o Saksen &Thüringen 66 Desnoods verricht je een sterke of stevige daad tegen de Nederlandse overheid 66 Amerika is een wereldwijde oorlog aan het verrichten tegen de moslims 66 Vele broeders hebben geleden onder de aanvallen van afgelopen nacht Poliovirus in Westerschelde baart Waarde en Bath weinig zorgen Drie Nederlandse jihadgangers komen om bij Amerikaanse luchtaanvallen op Islamitische Staat in Syrische Aleppo. Flinke buien, 17° WOENSDAG 24 september 2014 Pendelende Poolse kinderen zijn de pineut DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie (OM) is een strafrechtelijk on derzoek begonnen naar een Ne derlandssprekende jihadstrijder die in een video oproept 'een ste vige daad' tegen Nederland te ver richten. Dat zei een woordvoerder van het OM gisteravond naar aan leiding van berichtgeving bij RTL Nieuws. Het filmpje is verspreid via Facebook. Daarop zou schade van de Amerikaanse bombarde menten ten westen van Aleppo zijn te zien. De man zegt dat op die plek de moedjahedien (strij ders) kwamen om te rusten, 'voor dat ze weer ten strijde gingen, om mensen te bevrijden van de tiran. Kijk nu wat ze ons hebben aange daan. Vele broeders zijn gedood en gewond geraakt'. De man in het filmpje zou ene Muhajiri Shaam zijn die eerder gisteren op Twitter schreef: „Luchtaanvallen door Amerika op onze verblijfplaatsen. In west Alle- po. 0.a. Nederlandse mujahideen als martelaren gevallen." Een woordvoerder van de Natio naal Coördinator Terrorismebe strijding en Veiligheid meldde gis- teren dat er 'op basis van inlichtin gen aanwijzingen zijn dat er drie Nederlandse jihadisten van een terreurorganisatie zijn omgeko men bij de jongste Amerikaanse luchtaanvallen bij de Syrische stad Aleppo'. „Het is wel duidelijk dat als je daar op jihad gaat, je in een oorlogsgebied komt waar he vig wordt gevochten." De laatste cijfers uit september le ren dat er toen zeker 140 Neder landse jihadgangers waren. Zo'n dertig van hen waren terugge keerd; circa vijftien waren toen ge sneuveld of bij zelfmoordaansla gen omgekomen. De Amerikaanse luchtaanvallen waren gericht op het IS-bolwerk Raqqa en de steden Deir al-Zor, Hasakah en de grensstad al-Buka- mal. De VS kregen steun van Bah rein, Jordanië, Qatar, Saudi-Ara- bië en de Verenigde Arabische Emiraten. De landen namen deel aan de aanvallen of verleenden steun. Nederland heeft begrip voor de bombardementen in Syrië die de Verenigde Staten in de nacht van maandag op dinsdag hebben uit gevoerd. Dat zei premier Mark Rutte gisteren in New York. „Ik heb de verschrikkelijke beelden gezien van de situatie aan de grens tussen Syrië en Turkije", verklaarde hij. Kras.nl/17520 of bel 0900-9697,5 cPm WAARDE - Inwoners van Waarde en Bath maken zich weinig zor gen over het poliovirus dat in de Westerschelde terecht gekomen is. Het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu waarschuwde maandag voor zelf geraapte schelpdieren in het oostelijk deel van de Westerschelde. Wie oes ters, mosselen of kokkels raapt, moet deze voor consumptie min stens anderhalve minuut verhit ten. De kans om besmet te raken met het poliovirus is heel klein. Volgens omwonenden worden er nauwelijks schelpdieren geraapt in de Westerschelde. Het virus is afkomstig van de far maceutische fabriek GSK in het Belgische Rixensart. Het kwam door een menselijke fout in het water terecht. DE STELLING UW MENING 370 reacties EEN$Hi 22% Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 225 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Onderzoek naar woorden jihadstrijder S Een Nederlandse jihadist, die zich Muhajiri Shaam noemt, toont in een video de verwoestingen in Syrië. Muhajiri Shaam Muhajiri Shaam Muhajiri Shaam pagina 2 en 3 Bolwerken jihadi's onder vuur ~-43aig|-é^losV,Schweinsburg Geniet in een groene omgeving, perfect voor natuurliefhebbers! Uniek 4-sterren kasteelhotel, nabij Neukirchen Inclusief ontbijtbuffet, gratis wifi en gebruik sauna Klantbeoordeling 8,3 Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excL reserveringskosten en Calamiteitenfonds pagina 22 en 23 Vis die ik vang eet ik gewoon op Ik ben bang voor aanslagen in Nederland Reageer op pzc.nl Slecht met geld omgaan hoort bij jong zijn ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1