Het is de mooiste provincie 39 Vinkeveense Plassen III II 111! a.s. zaterdag bij uw dagblad Nederlandse F-16-piloten gaan alleen IS-doelen bombarderen in Irak. Verder dan de grens gaan zij niet. Meer zon, 18° DONDERDAG 25 september 2014 DEN HAAG - Wél schieten in Irak, niet in Syrië. Het ongemak over dit besluit viel gisteren van de ka binetsgezichten af te lezen. Vice-premier Lodewijk Asscher (PvdA) en minister van Defensie Jeanine Hennis-Plasschaert (WD) wisten zich niet goed raad met de toch logische vraag: wat moet een F-i6-piloot doen die IS-strijders de Iraaks-Syrische grens ziet oversteken om daar de aanval te openen op burgers? Moet het toestel dan maar omke ren? Daar komt het wel op neer, al wil de Hennis het niet met zoveel woorden toegeven. Asscher, die de taken van minister-president Mark Rutte overnam wegens diens bezoek aan de VN in New York, beperkte zich tot de opmer king dat het kabinet zich 'uiter aard bewust' is dat IS zich kan ver plaatsen. Het wordt het pakkie-an van de Verenigde Staten om zo'n grensoverschrijdend offensief via luchtaanvallen te beperken. Bo vendien, verweerden de ministers zich, houdt het kabinet de optie open om later ook boven Syrië ra ketten af te vuren. „De deur is niet op slot", aldus Hennis. Daar voor is dan wel een internationale juridische basis nodig, een volken rechtelijk mandaat. Voor Syrië is dat er nog niet, meent het kabi net. Toch schuurt dit. Het kabinet be nadrukt hoe met IS een 'ring van instabiliteit aan de buitengrenzen van de EU' opdoemt. Dat gevaar bedreigt ook onze eigen veilig heid en de rechtsstaat. En daar om, oordeelt het kabinet, neemt Nederland 'voorwaar zijn verant woordelijkheid', aldus Asscher. Hij vindt niet dat de Verenigde Staten het vuile werk opknappen door IS ook in Syrië te bevechten. In de Tweede Kamer klinken be zorgde geluiden of de missie wel uitvoerbaar is. „Ik denk niet dat het conflict zich in tweeën laat knippen door grenzen", zegt CD A-leider Sybrand Buma. „Is de ze constructie voor onze militai ren wel werkbaar in de praktijk?", vraagt ook D66-Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma zich af. pagina 28 en 29: De Zeeuw ontmoeten, dat is de bedoeling Henk Gravestein, ambassadeur van Zeeland:„Ik ben er van overtuigd dat Zeeland de mooi ste provincie van Nederland is. En iedereen moet dat weten. Daarom doe ik mee met 'Ontmoet een Zeeuw'. Dan zien mensen zelf hoe uniek Zeeland is." i Kras.nl/26152 of bel 0900-9697 DE STELLING UW MENING 403 reacties 8»711688 55553011 i&MAKf Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 226 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 IS-missie beperkt tot Irak door Sandra Donker en Laurens Kok Zie ook buitenland en verdieping j| Autovakantie Nederland Klantbeoordeling 8,2 2-5 dagen al v.a. Combineer de rust van de natuur en de gezelligheid van diverse steden zoals Amsterdam en Utrecht. 4-sterren Hampshire Mijdrecht Marickenland incl. ontbijt Inclusief gebruik wifi en parkeren 15 cpm Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten Ik ben ook fan van Zeeland Reageer op pzc.nl - Ik ben bang voör aanslagen in Nederland EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1