia Berkelder politiewoordvoerder door Ton van den Nouweland OUWERKERK - Nog steeds komt de giftige alg dinoflagellaat voor in het oostelijk deel van Ouwerkerk- se Kreek. De waarschuwing van het waterschap blijft daarom van kracht. Honden laten zwemmen in de kreek wordt afgeraden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24